MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Derelict - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Derelict (/temat-ambient-mocade-derelict)



Mocade - Derelict - Mocade - 27.08.2019

Jednogodzinny projekt. Miłego odsłuchu.




RE: Mocade - Derelict - Voel - 28.08.2019

Witam
Jak na godzinę, to track brzmi nieźle, trochę mi przypomina ten główny wycofany pad ostatnie dzieło Nifl'heima, takie mam odczucia. Klimat jest tu bardzo plastyczny, w sensie kojarzy mi się twe dzieło z klimatami od postapo, przez jakieś futuryzmy aż do muzyki z filmów grozy. Z powodzeniem można by użyć tego tracka w dziełach wcześniej wspomnianych(w grach/filmach, o tej tematyce). Trochę mało dołu tutaj masz, no ale jak tak analizuję muzykę z różnej maści gierek, to tam ambienty mają dużo mniej frakcji basowych aniżeli w muzyce do słuchania.
No cóż wszystko wyszło dobrze, pomimo krótkiego czasu spędzonego przy produkcji tego dzieła. Daję 5, pozdrawiam.


RE: Mocade - Derelict - Niflheim - 28.08.2019

Witam.
Bardzo klimatyczny utwór aż mam ciarki na plecach. Powolne budowanie napięcia zakończone "pięknym" zejściem. Nie mam nic więcej do dodania.
PS. Jedna godzina?! Niezłe tępo pracy, ja siedzę nad jednym z utworów od stycznia....
Pozdrawiam.


RE: Mocade - Derelict - Mocade - 28.08.2019

Dzięki wam za komenty. To bardziej projekt dla relaksu, byłem ciekaw ile kontentu uda się wykręcić w ciągu godziny ale prawdę mówiąc tempo miałem dość leniwe.


RE: Mocade - Derelict - hudson462 - 28.08.2019

Cześć ;) W zasadzie to mógłbym napisać o tym tracku dokładnie to samo co o Ordeal... tylko, że teraz nie udało Ci się uniknąć ambientowych rezonansów, o których braku wspominałem komentując właśnie Ordeal. Sub i łapka na yt zostawione, ale tym razem oceniam jedynie na 4- ze względu na rezonanse. Pozdrawiam


RE: Mocade - Derelict - Zarax - 28.08.2019

Fajne taki dark ambient.
Grafika pasuje nawet.


RE: Mocade - Derelict - Fantasmagorian - 28.08.2019

Bardzo lubię Dark Ambient. Uwielbiam go za niesamowicie "bogaty minimalizm" dźwiękowy. Powiem Ci Mocade, że daje ten kawałek do myślenia. Nie ukrywam, że czuję lekki niedosyt związany z historią, którą opisałeś dźwiękami. Zabrakło w moim odczuciu jakiś padów, które w oddali wybrzmiewają jedną tonację. Ale to tylko moje spostrzeżenie nawiązujące do posiadanego gustu :). Mimo tej skromnej uwagi zaliczam Twój utwór do udanych i chętnie zaszufladkuję go do tych, do których czasami wracam. Osobiście czekam na więcej :) (4)

PS: Dlaczego napisałeś, że jest to godzinny utwór? :)


RE: Mocade - Derelict - Mocade - 28.08.2019

(28.08.2019, 17:46)hudson462 napisał(a): Cześć ;) W zasadzie to mógłbym napisać o tym tracku dokładnie to samo co o Ordeal... tylko, że teraz nie udało Ci się uniknąć ambientowych rezonansów

Generalnie łatwo je skasować ale zwyczajnie nie zwróciłem na to szczególnej uwagi. Będę pamiętać na przyszłość, dzięki.

(28.08.2019, 18:37)Zarax napisał(a): Fajne taki dark ambient.
Grafika pasuje nawet.

Dzięki, o trafną grafikę coraz trudniej ostatnimi czasy.

(28.08.2019, 21:39)Fantasmagorian napisał(a): Dlaczego napisałeś, że jest to godzinny utwór? :)

Bo zajął tylko godzinę. xD

Dzięki wam również za komenty.


