MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jaki najlepszy VST do wykręcania HU leadu? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jaki najlepszy VST do wykręcania HU leadu? (/temat-jaki-najlepszy-vst-do-wykrecania-hu-leadu)



Jaki najlepszy VST do wykręcania HU leadu? - Diven - 16.06.2012

Witam
Otóż już mi się znudził nexus i jego gotowe sample i chciałbym się was spytać jaki jest najlepszy vst do wykręcania fajnych leadów coś a'la cascada , tht (oczywiście nie będą identyczne bo będe starał się zrobić swój , ale na bazie tych).Albo inaczej sformułuje pytanie:
W jakim leadzie można podobny lead wykręcić? Proszę o pomoc.



RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Estrax - 16.06.2012

Nie ma 'najlepszych' i 'najgorszych' wtyczek... Osobiście polecam zainteresować się pozycjami takimi jak Sylenth1, czy Sytrus. Może przydać się również Massive, szczególnie do warstw sawowych ;). Wszystkie te pluginy różnią się rodzajami syntezy. Sprawdź sam, co jest najbliżej twoim preferencjom.


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Diven - 16.06.2012

Dzięki mam akurat sylentha ale go nie ogarniam trochę:( w każdym razie dzięki za pomoc.


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Marrel - 16.06.2012

Jak sylentha nie ogarniasz to z sytrusem a co ważne z samym massivem nie podołasz ; )


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Hard3eat - 17.06.2012

Lead THT jest z nexus-a xD
A co do twojej prośby to od siebie polecam wtyczkę Zebra-2 (:
Chociaż jak wspomniałeś wyżej że nie ogarniasz syletha to Zebre i massiva czy nawet sytrusa sobie odpuść :D



RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - ProCkers - 17.06.2012

Fakt, THT layeruje presety z nexusa :) Ja ostatnio wykręciłem prawie identyczny lead THT na Sylenth1. Tak więc tą wtykę Ci mogę poleć i się jej ucz, bo możliwości są ogromne :) Do tego Zebra2 która jest świetna :)


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Diven - 17.06.2012

Dzięki za pomoc a nie ogarniam niektórych wtyczek dlatego że długo nie siedze w fl'u (rok z czego pół zeszło na ogarnianie).


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Derlee - 17.06.2012

sylenth1 i z3ta 2, sylenth1 ma bardzo prosty interfejs, więc jeśli go ogarniesz to zaczniesz ogarniać powoli wszystkie inne syntezatory, kiedyś był darmowy superwave pro (czy coś takiego), nie miał może grubych leadów, ale miał unison i leady o których piszesz skręcisz bez problemu, interfejs też ma bardzo prosty


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Futushimo - 21.07.2012

Ja do Leadów uzywam Nexusa od jakiegoś czasu...to właśnie "te" leady,które mam na soundcloud,"przekształcane" są z (a niech mi ktoś powie że to szmira) nexusa ;) i powiem,że jest to bardzo proste ;) a efekt jest świetny (Gollum,THT,Rob Mayth,Sunray,TuneUp!,P!mp Code i Ti-Mo używają nexusa do swoich leadów) ;) a jeśli chodzi o resztę leadów,jakieś boczne,to używam z3ta+ i sylenth ;)


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - dominik1946 - 1.08.2012

pobaw sie z3ta ma fajne banki albo sylenth i vanguard :) ale na wszystkim innym tez wykrecisz


RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Derlee - 8.08.2012

albo nawet 3xOSC:



RE: Jaki najlepszy vst do wykręcania HU leadu - Luke Nova - 8.08.2012

nie jest wazna wtyczka ale co z nia zrobisz w wiekszosci dobrych wtyczek wykrecisz dzwieki o jakich nie sniles (tyle ze bedziesz musial je wpierw ogarnac) jesli chodzi ci o gotowe presenty pamietaj ze do wiekszosci rozbudowanych wtyczek masz ogrom bankow ja polecam ci z3ta 2 i present ktory nazywa sie jesli dobrze pamietam chords of life
do tego musisz dodac pompke im masz caskade

pozdro