MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. PC - Superlove - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: PROG. PC - Superlove (/temat-progressive-pc-superlove)



PC - Superlove - TheFamily - 28.08.2019

Hej, zrobiłem taki oto utwór, którego inspiracją była piosenka Avicii - "Superlove" z 2011 jak dla mnie jedna z ulubionych. Utwór zrobiłem już jakiś czas temu, ostatnio doprawiłem masterem. Starałem się zachować podobną energię utworu. Jak wyszło waszym zdaniem? :)




RE: PC - Superlove - hudson462 - 28.08.2019

Cześć ;) No dropem mnie zaskoczyłeś- wyszedł dużo dużo, lepiej niż pozostałe części utworu. Tylko w build upie i dropie nie czuć pustki- pozostałe fragmenty wieją nudą i mają mało energii, pewnie dlatego, że użyłeś w nich za mało instrumentów. Najbardziej mi brakuje padów. Musisz jeszcze duzo popracować nad miksem- zwłaszcza nad poziomami bo to podstawa. Te pętle bębnów na początku i końcu nie powinny grac same- znacznie lepiej by to zabrzmiało gdyby im towarzyszyły jakieś rozmyte brzmienia. Oceniam na 3. Pozdrawiam


RE: PC - Superlove - Revnotes - 28.08.2019

Pewnie Cię to ucieszy, bo jak najbardziej słychać, że inspirowałeś się Avicii. Niestety porównując bezpośrednio oba te utworu musisz jeszcze sporo poprawić, żeby zbliżyć się do wykonania Tima. Po pierwsze poziomy głośności poszczególnych synthów są niepoprawne. Lead, w dodatku tak jasny, grający wysoko nie potrzebuje tyle miejsca, jest wyraźnie za głośno. Ogólnie wszystko gra bardzo mocno "w twarz" i centrum. Miks sprawia wrażenie dwuwymiarowego i wyraźnie brakuje w nim głębi. Aranżacyjnie też trochę brakuje. Jeśli uparłeś się na takie intro, to mogłeś pójść za ciosem i tak jak zrobił Avicii odwrócić pierwszą nutę leadu, wrzucić mocny pogłos i właściwie już miałbyś przejście, którego brakuje w pierwszych 15 sekundach utworu. Dalej kompletnie nic się nie dzieje i pad znów wchodzi trochę bez pomysłu. Widziałbym tutaj trochę więcej warstw i wariacji w tle. Build up już całkiem spoko przechodzi w drop, zwyczajnie jest wystarczający i drop przyjemny, z łatwym do zapamiętania motywem, ale kiepskim miksem. Break down aż się prosi o jakiś niski bass lub niski, potężny pad. To jest moment, w którym walczyłem ze sobą, żeby nie przewinąć tego dalej. Zdecydowanie przydałoby się urozmaicenie. Niestety jeżeli utwór nie posiada wokalu, to trzeba to czymś nadrobić, żeby słuchacz nie czuł tej pustki. Nigdy nie jest za późno, żeby do projektu powrócić. Wiem, że miks łatwo przepracować, ale ja na takich editach zazwyczaj robiłem swoiste "skoki rozwojowe", wystarczy zadbać o przerwy. Tobie również tego życzę.


RE: PC - Superlove - IzydorBer - 1.09.2019

Dobry House nie jest zly.

Bardzo kreatywny i innowacyjny projekt na fundamentach typu Avicii.
Jasne moze sie to klocic ze soba, ze skoro kreatywny i innowacyjny to jak moze brzmiec jak Avicii. Mysle jednak ze zachowales tutaj charakter Swedzkiego tworcy, w utworze jednak zagrala mentalnosc Polskiego pomyslu.

Wiec niech leci i karmi uszy duszy ;)

Pozdrawiam serdecznie


RE: PC - Superlove - Condi - 8.09.2019

Jakby był 2012 to kawałek może nawet by się przebił :)


RE: PC - Superlove - Kaper - 30.09.2019

lead przebija się za bardzo, jest go tam tyle, że aż musiałem przewinąć.
ogólnie to podoba mi się ten kawałek, eq wymaga nieco dopracowania, aranżację dźwięków i ich efekty też by się przydało poprawić, panorama też mogłaby być bardziej dopracowana.


RE: PC - Superlove - themiiram - 31.10.2019

słuchając nagle zatkało mi się prawe ucho, to chyba jakis znak xD A tak na poważnie to czuć tu instrumenty jakich używał avicii, ale melodyjnie to nie on, tylko ktoś zupełnie inny. Wiem bo sam się na nim dużo wzorowałem i powiem jedno - nie ma sensu. Nigdy nie wyjdzie tak, żeby brzmiało jak zrobił by to Tim. Ewentualnie będzie brzmieć jak podróbka muzyki aviciiego taka jak puszczają nie raz z głośników w markecie OBI xD (Mówię serio, pracowałem tam) moja rada. Bierz jego utwory jako referencyjne, i na ich podstawie buduj zupełnie nowe brzmienia, a znajdziesz swój styl, a od tego zaczyna się cała prawdziwa zabawa w tworzeniu muzyki


RE: PC - Superlove - jambski - 26.11.2019

@TheFamily

Trochę masz bałagan w akordach - o wiele za dużo dźwięków grają te synthy i chyba nie do końca poprawnych. Also, aby nie było ciszy - pomiędzy 2:16 i 2:20 możnaby zastosować reverb i subdrop no ale to już kwestia gustu. Synth z 2:33 to w ogóle bym zastosował w dropie a synth z dropu w buildupie.

Overall podpisuję się pod oceną Hudsona - trójeczka.