MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE ryzen 3600 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE ryzen 3600 (/temat-hardware-ryzen-3600)



ryzen 3600 - equalypse - 16.12.2019

witajcie

właśnie nabyłem ryzena 3600 + 32 gb ram 3200, macie jakieś sugestie odnośnie testów?

wstępnie mam reasona 10 i to, co w DAW benchu na moim i7 6700 hq szło do 1 minuty około, teraz idzie w całości (mam na myśli odtwarzanie całości utworu, na 70% cpu)

Czy macie jakieś pomysły na testy?

Z góry przepraszam, że nie czytam forum - bo może temat był....

Pozdrawiam


RE: ryzen 3600 - Recoil83 - 16.12.2019

Witam tu są testy http://www.scanproaudio.info/2019/07/12/amd-ryzen-3600-3700x-3900x-dawbench-tested-3-is-it-the-magic-number/


RE: ryzen 3600 - equalypse - 16.12.2019

@Recoll83 - zanim kupiłem to oczywiście czytałem, jednak mnie bardziej interesuje, jak to się sprawuje w realu. Strona podana przez Ciebie jest dobra, jednak u mnie się nie sprawdziła (między innymi dlatego, że używam innego oprogramowania). Artykuł również niewiele omawia i jest po prostu stary.

Pozdrawiam


RE: ryzen 3600 - Recoil83 - 16.12.2019

No czym się przejmujesz, pewnie że będzie wydajniej działać, wstecz oprogramowanie do produkcji potrzebowało 1-2 mocnych rdzeni, teraz większość wtyczek wykorzystuje już więcej niż 1-2, a DAW może wykorzystać do 32 rdzeni przynajmniej mój Samplitude może, co do testów w zależności od DAWa z jakiego korzystasz są zawsze jakieś projekty demo wbudowane, może spróbuj odpalić ten projekt na Intelu a potem na AMD i sam będziesz mógł ocenić wzrost wydajności, czyli na ile jest DSP obciążony, co do wtyczek system windows ma ograniczenia co do ich ilości i to nie zależy od DAWa.


RE: ryzen 3600 - BiggySee - 18.02.2020

W moim wypadku zawsze mocno zasobożerne były VST typu SERUM / Sylenth1 może warto użyć dużą ilość dźwięków 128 poli robiąć dość rozbudowany projekt. Dodaj sporo automatyki efektów, odpal coś z pakietu Ozone i zobacz czy będzie szło płynnie czy nie. Przy okazji powiedz mi po czasie czy jesteś zadowolony z tego Ryzena? Sam posiadam stary procesor i7-4510U 2.00 GHz i jest naprawdę bardzo ciężko zrobić coś bardziej rozbudowanego. Chętnie bym dowiedział się jak to wygląda u Ciebie z perspektywy czasu bo widzę, że post dość stary.


RE: ryzen 3600 - equalypse - 18.02.2020

nie robiłem testów, jednak jestem bardzo zadowolony - to, co całkowicie zapychało i7 6700hq i 2600k obecnie działa lekko. Nie mam najmniejszych problemów z projektami - to, co w reasonie brałem za źle napisane wtyczki RE (ponieważ znacząco obciążyły komputer), obecnie nie wpływają na jego wydajność. Różnica w mocy ryzen vs te 2 procesory intela to wg testów i mojego użytkowania - około 3 x (w muzyce co najmniej, w cinebenchu nawet więcej). Duża w tym zasługa intela, jego luk bezpieczeństwa i spadków wydajności po załataniu tych bugów.....

Przymierzam się do 16c w przyszłym roku.....


RE: ryzen 3600 - BiggySee - 19.02.2020

Ja właśnie noszę się z zamiarem inwestycji w Ryzena 3600 i rozważam, czy wersja 3600x dużo by poprawiła w możliwościach.


RE: ryzen 3600 - equalypse - 19.02.2020

zorientuj się, do jakich prędkości się rozpędza 3600x, ponieważ ten mój max 4200 mhz i to tylko na krótką chwilę. dłuższe obciążenie przy tych wartościach powoduje reset (ale mówię o wszystkich rdzeniach). zrobiłem na tych ustawieniach cinebencha i z łatwością rozprawił się z 2700x.... normalnie pracuje w granicach 3,8 - 4 ghz i prawie dogania 2700x.... w grach jest lepiej niż dobrze... pozdrawiam


RE: ryzen 3600 - Recoil83 - 19.02.2020

@equalypse do 4.4 GHz, ja chciałem postawić nowy komputer do produkcji który posiadał by 1 złącze PCI bo mam kartę mam HDSP 9632 a nie mam zamiaru inwestować w nowy interfejs jak ten działa perfekcyjnie, płytę główną już mam do niej wejdzie i9900K niestety na tym mój plan ze względów osobistych poległ, Intela wybrałem tylko ze względu na wbudowany układ graficzny i cynę pod IHS, reszta jest nieistotna, także śmiało poszedł bym w AMD gdyby nie ten szczegół.