MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Przebudowa forum - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Przebudowa forum (/temat-przebudowa-forum)



Przebudowa forum - K - 11.09.2019

W najbliższym czasie planuję największą jak dotychczas przebudowę całego forum. Będzie ono przeniesione na nowy silnik systemu MyBB, który ukazał się co prawda już w roku 2014, ale nie widziałem wtedy potrzeby aktualizacji, ponieważ nie był on rewolucyjny, a wiele wtyczek odpowiedzialnych za rozmaite funkcje przestałoby działać. Od tego czasu trochę się zmieniło, nowy silnik o którym mowa otrzymał sporo dodatków, a i samo forum straciło nieco z duchem czasu. Dlatego też postanowiłem dokonać przebudowy, a informuję was głównie dlatego, że proces ten na pewno potrwa i sporo funkcjonalności zostanie usuniętych całkowicie lub zostaną zastąpione nową wersją po ukończeniu wszystkich prac. Nie dziwcie się więc drobnymi błędami lub brakiem niektórych informacji na forum. W tym momencie zakładam, że wszystko potrwa około kilku tygodni, ale oczywiście może się to zmienić.

Dla bardziej ciekawskich, oto co nastąpi z rzeczy najważniejszych:
- silnik forum zostanie zaktualizowany z 1.6.8 do 1.8.21, co prawdopodobnie nastąpi w kilku turach, bo już pojawiły się pierwsze trudności :D
- aby uniknąć popsucia wszystkiego, co uzbierało się w tym czasie, wszystkie zmiany wprowadzane są na kopii forum, więc nie doświadczycie tutaj jakichś nagłych bugów czy rozjazdów strony (a przynajmniej do czasu aż wszystko wejdzie w ostatnią fazę)
- aktualizacja silnika nastąpi na sam koniec prac i poprzedzona będzie wyłączeniem forum (o tym poinformuję was wcześniej w osobnym komunikacie)
- wygląd forum zmieni się znacznie (zupełnie nowy styl lecz z zachowaniem aktualnych barw)
- widok wątku ulegnie zdecydowanej zmianie, avatary będą znacznie mniejsze, a sam post będzie zajmował mniej miejsca dzięki czemu poprawi się czytelność (koniec z postami na pół strony, mimo że nie zawierają one treści)
- schemat działów ulegnie delikatnej zmianie, acz plan jest taki, aby najbardziej uwydatnić działy z poradnikami.


RE: Przebudowa forum - Wasp - 12.09.2019

czy to konieczne?
bo jest całkiem fajnie tak jak jest


RE: Przebudowa forum - Mocade - 15.09.2019

Zostaw avki i będzie spoko, ale pewnie tak się nie da.


RE: Przebudowa forum - K - 15.09.2019

(15.09.2019, 0:04)Mocade napisał(a): Zostaw avki i będzie spoko, ale pewnie tak się nie da.

Uwierz mi, chciałbym zostawić avatary w tym rozmiarze, ale z drugiej strony w każdym w zasadzie wątku pojawia się przykład głównego powodu, przez który chce je pomniejszyć. Każdy post niezależnie od ilości opublikowanej w nim treści ma aktualnie (minimum) 406px wysokości. Z praktycznego punktu widzenia ma to naprawdę bardzo mało sensu. Temat z dziesięcioma odpowiedziami to już ponad 4 tysiące pikseli wysokości. To są masakrycznie duże wartości przewijania ekranu w porównaniu do tego, co jest w nim zawarte. Mam nadzieję, że jest to dla wszystkich zrozumiałe i również preferujecie czytelność wpisów kosztem wielkości profilowych obrazków.


RE: Przebudowa forum - agro - 15.09.2019

Jestem za, z pewnością wprowadzenie trochę świeżości przyciągnie nowe dusze, a te które pozostaną będą budować i umacniać naszą niewielką ale fantastyczną społeczność :)