MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FUTURE Davv - Closer - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: FUTURE Davv - Closer (/temat-future-davv-closer)



Davv - Closer - fonque - 29.04.2020

Hej

Mój nowy track

Co o tym sądzicie?

https://soundcloud.com/davv-4/davv-closer


RE: Davv - Closer - cichouk - 3.05.2020

To brzmi naprawdę źle, zero mięsa, lead odklejony, stopa w ogóle bez większej mocy, ewidentnie masz problem z akustyką pomieszczenia.


RE: Davv - Closer - fonque - 3.05.2020

To jest po prostu skompresowany utwór pod dzisiejsze standardy. Większość dzisiejszej muzyki jest jeszcze mocniej skompresowana. Swoje dodaje soundcloud (który znacznie niestety obniża jakość dźwięku). Co ciekawe jak wrzucałem tutaj wersje bez takiej kompresji to ludzie tutaj mówili że ok są błędy ale brzmi to całkiem nieźle( nie chodzi o ten konkretny utwór). I tutaj lekcja a przynajmniej z mojego doświadczenia - dziejsze standardy są takie, że kick z reguły nie ma w ogóle mocy - i takie standardy mają chociażby kanały selected czy futurehousemusic. To jest niestety główne kryterium (pomijając pomysł na utwór i gatunek) którym kierują się dziś duże labele i kanały więc dla mnie Twoja opinia jest mało pomocna - bo ten kawałek oceniały osoby które mają duże wydania na swoim koncie i mówiły że kompresja nie jest przesadzona i utwór jest dobrze zrobiony. Nie piszę tego chwaląc się - piszę to dla tych producentów którzy zaczynają i chce żeby mieli jakiś kierunek w produkcjach. Długo tutaj nie wchodziłem bo nie zawsze opinię innych były pomocne. Zacząłem nawiązywać kontakty z znanymi muzykami i ich się radzić co do techniki swoich utworów - dla mnie to najlepszy autorytet - osoba która ma miliony odtworzeń w spinnin czy ncs. I nagle się okazuje, że ktoś kto wydaje w ncs mówi że to jest okey, a na forum słyszę że to jest beznadziejne.. I teraz pytanie - pomijając już moja opinię na temat utworu. Jaki sens by ktoś wrzucał tu swoją produkcje skoro dostaje takie odpowiedzi. A jak mi moderatorzy pozwolą to z chęcią podam więcej jeszcze bardziej skonpresowanych utworów wydanych na sławnych kanałach na yt


RE: Davv - Closer - Deonite - 4.05.2020

Genialne uzycie trioli jako podstawy w dynamice. Takie utwory dają gwarancję pompowania i fajnego nastroju.
Autor ma rację, takie są teraz standardy. Wysoka kompresja i głośność to dwa gwaranty dzisiejszych standardów. Z drugiej jednak ten kick mógłby mieć nieco więcej mocy. Podoba mi się to, że te akordy mają tyle mocy.

Nadajemy na podobnych falach, też w takich klimatach tworzę :)


RE: Davv - Closer - fonque - 4.05.2020

Kick ma więcej mocy jak puści się to w mp3 czy Wav. Niestety SC chyba dodatkowo ucina pasma, bitrate i nie wiem czy dodatkowo nie ma tam jakiegoś algorytmu który kompresuje utwór. Tak czy inaczej też irytuje mnie dzisiejsza moda na tak skompresowane utwory - wolę pełniejsze brzmienie dlatego uwielbiam muzykę z lat 80/90 tych wszystkie kompresory, synthy to urządzenia a nie vst ( nie uważam, że vst jest gorsze - ludzie po prostu starali się kiedyś wykrzesać ile się da z tego co mają a dziś jest moda na ucinanie wszystkiego i zgniatanie pod standardy radiowe i streamingowe). Możnaby gadać o tym godzinami, po prostu chciałem zwrócić uwagę na to jak dzisiejszy rynek edm wygląda i jak to wygląda od strony znajomych którzy mają wydania w ncs czy spinnin. Ja cały czas szlifuje swój warsztat i jak w końcu będę miał wydanie w jakimś większym labelu to z chęcią dalej co jakiś czas będę tu zaglądał. Mimo wszystko jak zaczynałem to kiedyś tutaj opinię innych mi wiele dały (czasy sławy deadmau5 "Strobe" itp

A jak tworzysz w podobnych klimatach to można coś podziałać razem ?


