MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Dj Aquaz - Forsaken City - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: CHILL OUT Dj Aquaz - Forsaken City (/temat-chill-out-dj-aquaz-forsaken-city)



Dj Aquaz - Forsaken City - Ben Schotte - 27.02.2020

Postanowiłem wam zaprezentować jeden z moich Chill-ów 

Zapraszam

 DjAquaz - Forsaken City


RE: Dj Aquaz - Forsaken City - TW16 - 28.02.2020

Witam serdecznie.
      Chciałbym się podzielić moją opinią na temat Twojego utworu. Mam nadzieję, że okażę się ona dla Ciebie pomocna. Utwór Twój jest ciekawą propozycją z bardzo interesującą linią melodyczną. Chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na kilka szczegółów dotyczących natury technicznej, jednocześnie chcąc podkreślić, że jest to jedynie wysoce subiektywna ocena.

  W 21 sek. pojawiają się bongosy. W późniejszej fazie utworu, aż tak tego nie słychać, ale mają one za duży(długi) pogłos lub źle dobraną jego barwę. Może jedno i drugie.

  43 sek. dochodzi tu clap. Sytuacja podobna jak w przypadku bongosów. Clap ten pasuję dużo lepiej w późniejszej części utworu (3:23). Mam wrażenie, że jego barwa i wysokość jest nie właściwa i to sprawia, że odstaję on na początku od tych bongosów.

  53 sek. pojawiają się małpy. Zabieg ok, myślę jednak, że mógłbyś to urozmaicić i dać więcej tych odgłosów raz na lewy, raz na prawy kanał. Tylko nie pan'uj sinusem czy innym kształtem. Daj trochę z lewej, a potem trochę z prawej.
 
1:57. sek. Breakdown. Tutaj efekt kapiącej wody nie pasuję tonalnie, wiem detal, ale nawet efekty mogą pasować wysokością dźwięku i świetnie łączyć się z melodią. Jeśli nie możesz znaleźć pasującego sampla, popracuj nad nim w equalizerze parametrycznym. Postaraj się odszukać kluczowe częstotliwości i je wyciszyć lub podbić.

 2:19. Ciekawy synth, dobrze łączy się z padem w 2:40, lecz spróbowałbym go dać delikatnie głośniej. Kto wie co się wydarzy ;-) 

 3:23. Świetna melodia (pogłosy i odbicia na plus) dobrze "buja" z tymi bongosami (o nich za chwilę)

 4:48. Kolejny breakdown. (W sumie nic o nim nie napisałem za pierwszym razem, byłem zajęty kapiącą wodą) Te brekdowny to jedne z najlepszych momentów w utworze. Słychać tam ten synth (2:19), pad i ala piano. Wszystko to buduję świetny klimat. Przy drugim breku dodałeś świetny basowy pad. Szkoda, że go nie było za pierwszym razem.
  
Sekcja rytmiczna w Twoim utworze jest za monotonna. Bongosy są odtwarzane w dokładnie ten sam sposób przez cały utwór. Haty pojawiają się dopiero w 5:52. Mam wrażenie, że utwór jest strasznie rozciągnięty. Myślę, że to co zawarłeś w 7:44 spokojnie można by zamknąć w około 4-4:30. Zastosuj się do powyższych rad, popracuj nad aranżem i skróć utwór do 4:30, a wyjdzie z tego kawał dobrego mięcha ;-)

Pozdrawiam. Co złego to nie ja. TW.


RE: Dj Aquaz - Forsaken City - Wasp - 28.02.2020

fajne plemienne bębny
i odgłosy aryki ;)
trochę mi się skojarzyło z tym:

https://www.youtube.com/watch?v=KT_9NgDKORU


RE: Dj Aquaz - Forsaken City - Mocade - 1.03.2020

Miałem bardziej nadzieję że pójdziesz w stronę czystko etniczną bo pierwsza sekcja wprowadziła naprawdę świetny nastrój który niestety został potem wytrącony przez hawajski bęben. Ale kumam, to w końcu elektronika, wszystkie chwyty dozwolone także uszanuję pracę.

Pozdrawiam.


RE: Dj Aquaz - Forsaken City - agro - 2.03.2020

Hej, fajny kawałek, szeroki, przyjemny dla ucha ale właśnie wydaje mi się że wybrzmiewanie bongosa jest przesadnie wyeksponowane, ten dźwięk sam w sobie nie jest na tyle atrakcyjny by go tak wyciągać, w swojej postaci nie wiele on wnosi na tle reszty instrumentów, przyciszył bym go i ściągnął do środka w panoramie, zmonofonizował.
Pozdrawiam.


RE: Dj Aquaz - Forsaken City - Plague - 3.03.2020

W zasadzie dla mnie ten utwór zaczął się od 3:23.
Na mój gust początek trochę rozwleczony i szybko się nudzi, poźniej jest fajnie, delikatnie.
Można by całość trochę przearanżować, ale tak sobie wymysliłeś i trudno z tym polemizować.
Bongosy przyciszyć.


RE: Dj Aquaz - Forsaken City - Ben Schotte - 12.03.2020

Dziękuje za wasze sugestie. Czasem mam faze na słuchanie chillstepu i powiem wam że różne kawałki mam możliwość odsłuchiwać...Czasem muzyka nie musi zawierać i mieścić się w 4 minutach. Słuchając muzyki tego typu nie myślisz kiedy się skończy ale skupiasz (skupiam,osobiście) na motywie i pomyśle wykonawcy. Niektóre są majstersztyki,a wtedy dla mnie długość kawałka nie ma znaczenia. każdego wykonawce coś charakteryzuje , Może nie jestem Pro i się za takiego nie uważam ale staram się w moich kawałkach zabierać w podróż lub wyrażać emocje lub oddać jakieś uczucia.Nie szukam poklasku ani aprobaty . Muzyka ta ma sprawiać mi przyjemność i słuchaczom i wierze że zawsze znajdzie się grono odbiorców którzy docenią pomysł :) Jednakże chcę by było jasne że wasze opinie biorę do siebie i w następnych produkcjach się postaram zastosować. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów