MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mackie MR8 MK2 vs. Yamaha HS80M - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Mackie MR8 MK2 vs. Yamaha HS80M (/temat-mackie-mr8-mk2-vs-yamaha-hs80m)

Strony: 1 2


Mackie MR8 MK2 vs. Yamaha HS80M - Nu-Style - 27.06.2012

Witam. Zacznę standardowo. Uzbierałem już wystarczająco papierków i teraz pojawia się dylemat. Co wybrać? Yamahę czy Mackie. Nie mam możliwości ich odsłuchu ponieważ, nigdzie w pobliżu nie ma sklepu w którym mają te właśnie monitory. Proponowali mi KRK Rokit 8 G2, ale od razu je wyeliminowałem, bo ponoć to "średniaki". Jeżeli ktoś miał styczność z Mackie czy Yamaha to odpowiedzi mile widziane.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Revnotes - 27.06.2012

Miałem do czynienia z tymi modelami Yamaha i KRK i nigdy nie wybrałbym Yamahy, to jest ta sama połka sprzętowa.
Jeżeli nie korzystałeś nigdy z monitorów, będziesz musiał się przestawić, bo to zupełnie inna sprawa niż popularne 2.1.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Nu-Style - 27.06.2012

Wiem że nie jest to co popularne 2.1. Do czego się odwołujesz tymi słowami "to jest ta sama połka sprzętowa"


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Revnotes - 27.06.2012

Obydwa modele mają dość równą jak ze tę cenę charakterystykę, więc w miarę odzwierciedlają prawidłowo pasma.
Osobiście do obydwu potrzebowałbym bassu, ponieważ trzeba mocno rozkręcać volume, żeby pracować bez suba.
Jeżeli dobrze pamiętam ten model Yamahy, zresztą jak większość ma bass reflex z tyłu, więc nie radzę ustawiać przy ścianie.
Słucham dużo house, ogólnie muzyki klubowej, słuchając odniosłem wrażenie, że Yamaha brzmi bardziej płasko, bezbarwnie.
KRK odzwierciedlają jakby "żywszy" bass, jest go delikatniej więcej, ale nie przytłacza średnicy i góry.
Mimo wszystko radzę postarać się o testowy odsłuch i nie sugerowanie się czyimiś doświadczeniami.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Nu-Style - 27.06.2012

Krk mają żywszy bass dlatego (chyba) że bass reflex mają z przodu. Jednak bass reflexy nie są takie złe jak możesz je odstawić od ściany jakoś o pół metra. No cóż dziękuję za odpowiedź, jestem ciekaw czy jakiś posiadacz mackie napisze

Pozdrawiam Gorąco


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Derlee - 28.06.2012

trudny wybór :)
yamaha brzmi specyficznie, jak dla mnie yamaha odpada w dzisiejszych czasach, w szczególności jeżeli robisz undergroundowe kawałki, nie wiem jak mackie bo tego modelu nie miałem w uszach, ale inne modele mackie grały bardzo przyjaźnie, równo.
może adam a5x? rozwiałby Twoje wątpliwości :)
na www.sklepproaudio.pl masz 7 lat gwarancji: http://www.sklepproaudio.pl/adam-a5x-p-6.html?manufacturers_id=2


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Nu-Style - 28.06.2012

No faktycznie może i fajne ale woofer 5.5" jak 6" mają basu to może różnica te 0.5" jest znikoma ale zawsze. Szukam monitorów z wooferem 8". Mówi się ze adam'sy są dobre jednak za drogie 1.319,00 zł za jeden to jest za drogo jak na mój budżet a mackie za jeden to 836.10zł więc i różnica w cenie jest.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - EasyB - 29.06.2012

Poszukaj monitorów w cenie 1000 za parę, jeśli nie masz zaadaptowanego pomieszczenia, to droższe to szkoda pieniędzy. Nigdy nie zabrzmią one w pełni.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Nu-Style - 29.06.2012

Nie chodzi o to, że szkoda pieniędzy, po prostu nie chce ich wyrzucić w błoto i kupić sprzęt wart swojej ceny, a to że mam tyle funduszy do przeznaczenia to przecież nie moja wina.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - EasyB - 29.06.2012

Ale po co przepłacać?


