MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO Altumitem - Ytyo vools - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: ELECTRO Altumitem - Ytyo vools (/temat-electro-altumitem-ytyo-vools)



Altumitem - Ytyo vools - Altumitem - 5.03.2023

Kosmiczna jazda!! :)

https://on.soundcloud.com/T65Dt


RE: Altumitem - Ytyo vools - FL FAN - 5.03.2023

(5.03.2023, 19:26)Nipek napisał(a): Kosmiczna jazda!! :)

https://on.soundcloud.com/T65Dt
Klimatycznie zwłaszcza w break'u.  Naprawdę super, myślę, że niejeden chciałby takie robić, bo to już drugi taki fajny break u Ciebie.  Aranżacja jako taka jest dobra, ale nie wiem czy przy tym poziomie pewnych elementów i ich natężeniu nie zostało to trochę przekoloryzowane, a odbiór przeinaczony.


Moim zdaniem takie najpoważniejsze problemy w tym nagraniu to brak jakiejś szerszej dynamiki w częściach zwanych "build-up".

Moje konkretne  uwagi  do tego nagrania na minus:
  • zduszenie dynamiki
  • wokal zanika w tym tłumie w pierwszej połowie 2:15
  • bas jest przesadzony z mocą w main partach i w ogóle w spektrum za szeroko przez co brak jest miejsca na stopę perkusji, która będzie słyszalna w pełnym zakresie.  50-70 Hz jest najmocniejszym zsumowaniem elementów niskich częstotliwości. Zdjąć 10 db w tych pasmach i bas wówczas jest znośny.
  • zakończenie można było odrobinkę bardziej rozwinąć (to już kwestia umowna)
Zgrałem kawałek tego nagrania i po potraktowaniu pewnych częstotliwości equalizerami zabrzmiało inaczej, pojawiła się pewna dynamika [przynajmniej na wykresach bo wcześniej była tylko walka o miejsce i totalna ściana dźwięku] jednak tego przesterowania nie da się pozbyć w taki sposób ale brzmi na bardziej zrównoważone i co najważniejsze pewne drażniące częstotliwości zostały usunięte.

[Obrazek: Gold.jpg]

Widać różnice ? 

Jeśli chcesz to podeśle ten przeefektowany fragment - to sobie porównasz. Zrobisz tak, aby brzmiało w ten sposób. Zdejmiesz mocy z basu [poziom głośności] i trochę mu zawęzisz i obniżysz pole w EQ i będzie super.  Odrobinę też średnich i wysokich w dół dałem. 4070 Hz musiałem usunąć do połowy i znikł nieprzyjemny przydźwięk.  Przyznam, że mam też problem z tymi wokalami niektórymi czy one pasują tonacją. Możliwe że jakiś kompresor albo limiter miażdży nagranie - tak też po wykresach sądzę, bo jest utrzymywany poziom i poza niego nie wyskakuje wykres. 


Warto w przypadku każdego dźwięku sprawdzać jego częstotliwość solo podnosząc suwak w różnych pasmach na maxa do góry i gdy któraś częstotliwość jest nie do zniesienia na takim podbiciu to ją usuwać zdejmując całkiem w dół, czasem wystarczy do połowy.


RE: Altumitem - Ytyo vools - FL FAN - 6.03.2023


Proszę sobie posłuchać i zgrać kawałek i popatrzeć na parametry, jak tu wszystko pięknie słychać. Wokal, bas i DYNAMIKA. Wokal został tu na pierwszym miejscu.  Narzędzia od masteringu nie zniszczyły nagrania, a jedynie podkreśliły, że jest doskonałe. Proszę spojrzeć na dynamikę pod kreską limitera. U Ciebie tego nie ma. Dlatego należy patrzeć i SŁUCHAĆ profesjonalnych nagrań referencyjnych i próbować zbliżyć się choć w jakimś stopniu na ile to możliwe do doskonałości.

NO LIMITER AT ALL


Tutaj nie stosowany jest limiter w takim rozumieniu jak się powszechnie uważa czyli w sensie w którym tak wszyscy głęboko wierzą że sprawi im super brzmiący kawałek bo nie pozwoli na przekroczenie 0db albo podniesie dźwięk do poziomu komercyjnego. Nieumiejętne korzystanie z tych narzędzi przynosi odwrotne od zamierzonych skutki. Tutaj ktoś zadał sobie trudu aby dynamika w nagraniu była najważniejsza. Również proszę zgrywać, patrzeć na wykres, (który jest uwolniony i nie widać "zapory"), słuchać, porównywać, uczyć się i wyciągać wnioski na przyszłość.



