MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Co jeśli płyta główna padnie ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Co jeśli płyta główna padnie ? (/temat-co-jesli-plyta-glowna-padnie)



Co jeśli płyta główna padnie ? - Wasp - 21.09.2022

Mój komputer ma już kilkanaście lat.. i dalej działa
ale co jeśli płyta padnie?
można potem kupić coś identycznego? płytę główną na dyski sata2 ?


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - pumadesign - 21.09.2022

Nie wiem czy jak kupisz takie stare podzespoły to będzie się to opłacać , w każdej chwili może ci padnąć pc jeśli ma już kilkanaście lat . Jeśli chcesz pc lub laptopa z niższej półki to można nowego tanio kupić , nie baw się w stare używki podzespołów , chyba że kupisz coś na prawdę tanio ale to róznie może być :)


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Recoil83 - 21.09.2022

Tego się nie da przewidzieć, ale pomyślałem i o tym kupiłem sobie zapasową płytę główną do mojej i9 9900K, jak również mnóstwo dysków SSD i HDD na zapas, i tak myślę że na kilkanaście lat jestem samowystarczalny, bo ten system służy mi tylko do produkcji, a mam już w nim wszystko co mi w ogóle potrzebne będzie do tworzenia muzyki i nie wymaga internetu bo to system Windows 7 :D
A płytę główną można naprawić w jakimkolwiek serwisie elektronicznym który się tego podejmie, przeważnie kondensatory się zużywają rzadziej CPU, myślę że byłbym w stanie samemu to zrobić.


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Burning Car - 23.09.2022

Da sie kupić nowa płytę - ja tak kiedys zrobiłem (kupiłem identyczną i działało) ale komputer i tak długo nie pociągnęła (pewnie bo reszta była dość stara) więc raczej to się nie opłaca.


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Wasp - 23.09.2022

a da się współcześnie kupić taką samą płytę główną jak ta moja z przed kilkunastu lat?


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - INFERNO - 23.09.2022

gdy by mi padła miałbym myśli o śmierci :(
komputerek jest dla mnie bardzo ważny ;)


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Recoil83 - 23.09.2022

@Wasp o jakim modelu płyty mowa, bo ja moją kupiłem w danym celu, a mianowicie posiada 2 złącza PCI i 2 sloty M.2, a ja mam 3 karty dźwiękowe do produkcji wspierane do dziś, w tym jedna od RME i to był mój powód wyboru, poza tym i9 9900K posiada cynę zamiast pasty pod IHS co sprawia, że właściwości oddawania ciepła z procesora nie ulegną zmianie pod czasie, niby takie szczegóły a jednak bardzo ważne :D


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Shizzlematic - 24.09.2022

Jak znajdziesz identyczna, pewnie uzywana to cos da sie zrobic. Ale tak jak chlopaki wyzej pisali. Juz lepiej wymienic calego kompa na plyte z nowym socketem i troche pojsc do przodu z technologia xd


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Wasp - 25.09.2022

a można jeszcze dziś znaleźć płytę z wtyczkami na dyski sata2?


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Recoil83 - 25.09.2022

Podaj model płyty głównej, poza tym może być przecież Sata3 które jest wstecznie kompatybilne.


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Wasp - 26.09.2022

nie pamiętam ... można typ płyty określić za pomocą jakiegoś everasta?


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Zirds - 27.09.2022

(21.09.2022, 20:03)Recoil83 napisał(a): Tego się nie da przewidzieć, ale pomyślałem i o tym kupiłem sobie zapasową płytę główną do mojej i9 9900K, jak również mnóstwo dysków SSD i HDD na zapas, i tak myślę że na kilkanaście lat jestem samowystarczalny, bo ten system służy mi tylko do produkcji, a mam już w nim wszystko co mi w ogóle potrzebne będzie do tworzenia muzyki i nie wymaga internetu bo to system Windows 7 :D
A płytę główną można naprawić w jakimkolwiek serwisie elektronicznym który się tego podejmie, przeważnie kondensatory się zużywają rzadziej CPU, myślę że byłbym w stanie samemu to zrobić.

Gorzej będzie jak zabraknie prądu ;)


RE: Co jeśli płyta główna padnie ? - Recoil83 - 28.09.2022

Mam UPSa i agregat, bardziej martwię się, że internetu nie będzie, bo infrastruktura też jest zasilana :)