MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Kamil Misiak - Wonderland - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: CHILL OUT Kamil Misiak - Wonderland (/temat-chill-out-kamil-misiak-wonderland)



Kamil Misiak - Wonderland - Kamil Misiak - 26.03.2021

Zarys numeru w głowie był taki, że miało to grać sobie w klubowym klimacie. W trakcie pracy nad perkusją postanowiłem na sekundę zmienić położenie kicka, omsknęło mi się o jeden i dalej już poleciało w zupełnie inny klimat z którego finalnie i tak jestem zadowolony. Próbowałem jeszcze z wokalem, ale nie dobrałem nic konkretnego choć pewien plan był i pewnie gdyby trafił się dobry wokal to finalnie Wonderland urozmaicony by był wokalem właśnie, a tak jest jak jest.
https://soundcloud.com/firstmindmusic/kamil-misiak-wonderland


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Zirds - 26.03.2021

Jak nie przepadam za trapowym hihatem, to tutaj mnie urzekłeś dużą dozą pozytywnego, ciepłego, wiosennego brzmienia ❤️


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Maciek - 26.03.2021

oj nie bardzo bym się przy tym wyczilował - raczej poczuł lekko zakłopotany... w ogóle to jakieś to wszystko płaskie mam wrażenie, jakby zero dynamiki te brzmienia miały i taką chęć na low-fi (być może ta chęć spowodowała spłaszczenie wszystkiego)


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Kamil Misiak - 26.03.2021

(26.03.2021, 20:07)Maciek napisał(a): oj nie bardzo bym się przy tym wyczilował - raczej poczuł lekko zakłopotany... w ogóle to jakieś to wszystko płaskie mam wrażenie, jakby zero dynamiki te brzmienia miały i taką chęć na low-fi (być może ta chęć spowodowała spłaszczenie wszystkiego)
Być może gdzieś tam nie do końca sprawdziła się zmiana koncepcji bo jak pisałem, pierwotnie numer miał zupełnie inaczej lecieć, w innym tempie z inną perkusją. Omsknięcie się kicka o jedną pozycję spowodowało, że poleciałem już do końca w innym klimacie niż zamierzałem na początku. Traktowałem to troszkę eksperymentalnie, ale do brzmienia poszczególnym ledów czy padów starałem się przyłożyć maksymalnie. Być może za mało ;) Dzięki za opinię, szanuję i rozumiem.


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Maciek - 26.03.2021

(26.03.2021, 20:17)Kamil Misiak napisał(a):
(26.03.2021, 20:07)Maciek napisał(a): oj nie bardzo bym się przy tym wyczilował - raczej poczuł lekko zakłopotany... w ogóle to jakieś to wszystko płaskie mam wrażenie, jakby zero dynamiki te brzmienia miały i taką chęć na low-fi (być może ta chęć spowodowała spłaszczenie wszystkiego)
Być może gdzieś tam nie do końca sprawdziła się zmiana koncepcji bo jak pisałem, pierwotnie numer miał zupełnie inaczej lecieć, w innym tempie z inną perkusją. Omsknięcie się kicka o jedną pozycję spowodowało, że poleciałem już do końca w innym klimacie niż zamierzałem na początku. Traktowałem to troszkę eksperymentalnie, ale do brzmienia poszczególnym ledów czy padów starałem się przyłożyć maksymalnie. Być może za mało ;) Dzięki za opinię, szanuję i rozumiem.

Trzeba eksperymentować, bardzo często najlepsze rzeczy powstają właśnie w ich wyniku. Najważniejsze że numer wywołuje w słuchaczu jakieś emocje, reakcję... gdyby nie ta dynamika, to na prawdę można by zaskoczyć wielu


RE: Kamil Misiak - Wonderland - pumadesign - 26.03.2021

Żal mi tych hatów bo są fajne ale mają mało góry i dół bym im wyciął , ogólnie interesujące ale to i tak nie moje klimaty .


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Shizzlematic - 27.03.2021

Moim zdaniem wszystko jest za bardzo pochłonięte reverbem, delayem. Strasznie brudzi to mix, stopa jeszcze jakoś się wybija ale snare znika w dropie. Bardziej kontrolowany pogłos, troche kompresji na drumach i byłoby znacznie lepiej :D Możesz pokombinować z ustawieniami reverbu, może mid/side verb, equalizacja, nie wiem jakiego dawu używasz ale jeżeli FL to może peak controller na gain reverbu aby go zredukować gdy dzwięk leci aby tak nie tłumić wszystkiego. Wiem, że to taki chill/chillout/chillstep/we i to się ma rozmywać ale tutaj za bardzo wprowadza to chaos :P


RE: Kamil Misiak - Wonderland - UF_Glomma - 28.03.2021

całkiem przyjemne. słychać że padom leadom ogólnie synthom poświęciłeś czas.fajne


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Ben Schotte - 30.03.2021

Ciekawe Brzmienia , jednakże wyczuwam sporą kompresję która wali ostro po syntetycznych brzmieniach .Synthy sa mega skompresowane i to nie jest wina Delay-a (chyba).Poza tym przenieś pogłosy na wysyłki(send ) osobno Reverb i osobno Delay a nie na kanale gdzie masz dany instrument. Nie wiem czy używałeś limitera,maximizera czy compresora ale niestety ratio wydaje się być spore i mega wyczuwalne zbijanie szczytów a przynajmniej tak to odczuwam,choć mogę się mylić . Do tego polecam eq nałożyć na reverb lub delay , żeby usunąć muł i niepotrzebne kotłowanie się niskiego pasma ,oczyści ci to mix

Ogólnie pozytywny traczek poza tymi niuansami czyli dobrym mixem :) 

Pozdro


RE: Kamil Misiak - Wonderland - Kamil Misiak - 31.03.2021

Dziękuję za Wasze opinie i nie będę ukrywał, że właśnie na tych technicznych mi zależy najbardziej bo o ile z melodiami nie mam większych zmartwień i natłok ich w głowie jest spory, to wiedza z zakresu miksu nie jest na zadowalającym etapie. Serdecznie dziękuję każdemu za poświęcony czas na odsłuchaniu numeru i zostawienie swoich wskazówek.