MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Zirds - Nicol Prism - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Zirds - Nicol Prism (/temat-alternative-zirds-nicol-prism)



Zirds - Nicol Prism - Zirds - 20.08.2020

Cześć,

Nie wiem jak z głośnością, bo robię wszystko na zwykłych słuchawkach z JBLa, więc poradźcie jeżeli coś wam bruździ i w ogóle jak kawałek siedzi :)

https://soundcloud.com/zirds/zirds-nicol-prism


RE: Zirds - Nicol Prism - agro - 20.08.2020

Hejo, sekwencja werbla i jego przyciszania dla lepszego groova są zbyt mechaniczne, przedobrzone proporcje volume, to szczegół, ale odbiega to od naturalności, która miało nadawać. A poza tym bas wywołał uśmiech no mojej twarzy taki "figlarny" :). Całość posiada charakterystyczny klimat, który nastraja pozytywną energią.


RE: Zirds - Nicol Prism - Recoil83 - 22.08.2020

Nic nie brudzi, fajne brzmienia, też jestem na słuchawkach, pozytywny utwór na te pandemiczne czasy.


RE: Zirds - Nicol Prism - aqmoolator - 27.08.2020

Od razu słychać, że ktoś lubi się bawić muzyką; w takich przypadkach te wszystkie sprawy techniczne schodzą na dalszy plan. Osobiście nie przywiązuję do nich wielkiej wagi. Jak "brzmi" i nic się nie gryzie - to zostaje. Ma to wpadać w ucho, zamieszać, zmusić nogę do tupania, albo ucho do uważnego słuchania, zostawić ten "ślad" i wywołać reakcję.
Tu zdecydowanie - rogal na twarzy ;)
Fajna kompozycja! mega przyjemna!


RE: Zirds - Nicol Prism - Plague - 27.08.2020

Uwielbiam ten typ basu: taki funkowy lub w stylu disco. Jest klimatycznie, może jak dla mnie mało urozmaicone aranżacyjnie, ale broni się za to właśnie klimatycznymi brzmieniami. Myślę, że nawet polubię :)


RE: Zirds - Nicol Prism - Soundmaniaq - 5.09.2020

Pierwsze skojarzenie to klimaty Nightmares on Wax, zwłaszcza lata 90-te, tylko on bardziej łamał perkę. Przydałaby się jakaś zmiana aranżacyjna w drugiej połowie wałka, bez tego wyszedł taki podkład pod obraz. Gdybym nie widział autora, przypisałbym kawałek wasp-owi.


RE: Zirds - Nicol Prism - Zirds - 6.09.2020

(5.09.2020, 8:54)Soundmaniaq napisał(a): Pierwsze skojarzenie to klimaty Nightmares on Wax, zwłaszcza lata 90-te, tylko on bardziej łamał perkę. Przydałaby się jakaś zmiana aranżacyjna w drugiej połowie wałka, bez tego wyszedł taki podkład pod obraz. Gdybym nie widział autora, przypisałbym kawałek wasp-owi.

Dziękuję, szczera opinia kogoś spoza moich kręgów, doceniam.
Sam jestem ubogi w aranżacje perkyjne, bo nie umiem, po prostu.
Dużo ludzi mi mówi, że moja rytmika albo i dynamika rytmiczna jest zbyt prosta i mało rozbudowana, ale zaś sam uważam, że w obecnej muzyce za dużo się dzieje w podstawie, a za mało w górze.

Nasuwa mi się pytanie, Czy jest ktoś chętny perkusjonalnie żeby się dograć instrumentlnie?


RE: Zirds - Nicol Prism - Soundmaniaq - 6.09.2020

(6.09.2020, 0:44)Zirds napisał(a): Dziękuję, szczera opinia kogoś spoza moich kręgów, doceniam.
Sam jestem ubogi w aranżacje perkyjne, bo nie umiem, po prostu.
Dużo ludzi mi mówi, że moja rytmika albo i dynamika rytmiczna jest zbyt prosta i mało rozbudowana, ale zaś sam uważam, że w obecnej muzyce za dużo się dzieje w podstawie, a za mało w górze.

Zirds z perką to z mojej strony żaden zarzut. Czasami skomplikowana perkusja robi więcej złego niż dobrego.
Np w jednym z moich ulubionych utworów Secede - Leraine ft. Kettel, bardziej skomplikowana perka zepsułby odbiór całej złożoności melodii.


RE: Zirds - Nicol Prism - Mocade - 16.09.2020

Oczyma wyobraźni widzę amigową platformówkę. :-) Może perkusja prosta ale nie musisz się tym przejmować, staroszkolna elektronika to Twoja specjalizacja, i nawet jeśli wszystko było ustawione w dawie to przy Twojej ręce ma to największy potencjał do odtworzenia na żywo. Miło się tego słuchało.

Pozdrawiam.