MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Sajtrus - Latino19 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Sajtrus - Latino19 (/temat-alternative-sajtrus-latino19)



Sajtrus - Latino19 - Sajtrus - 9.09.2019



Kompozycja własna. Zaczęło się od melodii na pianie, a potem wtyczka Zhonghu Harmony z Haliona 6, no i test jak się nagrywa wałek w 64 bit w Cubase 10 Pro.A wyszło całkiem coś innego, jakieś latino. Niestety rendery w win64 nie są odtwarzane, zatem zgrałem to do 16kHz i 32 bit float. No i daję do oceny wiarygodnym krytykom, bo dowiedziałem się, że trola w 3 postaciach usunięto. Można spokojnie już muzykować. Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Latino19 - IzydorBer - 9.09.2019

Jak do filmu obyczajowego ;) daje 5taka ! Za inwencje i pomyslowosc ;) Pieknie zagrane !

(9.09.2019, 10:15)Sajtrus napisał(a):

Kompozycja własna. Zaczęło się od melodii na pianie, a potem wtyczka Zhonghu Harmony z Haliona 6, no i test jak się nagrywa wałek w 64 bit w Cubase 10 Pro.A wyszło całkiem coś innego, jakieś latino. Niestety rendery w win64 nie są odtwarzane, zatem zgrałem to do 16kHz i 32 bit float. No i daję do oceny wiarygodnym krytykom, bo dowiedziałem się, że trola w 3 postaciach usunięto. Można spokojnie już muzykować. Pozdrawiam



RE: Sajtrus - Latino19 - Voel - 9.09.2019

Witam
Ten utwór brzmi jak muzyka z jakiegoś westernu. Te glichowane wstawki są ciekawe, chociaż czy konieczne? tego nie wiem, ale brzmi to oryginalnie i w pewien sposób osobliwie też. Klimat jest ciekawy jak już wspomniałem, czuć jakąś nutkę nostalgii też. To co mi nie leży to progresje tematyczno-melodyczne, bo utwór jak się zaczął tak się mniej więcej skończył. Gitary są ładne i to tło zawierające chóry(jak również i same akordy) dodaje sporo wartości temu dziełu.
Co do oceny to daję 4, głównie za brak jakichś znaczących progresji. Co do hejterów dostało się polakom-cebulakom chociaż raz, he he. Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Latino19 - Sajtrus - 10.09.2019

Voel
Co do cebulaków,i troli i hejterów to Gajos wywalił kabaret: A jak do kina idziecie to się trzeba myć, bo bileterka bilet sprawdzi i wpuści, ale pies nie wpuści , bo ma niucha, a jest bez kaganća . Z tym westernem trafiłeś, bo to miał być taki kowbojski jingiel. Glichowane wstawki też mnie zaciekawiły, to je wstawiłem. Najlepiej to mi te chóry tu wyszły, a gitara jest elektroniczna, AGML II darmowy vst, bo rękę jeszcze leczę. Ale jest już ok, postęp.:)
IzydorBer
Et music, capto per manum meam in ultimo itinere vitae, to nie wiem, coś z reką? archiwum X ?
Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Latino19 - hudson462 - 11.09.2019

Cześć ;) Niestety utwory, które łączą elementy folkloru z bardziej nowoczesnymi elementami najczęściej do mnie nie przemawiają. Niby wszystko jest technicznie ok, ale po prostu nie siada mi połączenie tej latynoskiej (?) melodii z dość nowoczesną perkusją i glitchami. Taka zupa pomidorowa z czekoladą... A gdyby te tematy rozdzielić i zbudować na nich dwa oddzielne utwory to mogłaby wyjść bardzo dobra zupa pomidorowa oraz czekolada do zjedzenia na później. Naprawdę szkoda, bo przestrzeń stereo zagospodarowana całkiem fajnie i w ogóle miks jest przyjemny. Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Latino19 - Sajtrus - 12.09.2019

Tnx za sugestię :)


RE: Sajtrus - Latino19 - Fantasmagorian - 16.09.2019

Utwór technicznie zgrany ładnie, balans między wysokimi a niskimi częstotliwościami zachowany, jest przestrzeń i jakiś zamysł, którego nie bardzo rozumiem. Aranżacyjnie jakoś nie dotarł do mnie, może dlatego, że Twoja osoba bardziej kojarzy mi się z klimatami ambient, jakoś tak Cię zapamiętałem. Ten utwór niestety kompletnie do mnie nie dociera (3)


RE: Sajtrus - Latino19 - Mocade - 23.09.2019

Moduł gliczowy niestety trochę kala akordy. No jakiś pomysł zawsze to jest, ważne że mimo wieku wciąż kombinujesz coś nowego.
Pozdrawiam.