MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Bordi - Better Time - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: DEEP Bordi - Better Time (/temat-deep-bordi-better-time)



Bordi - Better Time - Bordi - 25.03.2020




RE: Bordi - Better Time - BiTwin - 31.03.2020

Jeej, całe dnie przy Big Roomie i Melbourne, bardzo fajnie zrobić odskocznię i posłuchać takich spokojnych klimatów jak ten utwór i zejść na chwile ze 128BPM :D
Mimo tego, że nie obcuje na co dzień z Deep/Tropical House"m to mam nadzieje, że moja opinia okaże się pomocna :)
Ale przejdźmy do konkretów:
Słuchałem dwa razy i pierwsze co się rzuca w oczy, a raczej uszy, to dynamika i dobór głośności dźwięków. Myślę, że minimalna zabawa z suwakiem głośności zrobi robotę.
Jak dla mnie, jest aż "za spokojnie" i gitarka powinna się bardziej przebijać, mam wrażenie że nie jest zlayerowana i gra tylko w mono, tworząc gdzieś w środku tło utworu, gdyby grała głośniej i szerzej zrobiło by to zdecydowanie jeszcze lepszy klimat :) A ogólnie małe pytanko, skąd masz dźwięk takiej gitary? Bo szukam podobnego brzmienia właśnie :)
Cóż, nieznaczne skrócenie utworu też mogłoby wyjść na plus, bo prawie 5 minut jednego schematu to ciut za dużo
I mam też wrażenie, że utwór nie jest w ogóle skompresowany, "sprasowany ". To z kolei bardziej "skleiłoby" kawałek w jedną zwartą całość :)
Ode mnie tyle, jeśli chodzi o uwagi, bo utwór sam w sobie bardzo fajnie złożony, elementy dobrze dobrane, no i klimat fajnie się zapowiadający :D


RE: Bordi - Better Time - Bordi - 1.04.2020

Witaj,
Bardzo dziękuję za komentarz. Odpowiadając na Twoje pytania, uwagi i sugestie, za które zresztą jestem ogromnie wdzięczny:
Dosyć długo siedziałem nad tym projektem i może powinienem był przed finałem zrobić sobie przerwę, żeby wyłapać niedociągnięcia w głośności czy separacji. Sporo się przy tym denerwowałem bo całość słuchałem na słuchawkach, moich głośnikach, a nawet w aucie :D zawsze coś mi nie pasowało ale ostatecznie zdecydowałem się na jedną z wersji.
Masz rację gitara nie jest zlayerowana i przyznam szczerze, ze nie wpadłem na to, żeby tak zrobić. Dlatego za tą uwagę jestem wdzięczny mając na względzie kolejne produkcje. Jeśli chodzi o pochodzenie loopa od gitary to polecam stronę looperman. Producenci i muzycy umieszczają tam swoje autorskie sample, zupełnie za darmo z możliwością wykorzystania w Twoich produkcjach. Jedyne o co najczęściej proszą to link do Twojego utworu z ich samplem, żeby mogli podziwiać (lub się załamać :D ).
Zawsze mam ten problem z tą monotonią, gdy nie pracuję nad utworem z wokalem… :( muszę pomyśleć nad nowymi sposobami aranżacji.
Bardzo dziękuję za komentarz,
Bordi


RE: Bordi - Better Time - Daodi - 28.04.2020

czesc Pienke cieple barwy ładne przejscia może faktycznie za monotonna ta nutka jak by ja skrócić bo 5 min to chyba za długa na nia


RE: Bordi - Better Time - goral91 - 13.05.2020

Witam,
Przyjemna melodia pięknie dobranie dźwięki pad ładnie z plukiem wypełnia tło fakt faktem moim zdaniem trochę za długie myślę że 3:00 było by wystarczające szacun pozdrawiam


RE: Bordi - Better Time - MILEVSKY - 1.06.2020

Czuć pozytywne wibracje, taki letni kawałek bym powiedział :)