MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zynewave Podium - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: Zynewave Podium (/temat-zynewave-podium)



Zynewave Podium - Jack Orlando - 19.06.2012

Zynewave Podium

Podium To bardzo solidny DAW z dużymi możliwościami będący alternatywą dla innych komercyjnych DAWów. Występuje w wersji płatnej i darmowej. Obie wersje różnią się nieznacznie.
1) Obsługa MIDI ograniczona do jednego wejścia i jednego wyjścia
2) Zablokowane Re-Wire
3) Brak obsługi ścieżek mp3 (no problem )
4) Brak szerokiego pakietu pokładowych VST oraz VSTi
5) brak też możliwości gry na klawiaturze PC.

Program ma swoje zalety.

1) Niezła szata graficzna której kolorystykę można dowolnie modyfikować wg swojego uznania.
2) W miarę intuicyjna obsługa, choć faktem jest, że z początku wogóle się taką nie wydaje i trzeba spędzić trochę czasu na okiełznanie programu (zresztą jak z każdym swoim pierwszym DAW'em ).
Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy ktoś chce się przerzucić na Zynewave Podium a prędzej pracował kilka lat w innym DAW'ie. Wtedy nieuniknione jest niemiłe zderzenie z programem. Dla początkujących natomiast nie ma żadnej różnicy czy zacznie się uczyć Zynewave Podium czy FL Studio, dlatego gorąco zachęcam do wypróbowania tego programu.
3) Stabilna obsługa standardu VST. Wszystkie syntezatory i efekty które miałem okazje testować działały bezproblemowo.
4) Nie mamy ograniczenia odnośnie ilości ścieżek jak w wersjach Lite czy Essential znanych programów



Warto się nim zainteresować. Powoli go ogarniam, kto wie, może się do niego przyzwyczaję :) To chyba najlepszy darmowy DAW, warto się zainteresować ;)

Download / Pobierz


Edytowane przez Kay w dniu 27.03.2014


RE: Zynewave Podium - ProCkers - 19.06.2012

MIDI da się zaimportować :) Normalnie przeciągasz midi na playlistę :D A ogółem to daw jest fajny, nawet mi się spodobał :) Na plus wygląd i 64 bitowy mixer Heart Na minus brak wbudowanego samplera(przynajmniej u mnie nie było).o


RE: Zynewave Podium - Jack Orlando - 19.06.2012

Fakt, dzięki ^^


RE: Zynewave Podium - Tomek1991 - 23.06.2012

M.I.G gratuluję naprawdę dobrej recenzji, wiedziałeś kogo słowa skopiować (naprawdę miło mi, że ktoś docenił moją pracę i uznał ją za wartą przekazania dalej - tym bardziej, że na konkurencyjnym forum hehe).

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie prześmieszne podsumowanie na końcu (które oczywiście już dopisałeś sam od siebie i jest to jedno z Twoich pierwszych samodzielnie dopisanych zdań do tej recenzji):

"Krótko mówiąc nie jest to DAW dla tych, którzy używają złożonych i skomplikowanych melodii."

Niezła gafa ;) Skąd to wywnioskowałeś? xD Te zdanie niemal przekreśla cały powższy opis i od razu widać, że nic nie wiesz o tym programie... Podobnie jak to zdanie "Wszystkie syntezatory i efekty które miałem okazje testować działały bezproblemowo." Niezła ściema hehe bo to ja je testowałem i to nie tylko wirtualne bo także swojego Virusa TI poprzez kontroler w postaci wtyczki działającej w standardzie VST.. No ale niech Ci będzie ;)

Życzę powodzenia w ogarnianiu programu, bo jest to imho jeden z najlepszych DAW'ów dla prawdziwych muzyków - nie amatorów.

No i tak jak napisał wyżej kolega ProCrackers oczywiście można importować MIDI.. Ktoś kto "recenzuje" ten DAW powinien o tym wiedzieć ;)

ProCrackers: Brak samplera to faktycznie niemały problem.. Brakuje dobrych freeware'owych samplerów (przynajmniej ja do tej pory nie znalazłem).. W razie czego zawsze można zakupić osobno Slicexa i zapodać do Podium ;)

Pzds~!


