MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Sylwester Faustmann - Atland - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: CLASSICAL Sylwester Faustmann - Atland (/temat-classical-sylwester-faustmann-atland)



Sylwester Faustmann - Atland - PureInstinct - 15.12.2019

W końcu zakupiłem już od dawna planowany - Breath Controller od firmy TEC. Dla tych co nie wiedzą, jest to kontroler midi, gdzie możemy kontrolować przepustowość CC poprzez nasz oddech - a tym samym instrumenty, co daje więęęęększą swobodę, ekspresję a nadto realność ich brzmienia.

Tym samym napisałem pod wpływem weny dla treningu krótki utwór - gdzie każdy instrument kontroluję własnoręcznie własnie przy użyciu tej technologii. Jestem ciekawy waszych opinii! :D

https://www.youtube.com/watch?v=rduqadFfTls




RE: Sylwester Faustmann - Atland - musiclabs - 16.12.2019

Udany zakup sadzac po utworze :) naprawde jakbym slyszal znanego kompozytora muzyki filmowej


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Wasp - 16.12.2019

bardzo udany kawałek
ten controller to te decreszenda?


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Sajtrus - 16.12.2019

Jakaś pomyłka w obrazku ? , Zimny Absolut szwedzki i zima , a obok Zeus z Grecji ciepłej? poplątanie z pomieszaniem. Poza tym oddechem to sie gra na fujarce za 5 zł :)


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Niflheim - 16.12.2019

Witam.
Utworu słuchałem już wczoraj. Powtórzę to co napisałem na Shoutbox, w chwil dostania powiadomienia zgasilem na wpół wypalonego papierosa i udałem się do pokoju po słuchawki.

Klimat zapiera dech w piersiach (jak zwykle zresztą).
Gdy tego słucham przypominam sobie końcowa scenę z ostatniego God of war, moment wchodzenia po schodach na najwyższy szczyt w Jotunheimie. Z tyłu głowy mam świadomość tego, że jedna z najlepszych przygód jakie było mi dane śledzić dobiegła końca...
Twój track według mnie nadaje się wręcz idealnie do sceny końcowej w grze/filmie jako idealne dopełnienie końca epickiej przygody.
Pozdrawiam.


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Mocade - 16.12.2019

Z roku na rok robisz się coraz lepszy, zazdro że ogarniasz takie sprzęty. Podejrzewam że takie małe urządzonko znacznie skróci czas pracy nad utworami, nie musisz rozstawiać automatyzacji aby imitować realizm. Podoba mi się to co słyszę, nawet jeśli zrobione w celach testowych.

Pozdrawiam.



(16.12.2019, 19:31)Sajtrus napisał(a): Zeus z Grecji ciepłej?
Atlasa to ty szanuj, już samo pomylenie go z zeusem to obraza.


RE: Sylwester Faustmann - Atland - PureInstinct - 17.12.2019

@musiclab

Dziękuję za Twój odsłuch <3 Ooo tak, mega udany zakup. Totalnie inne odczucia względem komponowania. Sam czujesz się, jakbyś siedział na krześle pomiędzy resztą orkiestry :)


@Wasp

Dziękuję! Tak, każdy instrument nagrywałem właśnie z tym - a najlepiej to słychać właśnie w tych momentach o których piszesz. Chciałbym powiedzieć, że w solowych instrumentach słychać to najlepiej, jednak moje umiejętności posługiwania się tą technologią wymagają jeszcze sporej praktyki :D


@Sajtrus

Widzę koledze brak wyobraźni i troszku wiedzy. ;D Nie mniej jednak, dziękuję Tobie za odsłuch!


@Niflheim

Zauważyłem w dniu premiery Twój odsłuch i bardzo mnie on ucieszył <3 Jak zawsze świetne wyczucie i wyobraźnia Niflheim. Hahah dzięki, że wyrzuciłeś dla mojej muzyki połowę papierosa
W ostatnie God of War niestety nie miałem okazji pograć, chociaż właśnie kupuję w tym miesiącu PS4, by nacieszyć się z tego typu exclusive'ów przed premierą PS5 :D.


@Mocade

O tak, małe urządzonko - a jaka wielka pomoc i satysfakcja z projektowania muzyki. Odnośnie automatyzacji - to prawda - nie trzeba zdecydowanie nic poprawiać, bo oddech jest tak precyzyjny i swobodny, że przy dobrym wyczuciu sprzętu wszystko pięknie płynie. Sam sprzęcik nie jest jakiś drogi - bo to tylko klucz USB i rurka z ustnikiem w który dmuchamy. (Generalnie dmuchamy w pendrive'a - z czego mam do teraz bekę xD )

Dzięki!


RE: Sylwester Faustmann - Atland - panko - 17.12.2019

Bardzo fajny utwór, mimo dość prostych harmonii (co wcale nie jest złe) powstaje fantastyczny klimat, na pewno pomaga tu ciekawa orkiestracja i dobrze brzmiące instrumenty. Gratulacje!


RE: Sylwester Faustmann - Atland - PureInstinct - 19.12.2019

@panko

Dzięki! Tak, ostatnio coraz bardziej powracam do prymitywnej, prostolinijnej i rozpoznawalnej harmonii - bo zauważyłem, jak nazbyt duże wyrafinowanie i budowanie coraz to bardziej złożonych dysonansów i ich rozwiązywanie ma się na nic - bo gubi się uwagę zwykłych słuchaczy :)
Dzięki za odsłuch!


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Sajtrus - 19.12.2019

@PureInstinct Fakt pomyliłem Zeusa z Atlasem,sorki, pisałem za szybko, może dlatego , że te dwie postaci z mitologii to raczej są z gorącej Grecji , a nie z lodowatej krainy mrozu. Pozdrawiam


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Recoil83 - 19.12.2019

Spokojna kompozycja, przemyślana, super brzmienia, sam nie potrafił bym korzystać z takiego kontrolera, pozdrawiam.


RE: Sylwester Faustmann - Atland - Tommy Beats - 12.06.2020

słuchając takie utwory zdaje sobie sprawę ile jeszcze nauki przede mną :(