MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FUTURE Biggy See - Futura (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: FUTURE Biggy See - Futura (Original Mix) (/temat-future-biggy-see-futura-original-mix)



Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 20.01.2020



126 BPM
Eksperyment z mojej strony :) Liczę na Wasze komentarze z których będę wyciągał wnioski!
Myślę, że to trochę mieszanka gatunków nie wiem w co dokładnie wrzucić :/



RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Deonite - 21.01.2020

Hej,
Sam chopowałeś wokale? Całkiem fajnie to wychodzi. Podoba mi się drop, ale jak dla mnie za wcześnie wchodzi, można by go nawet trochę urozmaicić, np. drugim głosem. Drugi drop już ma lepszy build up. Ale ten trzeci drop wydaje się niepotrzebny.

Dla mnie utwór ma potencjał, trzymaj tak dalej :) Daję piąteczkę.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 21.01.2020

Przyznam się bez bicia że vox niestety użyłem gotowy trochę się nim delikatnie pobawiłem ale to bardzo delikatnie by lepiej pasował do całości.
Jest kilka rzeczy które sam bym zmienił chociażby reverb na stab (horn) dałbym większy.

Dziękuję ślicznie za opinię!


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - TEx - 22.01.2020

Bardzo dobra produkcja, byłbym gotów powiedzieć, że nawet jedna z Twoich najlepszych.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Sajtrus - 22.01.2020

Wiem , że każdy koment jest cenny szczególnie dla młodego Twórcy. Czuć w tym kawałku młodość i energię oraz to coś- czyli wolę aranżacji- rokuje b dobrze. Przyj , będzie ok. Pozdrawiam


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 23.01.2020

Dziękuję! Każdy komentarz taki jak ten bardzo mocno motywuje do działania. U mnie często jest tak, że siadam i robię projekt taki jak ten a zaraz znów wracam do depresyjnych deep house :D


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Zirds - 23.01.2020

Na czym wykręciłeś ten Organ Bass? Bo brzmi bardzo ładnie.. Pewnie jakieś Serum albo Splice ;) Ja się bawię dzisiaj z Organ Basami, na organach B3 z Arturii i ciężej jest uzyskać taki efekt jak u ciebie na "sprzęcie" (VST) do tego przeznaczonym niż na innym programie.. :)

Bardzo fajne, przejrzyste, skoczne i na czasie!


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 23.01.2020

Layering sampli (4 sample) + subbass ze Spire + mało popularny VST Diva (świetne bassy). Ta ostatnia naprawdę jest mało popularna w Polsce i niedoceniana a brzmienia są bardzo dobre.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Zirds - 23.01.2020

(23.01.2020, 16:54)BiggySee napisał(a): Layering sampli (4 sample) + subbass ze Spire + mało popularny VST Diva (świetne bassy). Ta ostatnia naprawdę jest mało popularna w Polsce i niedoceniana a brzmienia są bardzo dobre.


U-He Diva używałem lata temu, ale jest strasznie zasobożerna dlatego zrezygnowałem.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 24.01.2020

Zgadza się ja w tym projekcie użyłem dopiero na końcu bo bym nie mógł nic robić w całym projekcie. Niestety ale przy produkcji mam spory problem z zasobami i często mam różne glitche/trzaski itp.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Revnotes - 24.01.2020

Czysto i tłusto w dole, już samo to sprawia, że produkcję można śmiało stawiać obok wydanych w przynajmniej średnio rozpoznawalnych netlabelach. Jedna rzecz delikatnie mi nie pasuje, mam na myśli ten ostatni drop. Rozumiem, że chciałeś urozmaicić i pewnie trochę sztucznie wydłużyć track, ale nie trafiłeś z tym.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 24.01.2020

Miło czytać takie opinie, szczególnie, że większość poprzednich tracków opisywano jako właśnie utwory z brakiem dołu i brakiem mocy. Co do końcówki to trafione w punkt. Chciałem coś urozmaicić i przedłużyć całość.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - cichouk - 27.01.2020

Jak dla mnie brak wycycenia górnego pasma to największy problem, przez to numer jest matowy. I gdzieś bym podciął między 200-400 hz bo nieco muli.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Nyklas - 15.02.2020

Lubie słuchać Twoich produkcji bo czuć tu profesjonalne podejście i pomysł :) Dobrze dobrane dźwięki ,vokal mimo że gotowy (chociaż słychać że chciałeś go trochę urozmaicić co jest na plus )to naprawdę robi robotę . Podoba mi się również ta gitarka w tle bodajże drugi refren ! Co najbardziej wyróżnia ten kawałek to oczywiście mocny dół który jest świetny . Drugi drop trochę przekombinowany ale ogólnie super track ! Pozdrawiam i czekam na dalsze prace !


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 15.02.2020

Dziękuję bardzo za miłe słowo. To fakt niestety chopów jeszcze swoich nie potrafię robić ale pracuję nad tym :) Mam już kolejne 2 tracki w trakcie składania :) Ale chcę nad nimi popracować, żeby ponownie nie zarzucono mi, że coś nie gra. Może tym razem się uda.


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - Brisk Bullet - 15.02.2020

Jak tez sadze ze to profeska. Mix czysty jak lza. Nic dodac nic ujac...


RE: Biggy See - Futura (Original Mix) - BiggySee - 18.02.2020

Dziękuję! Czekam aż mi się doda na Spotify utwór i poleci kolejny track na YT. Ogólnie mam już 3 produkcje do przodu które będę wrzucał niedługo właśnie w tym klimacie :)