MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
INNE Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: INNE Problem z kontrolerem Native maschine MK3 (/temat-inne-problem-z-kontrolerem-native-maschine-mk3)



Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - Bristol - 2.04.2020

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem kontrolera native mk3 na swoim komputerze. Na stronie native pobieram plik w celu ściągnięcia native Access gdzie powinienem zarejestrowac produkt lecz niestety kiedy uruchamiam po instalacji native acess pojawia się komunikat z windowsa ze program przestał działać i się wyłącza. Próbowałem reinstalacji oraz uruchamiania jako administrator lecz na próżno. Kontroler po podpieciu do usb reaguje, ale jest w trybie uruchomienia i nic się dalej nie dzieje. 

Z góry dzięki za pomoc.


RE: Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - pumadesign - 2.04.2020

może trzeba podpiąć jako vst do daw lub oprócz native accses jakieś oprogramowanie lub sterowniki ??


RE: Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - tomaszp - 2.04.2020

Tu raczej proponuję kontakt z NI. Ja osobiście nigdy nie miałem problemów z zainstalowaniem ale mają bardzo dobry support.

Pewnie kwestia jakichś sterowników. Oby nie re-install systemu.

Ja jak mogę to unikam windowsów, cuda się działy jak pracowałem przez dłuższy czas na windowsie bez re-instalacji.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - Sajtrus - 3.04.2020

Jak są kłopoty z instalacją progsów od NI to pobrałem NI Unistall RegTool_64bit.exe. Należy po rozpakowaniu zipa uruchomić go jako ADMINISTRATOR. Wtedy pojawia się okno z programami i np jest ten mk3. Klik i usuwamy. Oni radzą też odinstalować w windowsie np z panelu sterowania ( win7 np) usun programy. dodatkowo. A potem wejść przez Native access do swoich programów zarejestrowanych i powinien być ten mk3 w niezainstalowanych. Klik na install i powinno zagrać. Pisze o tym bo kilkakrotnie pojawia się u mnie jakiś update np Reaktora czy Kontakta , a ostatnio Maschine 2 i wyskakuje error FAILED. Po tej opisanej powyżej procedurze wszystko działa poprawnie. Pozdro


RE: Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - Bristol - 3.04.2020

(3.04.2020, 3:19)Sajtrus napisał(a):
(3.04.2020, 3:15)Sajtrus napisał(a): Jak są kłopoty z instalacją progsów od NI to pobrałem NI Unistall RegTool_64bit.exe. Należy po rozpakowaniu zipa uruchomić go jako ADMINISTRATOR.Najlepiej wypakować go do np. nowego folderu na pulpicie. Wtedy pojawia się okno z programami i np jest ten mk3. Klik i usuwamy. Oni radzą też odinstalować dodatkowo w windowsie np z panelu sterowania ( win7 np) usuń programy.  A potem wejść przez Native access do swoich programów zarejestrowanych i powinien być ten mk3 w niezainstalowanych. Klik na install i powinno zagrać. Pisze o tym bo kilkakrotnie pojawia się u mnie jakiś update np Reaktora czy Kontakta , a ostatnio Maschine 2 i wyskakuje error FAILED. Po tej opisanej powyżej procedurze wszystko działa poprawnie. Pozdro

A masz może link do tego pliku? Nie mogę go nigdzie znaleźć na Google. Dodam że mam wersję win 7 ale 32 bit. 



RE: Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - DelianoCarl - 3.04.2020

Ja również miałem problemy z zainstalowaniem oprogramowania Maschine. Ciągle brakowało mi jakichś bibliotek NET Framework , randomowe błędy przy uruchomieniu. Format dysku i aktualizacje nie pomagały.
W tym przypadku, przynajmniej u mnie - pirat działa bez problemu. Myślę, że akurat tutaj jestem całkowicie usprawiedliwiony, bo mam legalne oprogramowanie ale korzystam z pirata. :D Nie chciało mi się bawić w support NI ;)
jaki masz system?


RE: Problem z kontrolerem Native maschine MK3 - Bristol - 3.04.2020

Mam Windows 7 professional 32 bit. Komputer starszy

Intel pentium G630 Cpu 2.7 Ghz dwurdzeniowy, 4 Gb ramu. Wymagania podobno spełniam. :D

A masz namiar na pirata? Nie mam bladego pojęcia jak to mogę znaleźć. Dopiero zaczynam przygodę z kontrolerem po 10 latach tworzenia bitów.