MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Opłata serwera i domeny - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Opłata serwera i domeny (/temat-oplata-serwera-i-domeny)



Opłata serwera i domeny - K - 16.12.2022

Forum zostaje na kolejny rok!
Podziękowania dla wszystkich wspierających :)

-

Hej! Za nieco ponad miesiąc minie 11 rok działalności forum, a w związku z tym konieczne będzie również pokrycie opłat związanych z funkcjonowaniem portalu. Do tej pory koszty te pokrywane były przeze mnie (a w przeszłości również przez Sowę). Część opłat pokrywały również zarobki z reklam, które na przestrzeni ostatnich lat wynosiły średnio 100 zł rocznie. W 2022 jest to natomiast około 60 zł.

W tym roku zdecydowałem się uzależnić dalsze losy MusicProducers.pl od Was i stworzyłem dedykowaną zbiórkę. Jeśli czujecie się związani z forum i dalej chcecie tu zaglądać, zachęcam do wpłaty. Koszt hostingu na kolejny rok to 306,27 zł, a domeny 158,67 zł - łącznie potrzeba więc niecałych 465 zł.




RE: Opłata serwera i domeny - Kamil Misiak - 16.12.2022

Siemano. Dodajcie numer konta na który można dokonać wpłaty, być może tylko ja, a być może ktoś więcej z jakiegoś powodu na zrzutce nie może. Chętnie wspomoge, bo wiek się tutaj nauczyłem, ale mogę tylko przelewem. Pokój.


RE: Opłata serwera i domeny - K - 16.12.2022

Jeśli wybierzesz opcję zapłaty przelewem poprzez formularz, otrzymasz dane i numer konta przypisany do zrzutki ;)


RE: Opłata serwera i domeny - Wasp - 16.12.2022

@K łap 115 zł
tylko nie podawaj nikomu moich danych ;)


RE: Opłata serwera i domeny - C.Valachi - 17.12.2022

Pany! 2 591 aktywnych w ciągu ostatnich 24 godzin.
Jest nas sporo... każdy chociaż 1zł wpłaci i koniec tematu.


RE: Opłata serwera i domeny - Maciek - 17.12.2022

Też się dorzuciłem.
288pln zostało. Jakby 60 osób dorzuciło się po 5pln to by wystarczyło - czy spośród tych 2500 aktywnych użytkowników znajdzie się te 2.4%?
Jeszcze ponad miesiąc, nie pozwólmy zamknąć forum!


RE: Opłata serwera i domeny - Shizzlematic - 17.12.2022

Wplacone, btw jakies spore koszty tej domeny i hostingu. Nie mysleliscie aby cos zmienic? xd


RE: Opłata serwera i domeny - Wasp - 17.12.2022

@C.Valachi Pewnie dlatego że wszyscy dostali maila na temat wpłaty
jak w 1 dobę uzbieraliśmy 50%, to na pewno to forum nie przepadnie


RE: Opłata serwera i domeny - Wizzardius - 17.12.2022

Też się dorzuce. Dobrze, że istnieje takie miejsce w internecie. Poznałem tu wiele fajnych osób, zawsze moge liczyć na feedback jak i wasze ciekawe traki do posłuchania.
Pozdrawiam i z fartem :D


RE: Opłata serwera i domeny - K - 17.12.2022

@C.Valachi @Maciek

2500 aktywnych w ciągu doby, ale to przecież ludzie, którzy tylko czegoś szukali. Wchodzą i wychodzą, tyle :)

@Shizzlematic

Nie wiem na jakie oferty patrzysz, ale weź pod uwagę, że niższa cena obowiązuje najczęściej na pierwszy rok (potem jest znacznie drożej), a kwoty podawane w cennikach to przeważnie wartości netto. Poza tym ceny na przestrzeni lat również mocno poszły w górę. Pierwsze lata działalności forum to koszt w granicy 200 zł rocznie, a więc ponad 2x taniej niż obecnie.


RE: Opłata serwera i domeny - Shizzlematic - 17.12.2022

@K Mi tam nic do tego, tak tylko sie zapytalem xd Nie sledze jak to tam wyglada na rynku, ale moze vps + domena wyszloby taniej niz faktyczny hosting :D


RE: Opłata serwera i domeny - Materia Prima - 17.12.2022

Poszło również ode mnie ;-)


RE: Opłata serwera i domeny - MAB - 17.12.2022

Też dorzuciłem coś tam.


RE: Opłata serwera i domeny - Wasp - 17.12.2022

jeszcze 11% i gotowe :D w jedną dobę


RE: Opłata serwera i domeny - ZDV-12 - 19.12.2022

K: Żadna to reklama i wiem,że nie taki jest temat, ale piszę to w dobrej wierze: ja za swoją domenę płacę 50 kilka czy 60 kilka złotych rocznie od 3-4 lat. Zobacz sobie hitme.pl, polecam bo szkoda przepłacać na dłuższą metę a skoro piszesz, że to już 11 lat i użytkownicy też potrzebują tego forum, to może warto zrobić transfer domeny. Ja swoją "odkupiłem" na Aftermarkecie a potem właśnie przetransferowałem na hitme.pl. Kiedyś miałem domenę na moim "rodzimym" home.pl i właśnie te wszystkie triki typu pierwszy rok za złotówkę a potem za "milion" czy ceny netto były irytujące. Natomiast odnośnie hostingu nie doradzę, ja mam taki najprostszy, ale i strona u mnie jest prosta.