MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Beyerdynamic otwarte czy zamknięte (/temat-hardware-beyerdynamic-otwarte-czy-zamkniete)



Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - PatrykGillet - 12.10.2022

Wacham się miedzy

Beyerdynamic DT770 PRO (250 Ohm) słuchawki zamknięte a Beyerdynamic DT990 PRO (250 Ohm) słuchawki otwarte

chodzi o mix, nie lubię jak góra jest mocna tak że gryzie w uszy, ale też żeby bas sie nie rozpływał. Ktoś testował, pomożecie?


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - pumadesign - 12.10.2022

Cena taka sama , możliwe że nowszy model będzie po prostu lepszy :) Poczekaj na opinie forumowych expertów :D


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - In-Tegral - 12.10.2022

Jak nie lubisz mocnej góry to beyery nie są dla Ciebie.


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - Wasp - 13.10.2022

ja mam te zamknięte i dobrze izolują dźwięki z fl od otoczenia


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - PatrykGillet - 16.10.2022

(13.10.2022, 10:27)Wasp napisał(a): ja mam te zamknięte i dobrze izolują dźwięki z fl od otoczenia
Jak z dźwiękiem podczas mixu? Jestem zaawansowany, weś opisz jak możesz. Opisz co tam się dzieje , całośc,
Ja cię kojarze WASP a ty wyskakujesz z " dobrze izolują dźwięki :D " opisz prosze, dzwiek na tych słuchawkach. Co się tam dzieje podczas mixu.


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - e-max - 4.12.2022

Do mixu czy dłuższych sesji stosuje się zazwyczaj słuchawki otwarte. Sam używam DT990 PRO i uważam że są świetne do codziennej pracy. Są wyważone, dynamiczne, z szeroką sceną. Nie mają przesadzonej góry (jak w wielu modelach AKG) a dołu jest tyle ile powinno być. Mimo tego od dłuższego czasu sam planuję dokupić coś lepszego by wspomóc się w mixie i domowym "masteringu".


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - Shizzlematic - 6.12.2022

Uzywam dt770pro od roku i wydaje mi sie ze maja za malo gory akurat. Kazdy odsluch na innym sprzecie konczy sie tym ze jest tej gory za duzo xd Co do izolacji to tez sie nie zgodze. Jezeli robisz mix na -20db to moze i i nie slychac ale jak juz chcesz zrobic jakis koncowy master z odsluchem to caly pokoj gra xd Bardzo dobre sluchawki, dobre niskie i srednie tony, do tych 250ohm potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz, cena tez przyzwoita. Widzialem kiedys filmiki z takim sprzetem ktory troche zmienia wlasciwosci sluchawek i mozna to dostrajac na poszczegolnych hz. Nie pamietam jak to sie nazywalo ale z czyms takim jakby troszke podbic gore nawet software'owo to by byly bardzo dobre sluchawki xd


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - ZDV-12 - 19.12.2022

Widzę, że kolega dostał "żółtego bumeranga", ale napiszę, może komuś się przyda. Używam DT990 PRO właśnie 250ohm zasilanych z Roland Rubix 24. Dla mnie bardzo wygodne. Jakość dźwięku (szczególnie góra) jest o niebo czytelniejsza niż w AKG K72 (wiem wiem, inna półka cenowa, ale innego porównania nie mam). Dzięki temu, że są otwarte słyszę co dzieje się w pokoju a jak słucham głośniej to inni słyszą czym piłuję uszy. Używam ich od prawie 5 lat praktycznie do wszystkiego z kompem (dziennie po kilka godzin, praktycznie dzień w dzień). Ostatnio skóra na pałąku od wewnętrznej strony zaczęła pękać - i tak nieźle wytrzymała.

Nauszniki są obszyte welurem, fajnie się sprawdza to latem (daje oddychać uszom) i zimą (do tych ze skóry powinni sprzedawać podgrzewacze do słuchawek ;-)). Oczywiście, gdy jest tak gorąco, że szyby robią się u góry cieńsze a u dołu grubsze a kloszardzi są wyczuwalni z większych dystansów to i w tych słuchawkach może pocić się ucho, ale generalnie jest o wiele lepiej niż w konstrukcji zamkniętej obszytej skórą lub materiałem skóropodobnym (znów piję do ww AKG).

