MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] (/temat-trance-quillava-desolated-soul-extended-mix-cdr)



Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Quillava - 17.10.2019

Witam :)

Chciałbym Wam zaprezentować co ostatnio uskrobałem :D nieco ińszy aranż niż zazwyczaj :3

Mam nadzieję, że się spodoba :) Pozdrawiam !

P.S. w razie gdyby się spodobało to jest FREE DLL na SC ;) 

https://soundcloud.com/quillava/desolated-soul-extended-mix

https://www.youtube.com/watch?v=1L1MAaKNRWw


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Fantasmagorian - 17.10.2019

@Quillava - niezwykle energetyzujący, spójny melodyjny z ogromną przestrzenią. Jest to jeden z lepszych kawałków jaki miałem przyjemność słuchać. Mimo jego ponad 10-min długości słucha się go bardzo dobrze - od początku do samego końca. Generalnie rzecz biorąc jest niesamowity. Brawo i szacun za taką produkcję. Taka jest Twoja propozycja. Jeden mały mankament techniczny. Jak dla mnie za dużo wysokich częstotliwości. po dłuższym słuchaniu lekko męczą się uszy. Ale poza tym jest naprawdę ok. :)

PS: Bardzo podoba mi się użyta wokaliza. Jest to sampel czy VST? Jeśli VST to stawiam na Omnisphere2 ;)


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Quillava - 17.10.2019

Dziękuje bardzo :) milo to słyszeć :) właśnie zawsze mialem problem z tym, że dawalem dużo dołu i góry i ucinałem średnie (coś na zasadzie ustawień Rock w korektorach xD). Ucięcie średnich zawsze dawalo ten efekt większej dynamiki moim zdaniem :) ale to nie tyle co taki "produkcyjny problem", ale ogólnie nawet wyszukując utwory w sieci większą uwagę skupiają na Mnie te , które mają mocną mięsną stope i ta góra tak szybciutko ladnie śmiga :D takie ot "zboczenie" hahah :D Co do wokalizy najprawdopodobniej jest to właśnie Omnisphere2, mozliwe, że użyłem Nexusa, ale szczerze nie pamiętam xD na 90 % to Omni. Co do sampli właśnie z wokalizami to jakoś słabo mi idzie odnajdywanie odpowiednich :c albo slabo szukam, albo jest ich dość mało w obiegu przez co odnosze wrażenie, że wszystkie zostały już gdzies wykorzystane :/ Pozdrawiam :)


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - KBK - 17.10.2019

Słuchając od początku odnoszę wrażenie: kartonowa kiepsko brzmiąca stopa, zbyt agresywnie pojawiający się roll-arp... Ale po kilku minutach okazuje się, że jest to kawał dobrze brzmiącego, klasycznego Trance'u :D Jestem pod rażeniem, bardzo dobra, mocna produkcja. Prawdopodobnie skupiając się na środku zostawiłeś zbyt wiele średnich na stopie, ale to już pikuś bo sam utwór nadrabia wszystkie drobne niedociągnięcia :) Gratulacje!


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - agro - 17.10.2019

Hej a zatem brakuje mi tutaj chrupkości basu w gęstych momentach piosenki są to średniej częstotliwości basu bardzo charakterystyczne dla tego gatunku. Po za tym FX lead ten flecik jest zatopiony w reszcie ścieżek i słabo go słychać. W drugiej połowie piosenki wydaje mi się side-hain pompuje raz głośniej raz ciszej po za tym wszystko zaczyna się tam kotłować. Rozważyłbym też delikatną automatyzację poziomów hihatow, w kluczowych momentach taka edycja potrafi sprawić cuda! Sam dobór ścieżek dźwiękowych jest udany i charakterystyczny dla tego gatunku co utrzymuje nas w przekonaniu że nie napotkamy niepotrzebnych niespodzianek w 10 minutowej podróży ktora w dodatku nie nudzi, gratulacje. Ładny churek :)


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Sajtrus - 18.10.2019

Gdyby zaprosić jakąś mało obsłuchaną pannę do klubu z taką muza , 2 drinki, + ta muza= sukces gwarantowany. Mocne. Idealne na sobotni podryw.


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Wasp - 18.10.2019

albo można by dograć jakis kobiecy wokal do tego transu
czyli zrobić "epic trance" według definicji z ishkurs guide

http://techno.org/electronic-music-guide/


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - musiclabs - 19.10.2019

Fajnie wyszlo ciekawy track, cos w sobie ma mniejsza o techniczne pierdółki.


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Evennumbers - 5.11.2019

Dobra realizacja, niezły mix, może troszkę za suchy, ale poprawny. Voicepad nieco banalny, jak na standardy ;)
Spoko, taki Ronny K 10 lat temu, tyle, że u Ciebie mix lepiej siedzi :P
Leady z motywu bym jeszcze bardziej rozpuścił w reverbie i troszkę schował.


RE: Quillava - Desolated Soul (Extended Mix) [CDR] - Quillava - 5.11.2019

(5.11.2019, 14:21)Evennumbers napisał(a): Właśnie miało być "10 lat temu" lub więcej :D Z reverbem już nie kombinowałem bo i tak jest go dość dużo, niemal na każdym ganale prócz perki i dołu :) a z tym voice padem to ciężka sprawa była trochę, ogółem chciałem wplecieć jakieś standardowe klasyczne brzmienia jak binary voice czy coś ale jednak zdecydowałem się na ciągły pad, miałem też myśl zrobić z niego a'la gate, ale w sumie straciłby troche swoją płynnośc, a poza tym gate już jest w takim jakby dodatkowym padzie w tle. W sumie to na początku brakowało mi w basach czegoś jeszcze (się człowiek nasluchał FSOE i podobnych), ale z drugiej strony nasłuchałem się MAGKów od Tiesto i tam w sumie te bassy grały w ten sposób tzn nie było jakichś hig bassów z lekkim przesterem czy cuś dlatego zdecydowałem się jedynie na dwie linie - sub i niski mid. Dupy dałem dość mocno z masterem bo użyłem maximizera przez co intro wydaje się być strasznie głośne w porównaniu do partii np od 2 minuty. Ehh w każdym bądź razie nie czuje się zawiedziony, miało byc inaczej niż normalnie i wyszło chyba. Starałem się bazować na referencjach, robić przejścia między tym utworem a innymi i wszystko wydawalo się być okej :) jedyny mankament to ta pierwsza minuta, która jest way too loud porównując do 1:00 kiedy wchodzi sub :) będe miał nauczke na przyszłość, bo już nie chciało mi się szczerze znowu renderować, pomału projekt zaczynał mi sie już przesłuchiwac :) Dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam ;)