RE: Mocade - Derelict - suds - 29.08.2019

bardzo miło się tego słucha po przesłuchiwaniu trance'ów i hardstyle'ów :E

ładne szumiące tło; odlatuję trochę z tą sugestią, ale widziałbym tutaj porozrzucane po bokach panoramy, nieregularne głębokie uderzenia analogowego basu, coś takiego nieprzewidywalnego, żeby rozniecić zainteresowanie słuchacza (przykład: "The Prison" z soundtracku do Machinarium). z drugiej strony podoba mi się powoli, konsekwentnie, liniowo narastająca ściana szumu.

przed zejściem z decimatorem w 3:23 widziałbym trochę większe nabudowanie tego szumu, więcej pogłosu, żeby dźwięk kompletnie osaczył słuchacza - ale to coś, co wykraczałoby już poza godzinny slot czasu :D

jak na godzinę bardzo spoko, nie wiem ile trwa robienie takich ambientów bo nigdy nie umiałem w ambient, ale bardzo mi się podobało.

5


RE: Mocade - Derelict - agro - 30.08.2019

Hej, u mnie wyobraźnia zadziałała w ten sposób: planeta, odsłania się przede mną widok lodowego krajobrazu, stojąc u bram monumentalnej budowli ze stali, obserwuje otoczenie, rażą mnie promienie słońca lecz nie czuje ich ciepła tylko siarczysty mróz na policzkach, atmosfera zmienia się, ruch powietrza zwiastuje nadchodzący huragan, jeszcze przez moment mierze się z naturą zaciekawiony ile zdołam wytrzymać ale zaraz potem staje się jasne że to wyzwanie może przybrać tylko formę groteski w porównaniu z niepohamowanymi siłami natury, podekscytowany odwracam się i udaję się w głąb stalowej konstrukcji, następnym razem wytrzymam dłużej.


RE: Mocade - Derelict - tommbeat@95 - 31.08.2019

Niech piszą ci o klimacie, o bogatym minimaliźmie. :V Albo że to dark ambient. xD xD xD Ja do nikogo nic nie mam. Każdy odbiera muze jak lubi. Ale ja zupełnie tego tutaj nie słyszę!! Dla mnie twój wałek to totalna ściana dźwięku. Zero ciekawszego działania. Przesterowany szum i tyle. Bardzo słabe i liniowe. Sorki. I aż dziw, że zrobienie tego zajęlo ci godzinę. :P


RE: Mocade - Derelict - Wasp - 1.09.2019

muzyka jak z Obcego 2, zachwycam się
jak najbardziej 5/5
ktoś może by powiedział że jest monotonnie . ze po minucie dopiero pojawia się niski szum w tle ale mi się to bardzo podoba
o i flanger pod koniec, to tylko jeszcze potęguje niepięcie


RE: Mocade - Derelict - Plague - 1.09.2019

Wasp trafił z tym Obcym, ale mi się to kojarzy z grą Dead Space ze stajni EA. Powiem Ci że takie podkłady wychodzą Ci najlepiej. Byłbyś idealnym producentem muzyki do gier sf.


RE: Mocade - Derelict - damnscrth - 7.09.2019

Klimatu się nie czepiam bo widać ze ostatnio tylko na takie nijakie minimale cie stać - nie wymaga to za dużo pracy ani pomysłu. Technicznie słąbo - masz problemy z balansem i panoramą - poćwicz trochę z ekualizacją. Wałek musi bardziej walić w twarz by pozostawił coś w pamięci. Narazie monotonna linia dźwięku. xD xD xD

Dziwie się że zostałeś helpmatem - z tak słabym skillem i wiedzą o miksie!!! Jest tu 2-3 lepszych kolesi od ciebie - którzy lepiej się orientują w produkcji. No aleeee - nie ja o tym decyduję. xD xD xD


RE: Mocade - Derelict - Recoil83 - 7.09.2019

To bardzo wolno rozwijający się utwór, ale jednak jest apogeum bo przechodzi w coś innego i nie daje po uszach, taki przyjemny ambient.