MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: FILM Strange Sounds - Harry, But Not Dirty (/temat-film-strange-sounds-harry-but-not-dirty)



Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Recoil83 - 29.04.2020

Od dłuższego czasu chciałem zrobić coś z gitarami.






RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Mocade - 2.05.2020

Gitara basowa brzmi sztucznie, można było dać jej mniej klocków lub rozstawić ich głośność, ale to bajka. Ładny optymistyczny aranż, podoba mi się gitara akustyczna pogrywająca na drugim planie, bardzo fajnie wkomponowałeś ją w synthy. Filmu niestety nie kojarzę.

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Recoil83 - 2.05.2020

@Mocade to dwie różne gitary basowe i dwa różne syntezatory grają jednocześnie linię basową na tzw. ARP to miało tak brzmieć, na albumie nawet tego nie zauważysz jak go skończę, bo każda kompozycja będzie inna.

PS. To nawiązanie do filmu z 1987 "Harry and the Hendersons" a taki tytuł bo dla większości to imię kojarzy się z rolą Clinta Eastwooda w filmie z 1971 "Dirty Harry" :D


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - tks21 - 8.05.2020

Mam wrażenie, że gitara jest na zbyt dużym reeverbie w początkowej fazie utworu albo po prostu mi się tak zdaje. Jest rozwleczona ale... ma to jakiś swój urok. Później wchodzi baaardzo super sekwencja od 1:38. Ten utwór jako całość ma dużo uroku i klimat, który zapreznetowałeś przekonał mnie w 100 procentach. Pozdrawiam! :)


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Recoil83 - 11.05.2020

@tks21 to jest jeden z tych projektów przy których mój komputer już nie domaga, ale już niedługo zmienię na nową maszynę i nie będę więcej liczyć na ile efektów mogę sobie pozwolić, bo teraz mam limity i naprawdę z wielkimi problemami udało mi się ukończyć ten projekt, dzięki za odsłuch.


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Sajtrus - 11.05.2020

A co Wy na to jakie efekty gitarowe ma Boss -GT -001- przecież to nagrane z tego , mam i jest ogromne podobieństwo. Mowa o tej niby zza dużym rewerbem, i rytmicznej. Toż to kopia Bossa. Ale fajnie wkomponowana. Sam już nie wiem, co jest z siekiery, a co z klawisza. Pozdro.


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Recoil83 - 11.05.2020

@Sajtrus prawie wszystkie gitary gra sampler Independence, dwie basowe i jedna akustyczna (Hiszpańska) bardzo pięknie odwzorowana, za rytmiczną odpowiada wtyczka VG Sparkle, efekt gitarowy to Guitar Rig 5 do tego mnóstwo efektów od Soundtoys, multiefektów i innych, wszystkie sekwencje ręcznie nagrywałem i poprawiałem, także nie wiem czego wy tam szukacie :D


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Sajtrus - 12.05.2020

@Recoil :) ja wiem, że jesteś Maestro od Independence i całkiem realistycznie wychodzi udawanie gitar wirtualnie. Ja to raczej chciałem zauważyć , a raczej nie dodałem nuty rozgoryczenia, że ostatnio pojawiły się prawie realistyczne wirtualne gitary VSTi firmy UJAM Silk , Amber, doskonałe brzmienia i masa gotowych zagrywek, T guitar od Steinberga jako instrument do Haliona i ostatnio coś od Kontakta ale nie do playera darmowego. Tu już prawie ideał, ale nie mam Kontakta , za drogi. I to mnie boli , że klawiszowcy już lepiej będą grać na gitarach niż niejeden "szarpidrut" . Granica się zaciera - wirtualne wtyczki coraz lepsze są.A Guitar Rig to używam, ale podłączony do gitary , instrumentu naturalnego. Jest jednak ciekawostka . Np w Reaperze można grać gitarą na MIDI. Podobnie jak używając Boss Gt-001. Na razie słabo to jeszcze wychodzi , ale są już pierwsze jaskółki :) Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - tomaszp - 13.05.2020

Bardzo mi się podoba, faktycznie jeśli chodzi o sekcje gitarowe, to słychać, że nie są live ale po pierwszych komentarzach spodziewałem się dużo gorszego efektu a tu proszę, pozytywna niespodzianka i bardzo dobry utwór. Mi w szczególności podeszły perkusjonalia. Naprawdę kawał dobrej roboty za tą część miksu. Nie moje klimaty ale naprawdę przyjemnie się tego słucha.

Może można było trochę mniej efektów użyć, może mogło to brzmieć bardziej naturalnie ale chciałeś tak i tak jest dobrze :)

Bardzo dobra robota !

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - qnebra - 15.05.2020

Bardzo przyjemne pod kątem brzmień i samego charakteru. Taki lekki, niezobowiązujący utwór który pasuje do takiego Miami lat osiemdziesiątych, wraz ze wszystkimi jego urokami. Nie wiem czemu nasuwają mi się jako skojarzenie klasyczne seriale kryminalne tamtej epoki.


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Burning Car - 16.05.2020

Fajne ale aż się wierzyć nie chce że aż 4 basy na raz chodzą (o ile dobrze zrozumiałem). A tam nie ważne ile basów na raz ważne, że fanie brzmi.


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Recoil83 - 20.05.2020

@tomaszp te gitary i tak są w miarę ładnie odwzorowane, ale co najważniejsze są moje bo posiadam licencje na to oprogramowanie.

@qnebra w sumie to miało być post-apokaliptycznie, ale nie potrafiłem w ten sposób odwzorować komputerowych gitar, jak to ma miejsce z prawdziwymi gitarami, dlatego dałem sobie spokój.

@Burning Car w sumie to 2 gitary basowe, 2 syntezatory i 1 gitara akustyczna, ale tylko na chwilkę grają wszystkie razem.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.


RE: Strange Sounds - Harry, But Not Dirty - Voel - 14.06.2020

Witam
Całość brzmi solidnie, nie mój klimat, ale słychać napracowanie. Miło się słucha tego tracka. Pozdrawiam