Również, nie męczy mi się w nich tak mocno słuch gdy sobie coś dłubię w DAW czy słucham muzyki - myślę, że to zaleta właśnie konstrukcji otwartej a co za tym idzie mniejszych ciśnień pomiędzy słuchawką a uchem. Bez domysłów - mogę w nich słuchać znacznie dłużej i bardziej komfortowo niż w konstrukcjach zamkniętych (AKG, mam też jakieś stare Phillipsy - też zamknięta konstrukcja).

Również są dość wytrzymałe, kilka razy spadły mi z wysokości biurka na ziemię i nic im nie jest (AKG niestety skończyły z tego tytułu w serwisie, nie rzucam nimi specjalnie, ot zdarza się).

Kabel typu "telefoniczna sprężynka" z jednej strony fajnie, że nie leży na ziemi, ale gdy mam więcej kabli od frontu biurka to łatwo się z nimi plącze - bywa irytujące. Szkoda również, że nie jest wymienny w prosty sposób, choć do tej pory nic się z nim nie stało.

Welurowe nauszniki dość szybko "ugniotły się" do mojej głowy - fajna sprawa, choć nie wyglądają tak samo dobrze jak na początku (widać taki mam kształt łba).

Cięższe od AKG K72 co czuć w rękach, ale już na głowie niespecjalnie to przeszkadza, są dość wygodne i nie męczą a ciężar dla mnie przynajmniej przy kilkugodzinnych posiedzeniach jest nieodczuwalny.

Złącze minijack, ale są dostarczane z przejściówką na dużego jacka (przynajmniej mój egzemplarz taką posiadał).

Jeżeli chodzi o moje subiektywne doznania akustyczne, to wg mnie tego basu czy góry jest dokładnie tyle, ile być powinno, nie są "przebasowione", ale dół jest i słychać go dobrze. Można się spokojnie na nich bawić w sound design barw basowych. Góry też wg mnie bym ani nie odjął ani nie dodał, są naprawdę spoko pod względem brzmienia i jestem z nich zadowolony (do amatorskiego muzykowania wystarczają w 111%).


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - agro - 19.12.2022

Słuchawki studyjne zamknięte i otwarte różnią się między innymi tym, że słuchawki zamknięte są bardziej izolujące od otoczenia, podczas gdy słuchawki otwarte są bardziej przepuszczalne dla dźwięków z zewnątrz. W związku z tym słuchawki zamknięte mogą być lepsze w separacji dźwięków, ponieważ są w stanie lepiej izolować dźwięk od źródła i zapobiegać mieszaniu się dźwięków z otoczenia z dźwiękiem słuchawek.

Jednak słuchawki otwarte mogą brzmieć bardziej naturalnie i przestrzennie, ponieważ dźwięki z otoczenia mogą mieć wpływ na brzmienie słuchawek. W związku z tym słuchawki otwarte mogą być lepsze dla osób, które potrzebują bardziej naturalnego brzmienia podczas pracy nad dźwiękiem.


RE: Beyerdynamic otwarte czy zamknięte - In-Tegral - 19.12.2022

(19.12.2022, 15:12)agro napisał(a): Słuchawki studyjne zamknięte i otwarte różnią się między innymi tym, że słuchawki zamknięte są bardziej izolujące od otoczenia, podczas gdy słuchawki otwarte są bardziej przepuszczalne dla dźwięków z zewnątrz. W związku z tym słuchawki zamknięte mogą być lepsze w separacji dźwięków, ponieważ są w stanie lepiej izolować dźwięk od źródła i zapobiegać mieszaniu się dźwięków z otoczenia z dźwiękiem słuchawek.

Jednak słuchawki otwarte mogą brzmieć bardziej naturalnie i przestrzennie, ponieważ dźwięki z otoczenia mogą mieć wpływ na brzmienie słuchawek. W związku z tym słuchawki otwarte mogą być lepsze dla osób, które potrzebują bardziej naturalnego brzmienia podczas pracy nad dźwiękiem.
Jest też różnica przez to w odbieraniu częstotliwości przez nasz słuch i mózg, na zamkniętych zdecydowanie inaczej odczuwamy bass i wysokie częstotliwości i nie tylko.