MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Holy Demons - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Holy Demons (/temat-ambient-mocade-holy-demons)



Mocade - Holy Demons - Mocade - 30.09.2019

Ambient na bazie improwizowanej melodii. Wraz z jego ukończeniem mogę z dumą zamknąć twórczość w pierwszej setce utworów, jednocześnie życząc sobie dobicia do następnej. Miłego słuchania.

https://soundcloud.com/mocade/holy-demons
https://www.youtube.com/watch?v=xcuCLn8YPY4&feature=youtu.be


RE: Mocade - Holy Demons - Kaper - 30.09.2019

Dobre toooo... :E
podoba mi się ten dźwięk z szumem, nawet nie wiem jak się taki pad nazywa xD
Trochę kompresja jakby gniotła np w 3:54. Wydaje mi się, że zdjęcie niskich tonacji z padów rozjaśni miks a bass oczywiście osobno na środku.
Pod koniec trochę oczekiwałem więcej po tym "build upie" no ale to może przez to, że sam tworzę inny rodzaj muzyki :E


RE: Mocade - Holy Demons - hudson462 - 30.09.2019

Cześć ;) Podstawowa różnica pomiędzy tym utworem, a pozostałymi Twoimi kompozycjami to to, że tutaj obecna jest melodia- dla mnie duży plus, choć poprzednie kawałki też były ciekawe. Niezmiennie udaje Ci się wykreować bardzo fajny klimat. Nie ma rezonansów (hehe). Gratuluję ukończenia stu utworów i oczywiścię życzę pomnożenia tej liczby jeszcze kilkukrotnie. Zostawiam 5. Pozdrawiam

Edycja: zapomniałem dodać, że podoba mi się ten intrygujący tytuł.


RE: Mocade - Holy Demons - Recoil83 - 30.09.2019

Witam, rzeczywiście nic tu nie rezonuje jak kolega wyżej ujął, taki przyjemny utwór do posłuchania, gratuluję dobicia setki.


RE: Mocade - Holy Demons - qnebra - 1.10.2019

Tak w mojej opinii na razie najlepsze co zrobiłeś. Przy tym utrzymywać solidny poziom produkcji przy tym tempie? Dość imponujące osiągnięcie.


RE: Mocade - Holy Demons - Sajtrus - 1.10.2019

Nie chcę być przeciwnikiem Twoich ulubieńców, ale ten cały ambient to klik jednym palcem na zestaw przypadkowych barw. W lewo w prawo. Nic mnie tu nie zaciekawia. Utwór jest bezpłciowy, i nie ma nic wspólnego z ambientem. Poza tym barwy są beznadziejne. Jednym słowem kicz. I Nie dodawać, więcej takich. Pozdro


RE: Mocade - Holy Demons - Voel - 1.10.2019

Fajne to. Kojarzy mi się klimat z jakimś mistycznym miejscem. Jednak jakby spojrzeć jakoś lokacyjnie na ten twór, to fajne by było to pod jakąś pustynię lub coś takiego. W tytule jest zwrot święty, pasuje jak ulał, ale demony, to przesada :E za spokojnie tu, na tego typu określenie. Kombinuj więcej z melodiami, bo naprawdę, następny to krok w kierunku pro.
Całość mi pasuje, dam 5(y, znaczy gdy się będzie dało dodać ocenę, bo na-razie jakaś przerwa techniczna jest xd). Dawaj wincy. Pozdrawiam


RE: Mocade - Holy Demons - agro - 3.10.2019

Cóż materiał dla mnie to jest na takim pograniczu... rozróżnienia, klimatu i muzyki, i wyszło mi że to jest klimat zaklęty w muzyce a zatem bardzo fajny komplemencik wyszedł :D

pozdrawiam.


RE: Mocade - Holy Demons - IzydorBer - 5.10.2019

Calkiem przyjemne brzmienia, daja rozluznienie miesni moich :) Jestem osobiscie za, ale ja to jestem dziwny jest we mnie bardzo malo krytyki a bardzo duzo zafascynowania.

Fajny projekt ;) Gratuluje


RE: Mocade - Holy Demons - Almhome - 5.10.2019

Są tutaj emocje a to jest najważniejsze...jest serio baaardzo dobrze :)


RE: Mocade - Holy Demons - Fantasmagorian - 6.10.2019

Nie wiem, Mocade czy Ty przypadkiem wcześniej nie tworzyłeś czegoś innego? Być może dopiero teraz zacząłem zwracać na Ciebie większą uwagę, ponieważ jest to Twoja kolejna kompozycja ryjąca beret. (W pozytywnym tego słowa znaczeniu) :) Wyrabiasz sobie w moim odczuciu świetną markę pod szyldem dark ambient. Gratuluje kolejnego odjazdowego kawałka.


RE: Mocade - Holy Demons - Niflheim - 17.10.2019

Witam.
Słucham ten utwór od czasu do czasu przez dwa tygodnie i musze przyznać, że udało Ci się wykreować naprawdę ciekawy świat. "Wyczuwam" tu mityczny nordycki chłód, rodem z pod klawiszy Vikernesa.
Świetna robota 5.
Pozdrawiam.


RE: Mocade - Holy Demons - Zirds - 21.10.2019

(1.10.2019, 15:52)Sajtrus napisał(a): Nie chcę być przeciwnikiem Twoich ulubieńców, ale ten cały ambient to klik jednym palcem na zestaw przypadkowych barw. W lewo w prawo. Nic mnie tu nie zaciekawia. Utwór jest bezpłciowy, i nie ma nic wspólnego z ambientem. Poza tym barwy są beznadziejne. Jednym słowem kicz. I Nie dodawać, więcej takich. Pozdro

Właśnie przede wszystkim ma dużo wspólnego z ambientem. Jeżeli miałbym tego słuchać, żeby słuchać jako muzyki to też by mnie nie urzekło, ale jeżeli miałoby to służyć i spełniać swoją powinność jako muzyka ambientowa to na pewno by do tego pasowała, czyli muzyka do codziennego życia, do nauki, do pracy... Nienarzucająca się, wpasowana w tło. Bardzo dobry podkład do filmów o kosmosie, gdzie sobie leci w tle, a narrator opowiada o jakichś konstelacjach.

@Mocade, podeślij to koledze z Forum o nicku @Uniq, który prowadzi kanał na Youtube o nazwie AstroLife, który zresztą polecam osobom wpatrzonym w nocny nieboskłon.


RE: Mocade - Holy Demons - Mocade - 21.10.2019

@Sajtrus generalnie jeśli chodzi o DAW'y to wszystkie utwory są robione klik jednym palcem. xD
@Fantasmagorian chyba pytałeś o to wcześniej ale nie odpowiedziałem, możesz sprawdzić mój "progress" na BC https://mocade.bandcamp.com
@Zirds kojarzę jego temat, obiecałem skręcić jakiś space ambient ale zapomniałem. :-( Jak się uda to może ruszę to jeszcze w tym roku.

Dzięki wam wszystkim za komenty i ocenę, miło było poczytać. :-)


RE: Mocade - Holy Demons - Mandalar - 21.10.2019

Przygoda w rurze i to takiej mocno chropawej, zardzewiałej rurze xd
Jako ambientu bym tego nie słuchał, bo by mnie za mocno drapał, ale jako tło do wyprawy na jakiejś zapuszczonej planecie - zdecydowanie tak. Jest dość plastycznie i melodia dodaje klimatu, jest opowieść.