RE: Zynewave Podium - Jack Orlando - 23.06.2012

Tak, skopiowałem, ale to w celu promowania darmowego oprogramowania, a to słuszna inicjatywa. Przepraszam za błąd :D To zdanie wynikało z tego, że nie wiedziałem jak to midi zaimportować( ładowałem do piano rolla od razu jak to w FLu) i gdzieś tam przeczytałem też że nie da się zaimportować midi (a jednak warto samemu dokładnie sprawdzić xD) Dodatkowo piano roll jakoś do mnie nie przemawia ( może po prostu w FLu jest za dobry ^^)
Nie chciałem go dokładnie recenzować,ale przybliżyć go, bo warto. Szukałem darmowych DAWów, testowałem i stwierdzam że ten jest najlepszy :)
pozdrawiam również ;P


RE: Zynewave Podium - Tomek1991 - 23.06.2012

No Spoko ;) właśnie miałem pisać żebys zedytował to podsumowanie ale widzę, że już to zrobiłeś ;)
A piano roll... No jest lekko inny... podobnie jak i playlista która znowu mnie nie przekonywała z początku ale teraz jest dla mnie najwygodniejsza ;) kwestia przyzwyczajenia myślę i osobistych preferencji.. Tak czy siak warto się potrudzić by ogarnąć ten DAW... Nie jest to byle jaki DAW bo jego autorem jest Frits Nielsen, który pracował w TC ELECTRONICS hehe.. Więc sam ten fakt wiele mówi o tym programie ;)

pzds ;)


RE: Zynewave Podium - Brest - 10.09.2012

Też uważam DAW za godny uwagi. Licencja kosztuje grosze, a wersja free niewiele różni się od swojego starszego brata. Niestety albo stety ma w zanadrzu małą gamę wtyczek, ale osobiście wolę sam sobie dobrać osobno syntezatory i efekty, zamiast płacić za coś, czego nie będę używał. Faktycznie brakuje samplera, ale można go zawsze dokupić. Kolejną rzeczą jest brak możliwości grania na klawiaturze, dlatego klawiaturowce będą mieć ciężko. :D
Osoby, które nie wydają swojej muzyki mają już problem z kupnem DAW'u z głowy. Podium albo REAPER, parę godzin w tygodniu spędzonych przy jednym z nich i tworzycie swoją muzykę. Ewentualnie drobny wydatek na jakiś synth, czy wymarzony efekt. Jakiś EiS'ik wpadnie czasem z darmowymi sampelkami, czy wtyczkami i macie.:)



RE: Zynewave Podium - Michau1995 - 11.09.2012

no zynevawe podium wyglada faktycznie na mega daw sciagnalem, troche czasu zajelo mi znalezienie gdzie odswieza sie wrzucone wtyki zeby je widzial bo nie widizal i ogolnie o co chodzi mniej wiecej. Probowalem cos tam ulozyc ale niesamowicie ciezko mi idzie zostane przy fl studio choc podium zrobil na mnie wrazenie wyglada bardzo profesjonalnie


RE: Zynewave Podium - Brest - 11.09.2012

Proponuje poszukać tutoriala na googlach, bo takowy istnieje. Jest on dla zaczynających dopiero, więc nada się dla ciebie. Reszta należy do ciebie. Nikt nie da tobie na tacy stustronicowej lektury dotyczącej obsługi Podium. Parę minut na dzień i już za czas niedługi będziesz ogarnięty. Dlatego nie zniechęcaj się, bo nic nie tracisz, a wiele zyskujesz.


RE: Zynewave Podium - JasonCreator - 24.05.2013

Miałem okazję już kiedyś z niego korzystać... :) Lecz był problem, bo nic mi nie udało się na nim stworzyć :D he he


RE: Zynewave Podium - sowa - 8.02.2014

dla ciekawskich w tym roku wyszły już 2 update`y obecnie jest wersja 3.2.3... jak ktoś szuka taniego DAWu z wewrsją free to niech obluka... sam DAW wygląda nieźle (imo troche logickiem zalatuje ale ładny no i możliwości customizacji spore).

Cytat:Zynewave has updated Podium to v3.2.2.