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Warburg Studio - 29.06.2012

Polecam poszukać jakiejś dobrej partii Yamahy NS10 Studio. Można dostać ze wzmacniaczem w okolicach 2000-2500 tys zł.
Może nie mają dużo dołu ale za to środek i góra rewelacja. Jak nauczysz się na nich robić to gwarantuje zadowolenie :)
Na HS80 często pracuje i nie narzekam aczkolwiek mocno przekłamują zwłaszcza dolne pasma, generalnie jak w cenie do 2000 zł to są okej. Dodam, że stoją w profesjonalnie zaadoptowanej reżyserni.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - e-max - 2.08.2012

A co sądzicie o BEHRINGER TRUTH B3031A? ktoś używał?


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Warburg Studio - 2.08.2012

Trzymaj się z dala od monitorów Behringera, z dźwięku, robią jednym słowem kupe.
Nie polecam !


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - e-max - 2.08.2012

serio? slyszalem sporo dobrych opinii, ale nie mialem okazji posluchac. Nawet na lamach eis je polecaja w stosunku jakosc/cena... w koncu to wstegowce. jestem rozbity


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Yes I Am - 2.08.2012

No wiesz taki przykład... Za 10gr możesz kupić gumę, z której będziesz zadowolony ale długo jej nie pożujesz. Natomiast za 30gr możesz kupić lepszą gumę, która starczy na dłużej.
Te droższe Behry może i są lepsze, ale to nie jest jednak wiodąca marka moim zdaniem. Najlepiej posłuchaj sobie i sam stwierdzisz czy ci to odpowiada. Ktoś może powiedzieć TAK, a 10 innych osób powie NIE.



RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Warburg Studio - 2.08.2012

W EiS je polecają bo tam wszystko chwalą... Oto magia EiS. Nie traktuj tego jako biblii a bardziej jako bravo girls :)


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Derlee - 2.08.2012

(2.08.2012, 8:45)e-max napisał(a): A co sądzicie o BEHRINGER TRUTH B3031A? ktoś używał?

Moander miał, spaliły się chyba po dwóch tygodniach z niewiadomych przyczyn.
Czytałem recenzje, również w EiS, bardzo naciągane. Mimo "pozytywnych opinii" sprzedaż leży, bo to się po prostu psuje. I nie patrz na to, że to wstęgowiec, bo wstęga wstędze nie równa, jeszcze dużo czasu zanim będzie taka wstęga jak w Adamach.

Jakoś ludzie nigdy nie narzekają na Adamy, KRK, Electrix i Tannoye. Być może jakością zapracowały sobie na to, że rzadko lądują w serwisach (z wyjątkiem KRK RP6, gdzie często pada bezpiecznik, ale to jest koszt 3 zł).


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Nu-Style - 2.08.2012

Ze względu że temat lekko "odżył" hehe to jeszcze zadam pytanko.

Jak to jest w KRK rp8 G2 ze środkiem górą i dołem?


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Revnotes - 2.08.2012

Środek jest delikatnie stłumiony, dołowi ja bym nie zaufał, na pewno nie do końca. Myślę, że tak jak każdych innych monitorów trzeba nauczyć się ich słuchać, a wtedy będziemy zadowoleni z efektów. Testowałem je co prawda u siebie w mieszkaniu w bloku, więc akustykę mam żadną, ale przejrzałem również charakterystykę, więc może też z góry uprzedziłem się do pewnych niedociągnięć. Pomimo wspomnianych wad moim zdaniem ciężko za taką cenę znaleźć lepsze, choć ja kupiłbym RP6 lub RP5 i pomyślał o subwooferze, moim zdaniem lepsze rezultaty, ale w przypadku złej akustyki, jeszcze gorsze niż bez subwoofera. Uważam, że monitory najlepiej kupić pod konkretną osobę, bo możesz kupić Alesis, które grają generalnie "ciemno", ale ktoś może to lubić, a możesz kupić ADAMy, które z racji wstęgi mają sporo więcej góry i wydają się "jaśniejsze", ale przecież są tak bardzo wychwalane. Myślę, że nie ma czegoś takiego jak najlepsze monitory w danym przedziale cenowym, zawsze trzeba iść na kompromis, choć jak już się decydować, to na sprzęt, który praktycznie się nie psuje, bo nie każdego stać, żeby kupić monitory za 2tys. i spalić je po kilku miesiącach użytkowania.


RE: Mackie mr8 mk2 VS Yamaha HS80m - Nu-Style - 3.08.2012

Fakt to dobry pomysł, i już się nad nim zastanawiałem. Krk + sub. Jednak zamiast rp6 wziął bym rp5, ze względu, że rp6 ponoć lekko zamulają się niskimi. Tylko nie wiem czy byłby to dobry pomysł w pokoju 4m na 3m.