MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) (/temat-electronica-whitefury-brak-nazwy-do-oceny)



WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - DejotFuriat - 9.07.2020

Cześć!
Zapraszam do odsłuchu i oceny mojego pierwszego HardStylowego utworu. Zastanawiam się jeszcze nad tytułem, ale to jest mało ważne, przecież liczy się "wnętrze". Czegoś brakuje, czegoś jest zbyt wiele? Liczę na szczerą krytykę :) 

https://soundcloud.com/bialafuria/noname


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - Plague - 9.07.2020

Pierwsze co się rzuca w uszy to duża głośność utworu. Wydaje mi się, że od niedawna bawisz się w muzykę, bo kawałek brzmi jak treningowy, jakbyś szukał brzmień i bawił się aranżacją.


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - DejotFuriat - 9.07.2020

(9.07.2020, 22:18)Plague napisał(a): Pierwsze co się rzuca w uszy to duża głośność utworu. Wydaje mi się, że od niedawna bawisz się w muzykę, bo kawałek brzmi jak treningowy, jakbyś szukał brzmień i bawił się aranżacją.

Ogólnie jest to moja pierwsza produkcja i na niej właśnie łapałem podstawy. Z Dawem pierwszy raz styczność miałem z 5 lat temu, ale wtedy szybko zrezygnowałem bo nic mi nie wychodziło, nie trzymało się kupy. Tak na poważnie przysiadłem przy tym w listopadzie zeszłego roku, ale robię to na przemian z pracą i jeszcze wiele nauki przede mną. Może gdybym miał chociaż w połowie profesjonalne studio byłoby mi łatwiej, a tak musi mi wystarczyć kawałek biurka, sypialnia, 2 monitory studyjne i PCet ze średniej półki :)  Mam ukończony jeszcze jeden kawałek bardziej "radiowy", ale z nim jeszcze chwilę poczekam - najpierw muszę zakończyć temat pierwszego. 

Co do głośności to porównywałem do innych nut i moja mieści się w normach, ale mogę na spokojnie ściszyć o 0,5 db. 

Zwróciłeś może uwagę na bass? Nie jest go za mało? Na monitorach mam wrażenie, że jest słabo słyszalny, ale jak odtwarzam w samochodzie to już tego bassu jest dużo, porównywalnie do innych brzmień. Na głośniku bluetooth też jest ok, ale trochę brakuje.


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - Plague - 9.07.2020

Basik moim zdaniem powinien mieć więcej dołu. Uważam też żę panuje pewien chaos jeśli chodzi o aranżację.

Sam tworzę na średnim? ( to chyba za mocno powiedziane ) kompie i na głośniczkach Creative z media markt za 250 zł. Mam je już z 15 lat.
Tak że nie masz co narzekać :)


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - Sajtrus - 12.07.2020

a mnie się wydaje, ze jesteś lukaszowski człowiek z nikąd
https://musicproducers.pl/newpoints.php?action=stats ciekawe co ? Haker? jak tak to wyp...


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - Audionectic - 12.07.2020

Myślę ze powinieneś zaczerpnąć wiedzy z aranżacji,struktury utworów muzycznych.Trochę chaotycznie to brzmi.Jakbyplanu nie było żadnego...improwizacja lub jak napisał kolega Plague,szukał brzmień i zagrywki robił.
Tytuł mówi sam za siebie hehe.Ogólnie porządnie brzmi wałek
P.S.
ja rzezbie na laptopie i Superluksach :}


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - DejotFuriat - 12.07.2020

Yyyyyy, nie wiem co mam napisać... Z hakerstwa to ja umiem tylko wpisywać "god mode" w gierach...

Co do aranżacji to wywaliłem niepotrzebne layery z leada przez co całość się ujednoliciła, Kicka w dropie wyciągłem zdecydowanie na wierzch i wykonałem kilka zabiegów kosmetycznych. Ogólnie brzmi to już lepiej (nie tylko według mnie). Wszystko robię na spontanie. Gdyby wszyscy trzymali się schematów to nie mielibyśmy teraz tylu gatunków, słuchalibyśmy "jednego kopyta". Wsłuchajcie się w radiowe "hity", tam większość jedzie na jednej linii bassowej, zmienia się tylko tekst piosenki i coś tam edytują tło.


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - agro - 13.07.2020

Hej, napewno brakuje tutaj odpowiedniego aranżu na poziomie struktury i przebiegu piosenki, jest mało intuicyjna, ciagle się rozkreca nie ma "wlaściwych" momentów.
Jeżeli człowiek chciał by troche potańczyć to nie uraczy tu odpowiedniego momentu aby móc pofikać choć by w stylu ruskiego gabbera i przepalić tych kilka kalorii ;)

A co do powstawania jakiś całkiem nowych rzeczy to raczej opiera się to na podstawie wcześniej nabytego, bogatego doświadczenia i warsztatu i mniemam że w takich okolicznościach rodzą się nowe idee i pomysły, króre przekonują do siebie większe grona ludzi a spontan zaś jest raczej krótkotrwały choć napewno ma swoje miejsce w procesie twórczym.

Twórczość to zdolność osoby do
produkowania wytworów, charakteryzujących się koniunkcją dwóch cech: nowości i wartości. Aby uniknąć nieporozumień, związanych z
wieloznacznością słowa „twórczość", coraz częściej używa się w tym wypadku terminu kreatywność.
Moim zdanie wartość ma tu kluczowe znaczenie
Pozdrawiam.


RE: WhiteFury - Brak nazwy (Do oceny) - Mocade - 5.08.2020

Jak na moje ucho zniekształcenia melodii w buildupie trochę się nie wpasowały + segmenty nie są zbyt skomplikowane. Chyba. Napisałbym więcej ale hs to nie moje podwórko.

Pozdrwiam.