Changes:
Changed the default installation path for the bundled zPlugins to the Steinberg recommended "VST2" subfolder in the Common Files system folder. This makes it easier to use the zPlugins in other hosts. Previously the default installation path was a subfolder of the Podium installation folder. Users that upgrade from a previous Podium version may need to add the VST2 path to the VST scan folders in the Podium preferences.
Updated the ReWire.dll support libraries bundled in the Podium installer to the latest ReWire 2.6.4 version.
The Audio/MIDI dialog shows an error message if a MIDI interface is selected as both a MIDI device and a control surface.
Fix: Check for disconnected USB MIDI interfaces was not done properly on Podium startup. An error dialog will appear on startup if any interfaces have become unavailable.

Podium licensees with an active upgrade period can download a new bonus plugin zip file from their account page. It includes a licensed full version of the Tone2 Warmverb multi-effect VST plugin (both x86 and x64), a value of $65.

Cytat:Zynewave has updated Podium to v3.2.3.

Changes:
Moved the help panel from below the inspector to a separate sidebar on the right side of the project window. The sidebar can be shown/hidden by clicking the "Help" tab above the sidebar.
Adjusted the layout of the inspector rack panel.
The preferences "Default button size" setting now also controls the line height of list boxes.
The default font is changed to Segoe UI when running Windows Vista or later.
Reduced contrast in default metal texture background and updated the design of the splash screen.
Added "Sound cache maximum memory usage" setting to preferences. Default is 512 MB. Previously Podium would use up to half the available free memory for sound caching. This new maximum setting can help reserve memory for loading memory intensive plugins.
Fix: The auto-assigned audio input mapping was not assigned properly when loop recording on a composite track.
Fix: Podium x86 running on 64-bit Windows did not properly detect VST folders in Program Files (x86).
Fix: The project browser context menu showed a blank line for the "New Object" sub menu.



RE: Zynewave Podium - Mat.Mor.Raw - 10.03.2014

Podstawowe zalety Zynewave Podium wg mnie:

1. Stosunek jakości do ceny po prostu powala. (w końcu jest darmowy :) )
2. Stabilny, szybki i elegancki interfejs użytkownika. Przyjemnie się pracuje z tym programem.
3. Funkcja "bounce" dla każdego tracka. Pozwala zrobić render wybranej ścieżki do pliku wave. Dzięki temu track z pluginami, efektami i midi tymczasowo zamienia się na plik wave. Bardzo przydatne przy dużych projektach w celu zmiejszenia zużycia procesora, a w konsekwencji możliwość pracowania z dużą liczbą ścieżek z pluginami i efektami.
4. Funkcja "bounce" dla Master. Oprócz oczywistej potrzeby renderowania gotowego kawałka do pliku wave, warto po każdym kolejnym etapie pracy zrobić sobie mixdown do wave, żeby mieć potem łatwość porównania obecego stanu z poprzednimi wersjami.
5. Skróty klawiszowe do zmiany narzędzia edycyjnego (klawisze "d" i "f"). Pozwalają szybko przechodzić pomiędzy selektorem, ołówkiem, gumką, lupką.
6. Skróty klawiszowe do zmiany gęstości siatki (klawisze "shift+d" i "shift+f"). W edytorze piano roll pozwalają np. szybko przejść z pracy nad nutkami 1/4 do 1/64.
7. Możliwości przełączenia w tryb triolowy w edytorze piano roll. Przydatne jak ktoś lubi wychodzić poza ramy 4/4 w warstwie rytmicznej. (np. ja :) )
8. Możliwość zmiany tempa w dowolnym momencie utworu. Przydatne jak ktoś lubi manipulować przy nastroju utworu za pomocą tempa.
9. Kopiuj/wklej dla klipów z nutkami pozwala zachować powiązanie pomiędzy klipami. Zmiany w jednej instancji klipu rozpropagują się od razu na wszystkie kopie (oczywiście zawsze można kopię odłączyć od źródła, wtedy staje się niezależna). Przydatne przy partiach rytmicznych, które powtarzają się przez większość trwania utworu. Podobny efekt jak patterns w innych DAW.
10. Generalnie dość szybko można skakać od ogółu do szczegółu, zarówno przy użyciu lupki, predefiniowanych widoków oraz zwijania/rozwijania ścieżek w pionie.