MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 (/temat-ambient-apvj-guitar-ambient-improvisation-1)



APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - panko - 24.10.2019

Siadłem sobie z gitarą i nagrałem improwizację, w zasadzie nie było żadnej edycji, to co wyszło spod palców, to zostało :) Miłego słuchania!




RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Sajtrus - 24.10.2019

Studio One łyka quitar riga? I efekt 2 in the Street ? czy to z kostki jakiejś ten efekt? .Ładny dźwięk , choć może zbasowany za bardzo. No i niech kolega gitarzysta pochwali się co za wiosłem to nagrał :). Poprawić EQ i jest fajnie. Pozdrawiam. Sajtrus
P.S. Już wiem Fender Telecaster JA-90


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Mandalar - 24.10.2019

Bardzo ładne. Pisząc "w zasadzie nie było żadnej edycji" - miałeś na myśli cięcia? czy też miks? bo tak jak wyżej już Sajtrus napisał, dudni w basie, i w innych rejestrach też czasami nieprzyjemnie się wzbudza. Zdecydowanie jest tu do zrobienia miks i będzie się tego ambientu przyjemnie słuchało. Pozdrawiam.


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - panko - 24.10.2019

(24.10.2019, 10:03)Sajtrus napisał(a): Studio One łyka quitar riga? I efekt 2 in the Street ? czy to z kostki jakiejś ten efekt? .Ładny dźwięk , choć może zbasowany za bardzo. No i niech kolega gitarzysta pochwali się co za wiosłem to nagrał :). Poprawić EQ i jest fajnie. Pozdrawiam. Sajtrus
P.S. Już wiem Fender Telecaster JA-90

W tym akurat gitarka to Ibanez RGDIX7, którego niestety już sprzedałem. Efekt nie z guitar riga, ale z tego co wiem, to działa na SO. Reverb zrobiony z Valhalli Room ;)


(24.10.2019, 10:39)Mandalar napisał(a): Bardzo ładne. Pisząc "w zasadzie nie było żadnej edycji" - miałeś na myśli cięcia? czy też miks? bo tak jak wyżej już Sajtrus napisał, dudni w basie, i w innych rejestrach też czasami nieprzyjemnie się wzbudza. Zdecydowanie jest tu do zrobienia miks i będzie się tego ambientu przyjemnie słuchało. Pozdrawiam.


Miałem na myśli cięcia. Miksu się uczę wciąż, ale nie mam monitorów i pewnie z tego trochę błędów wynika, ten bas na przykład. Do tego gitara siedmiostrunowa, więc daje basem bardziej niż normalna. Dzięki bardzo za krytykę!


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Sajtrus - 24.10.2019

https://www.youtube.com/watch?v=9r8aYvyxgJw
Tu wkleję, Admini przeniosą pewnie. Pozdrawiam


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Mandalar - 24.10.2019

(24.10.2019, 10:51)panko napisał(a): Miałem na myśli cięcia. Miksu się uczę wciąż, ale nie mam monitorów i pewnie z tego trochę błędów wynika, ten bas na przykład. Do tego gitara siedmiostrunowa, więc daje basem bardziej niż normalna. Dzięki bardzo za krytykę!
Do miksowania basu dobrze użyć słuchawek i utworów referencyjnych. Na dużych reverbach dźwięki się nakładają i potęgują i trzeba je często bardziej temperować, żeby się zbyt mocno nie wzbudzały. Część możesz dawać na wysyłkę.
Mam darmową Valhallę i ciekawie podchodzą do sprawy, dosyć twórczo, ciekawe rzeczy wychodzą, ale czasami musiałem trochę nad ustawieniami posiedzieć, żeby nie zabłądzić z brzmieniem.
Bas w Twojej gitarze ma duży potencjał, właśnie słyszałem, że coś nisko gra i myślałem nawet, że to jakiś syntezator. Kiedy opanujesz go w miksie będzie dawał piękną podstawę harmonii.
Powodzenia w nauce miksu, też się wciąż go uczę :)


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - agro - 24.10.2019

Bardzo ładna gitara, miło się słuchało, czasem lubie rozpłynąć się w takim ambienciku wtedy czas staje w miejscu i mogeē pomyśleć o tym co było i o tym co będzie, o tym jak właśmnie płynie owy czas i ile jeszcze go zostało, o wakacjach i morzu o gwiazdach o kobiecie, i o nie zapłaconych rachunkach... piękna gitarka piękna.


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - qnebra - 25.10.2019

Pięknie to płynie, łagodnie to płynie, muzycznie klimatycznie to płynie, płynnie to płynie gitarą pływając po syntezatorów morzu łagodnym.


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Fantasmagorian - 26.10.2019

Bardzo przyjemny, relaksacyjny wypełniacz przestrzeni. Idealnie nadaje się do pełnego odpoczynku, marzeń lub słuchania w tle. Uwielbiam improwizacje, bo rozumiem, że takowa była.


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Mocade - 28.10.2019

Dalej uważam że 3:47 to fałsz ale co poradzić, zdarza się, cecha improwizacji. Żeby wydobyć takie dźwięki trzeba obracać się w ładnych skalach, szanuję.
Pozdrawiam.


RE: APvJ - Guitar Ambient Improvisation #1 - Recoil83 - 28.10.2019

Jak na improwizację to fajnie się tego słucha, to dzięki przestrzeni jaką tutaj uzyskałeś, nie dziwię się Valhalla robi jedne z najlepszych efektów które prawie wszyscy znają, świetna improwizacja.