RE: Altumitem - Ytyo vools - OProject - 6.03.2023

Bassu jest dużo, ale wg. mnie problem jest taki, że brakuje mu wyższych częstotliwości tak mniej więcej - około 80-200Hz
Sam bardzo niski sub nie sprawi, że, bass będzie potężny, musi mieć wyższe częstotliwości, można to osiągnąć na kilka sposobów np. ta sama warstwę lub jeden oscylator oktawę wyżej, lub inny typ kształtu fali, lub nawet uzyc distortion, chociaż wydaje mi się że podbiłeś EQ dużo 30-60Hz :P

Przy masteringu, jeżeli duzo się dzieje w 0-60Hz może trochę to pogarszać brzmienie po limiterze :P
Może spróbuj też dać kompresor na dół, są różne metody, popracuj sobie na tym traku to zawsze coś nowego możesz się nauczyć :P Pamiętaj że środek pasma też jest ważny.
Dynamiki również jest za mało, spróbuj z tym bassem i może 1-3dB mniej limiter :P
Również sprawdz żeby nie było zbyt dużo w Side (Stereo)


RE: Altumitem - Ytyo vools - Stasio - 6.03.2023

jak się zgrywa "kawałki" z YouTube do analizy?


RE: Altumitem - Ytyo vools - OProject - 6.03.2023

(6.03.2023, 17:01)Stasio napisał(a): jak się zgrywa "kawałki" z YouTube do analizy?
Musisz kupic lub sciagnac, najlepiej flac, wrzucasz do daw i odpalasz sobie korektor albo inne fajne pokazywajki :P
Ja tez lubie odsłuchiwac i analizowac w Traktorze (DJ)
Raczej wiadome ze FL Fan nie mogl tu wrzucic utworu w flac/mp3 :P


RE: Altumitem - Ytyo vools - FL FAN - 6.03.2023

(6.03.2023, 16:45)OProject napisał(a): chociaż wydaje mi się że podbiłeś EQ dużo 30-60Hz :P
Tak wynika również z moich obserwacji, albo to sprawka limitera efekt ten sam. Tam brak niestety dynamiki, a sam dźwięk jest nieprzyjemny, jego natężenie jest na tylko silne, że reszta ginie. Ostatecznie sprowadza się to do błędnego zastosowania narzędzi i miksu, który należy ponownie przeprowadzić po uprzednim zastosowaniu naszych wskazówek.



RE: Altumitem - Ytyo vools - Recoil83 - 6.03.2023

@Stasio możesz pobrać przez ten serwis https://www.freemake.com/pl/free_video_downloader/ potem przekonwertować do WAV i już możesz analizować, chociaż ta metoda jest nieefektywna gdyż analizuje się materiał źródła stratnego. Mam na to inny sposób mogę analizować w czasie rzeczywistym każdy materiał audio jaki przechodzi przez moją kartę dźwiękową, to samo mogę zrobić w DAW.

https://youtu.be/v4QFxQUHo54


RE: Altumitem - Ytyo vools - OProject - 6.03.2023

Jest jeszcze wtyczka EQ z analizatorem do przeglądarki, kiedys wrzucałem:

[Obrazek: LdHwl16.png]


RE: Altumitem - Ytyo vools - FL FAN - 6.03.2023

[Obrazek: ER.jpg]
Jeszcze zauważyłem dziwne odcięcie wysokich tonów. Nie wiem czy to wina kompresji czy ustawień EQ kompresorów itp. Również i to proszę sprawdzić.  Parametric EQ2 w tych rejonach nie wykazuje żadnej aktywności - być może efekt kompresji do MP3



RE: Altumitem - Ytyo vools - FL FAN - 20.03.2023

 

Jeszcze szybki overview na temat miksu tego nagrania, które wyżej wstawiłem jako utwór referencyjny. Zaskakujące i imponujące nieprawdaż ?



RE: Altumitem - Ytyo vools - Audionectic - 24.03.2023

Na stereo jest problem cos mi sie zdaje.W mono zapewne nie slychac poczatkowych chordow.Jakby przesada z stereosharper czy jak ta wtyka miala z FLa.W kazdym razie w klubie niema szans kawalek sie rozleci.
Cos jest w tym walku ale piszczy ten synth a bas jest za glosno w stosunku do kicka.Kickowi brakuje deko dynamiki.Sprobuj ulubiony walek wrzucic do projektu i sciszyc go o Twoj headroom.Wiadomo ze trzeba wziac poprawke bo to po masterze ale panorame i leveling spokojnie mozna porownywac.
Pzdr