RE: Davv - Closer - Sajtrus - 5.05.2020

(3.05.2020, 18:38)cichouk napisał(a): To brzmi naprawdę źle, zero mięsa, lead odklejony, stopa w ogóle bez większej mocy, ewidentnie masz problem z akustyką pomieszczenia.
Problem z akustyką to Ty masz jakiś. U mnie to elegancko brzmi na porządnych słuchawkach. Inna sprawa , że stream nastawia się na odsłuch na smartfonach , które z zasady mają lichutkie głośniki, i pod to kompresują tajemniczo wrzucane tam utwory. Już niejeden muzyk zwracał na  to uwagę. Aha , nasunął mi się taki pomysł-jeżeli ktoś komentuje tu sprawy techniczne,to niech przynajmniej umieści wzmiankę na jakich "wypasionych" monitorach odsłuchiwał dany utwór , aby napisać,cytuję " To brzmi naprawdę źle" Pozdrawiam


RE: Davv - Closer - fonque - 5.05.2020

W wolnej chwili wyeksportuje nutę do Wava i wrzucę na jakiś sensowniejszy stream, żeby nie było aż takiej straty jakości


RE: Davv - Closer - pumadesign - 5.05.2020

(5.05.2020, 17:35)Sajtrus napisał(a):
(3.05.2020, 18:38)cichouk napisał(a): To brzmi naprawdę źle, zero mięsa, lead odklejony, stopa w ogóle bez większej mocy, ewidentnie masz problem z akustyką pomieszczenia.
Problem z akustyką to Ty masz jakiś. U mnie to elegancko brzmi na porządnych słuchawkach. Inna sprawa , że stream nastawia się na odsłuch na smartfonach , które z zasady mają lichutkie głośniki, i pod to kompresują tajemniczo wrzucane tam utwory. Już niejeden muzyk zwracał na  to uwagę. Aha , nasunął mi się taki pomysł-jeżeli ktoś komentuje tu sprawy techniczne,to niech przynajmniej umieści wzmiankę na jakich "wypasionych" monitorach odsłuchiwał dany utwór , aby napisać,cytuję " To brzmi naprawdę źle" Pozdrawiam

u ciebie to elegancko brzmi ?? przecież to jest soundcloud lol


RE: Davv - Closer - goral91 - 13.05.2020

przyjemne dla ucha ładnie brzmi clap ciekawie fajny vocal i dobór dźwięków pozdrawiam


RE: Davv - Closer - MILEVSKY - 1.06.2020

Melodia jak niektórzy zauważyli jak na obecne standardy dość no właśnie standardowa ale jest w niej coś jednak takiego co mnie urzekło i sprawiło że chce mi się tego słuchać :) sądzę ze mix nie jest zły, sam w tym nie jestem ekspertem ale nie mam zastrzeżeń :)


RE: Davv - Closer - JvBeatz - 2.06.2020

nie jestem ekspertem, ale dla mnie nuta prima sort :) pozdro


RE: Davv - Closer - cichouk - 4.06.2020

(5.05.2020, 17:35)Sajtrus napisał(a):
(3.05.2020, 18:38)cichouk napisał(a): To brzmi naprawdę źle, zero mięsa, lead odklejony, stopa w ogóle bez większej mocy, ewidentnie masz problem z akustyką pomieszczenia.
Problem z akustyką to Ty masz jakiś. U mnie to elegancko brzmi na porządnych słuchawkach. Inna sprawa , że stream nastawia się na odsłuch na smartfonach , które z zasady mają lichutkie głośniki, i pod to kompresują tajemniczo wrzucane tam utwory. Już niejeden muzyk zwracał na  to uwagę. Aha , nasunął mi się taki pomysł-jeżeli ktoś komentuje tu sprawy techniczne,to niech przynajmniej umieści wzmiankę na jakich "wypasionych" monitorach odsłuchiwał dany utwór , aby napisać,cytuję " To brzmi naprawdę źle" Pozdrawiam

OMG! Nawet nie wiem jak to skomentować więc nie będę. Tylko jedno - utwór powinien dobrze brzmieć na soundsystemie za 20kpln, na jamniku za 200 pln i słuchawkach za 20pln. Bez wyjątku. Posłuchaj sobie np. https://www.youtube.com/watch?v=y7K6GpzSH_Q i powiedz mi, czy słyszysz różnicę w brzmieniu. To jest dokładnie ta różnica, którą wskazałem w swojej wypowiedzi.

Ps. Może faktycznie nie chodzi o akustykę a o brak umiejętności choć wolałbym, aby to jednak była akustyka.


RE: Davv - Closer - tomaszp - 4.06.2020

Generalnie wg mnie pomysł bardzo dobry, aranżacyjnie jest wszystko jak być powinno. Natomiast jeśli chodzi o samo brzmienie to na pewno nie jest idealnie.

Miks/master zdecydowanie dało się lepiej zrobić. Czy jest to kwestia akustyki ? Ciężko powiedzieć, po odsłuchaniu na słuchawkach/monitorach mam dokładnie to samo wrażenie. Część dźwięków za głośna względem reszty (już na samym początku Lead bym potraktował przynajmniej EQ), bass przy 1:46 też ma strasznie dużo dołu. Stopa - wg uznania, mogłaby być trochę mocniejsza ale wg mnie jest ok.

Praca EQ na każdym kanale bądź każdej sumie kanałów - to jest chyba w przypadku tego utworu klucz do optymalnego brzmienia.

Znasz gatunek, znasz instrumentarium, naprawdę niewiele Ci brakuje, żeby osiągnąć dobry, czysty miks.

Pozdrawiam,

Tomek