MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Zirds - Chill On - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: HOUSE Zirds - Chill On (/temat-house-zirds-chill-on)



Zirds - Chill On - Zirds - 6.03.2023

Heja, tutaj zapomniałem wrzucić, mój pierwszy house, który ma Na YT już prawie 90k w przeciągu 3 miesięcy :)

Chill na nowy rok

https://youtu.be/wFDizN42nNM


RE: Zirds - Chill On - Recoil83 - 6.03.2023

Zarąbiste, słyszę tutaj słynne organy z Korga M1 na linii basowej w latach 90' tak popularne, świetne wokalne FX'y, ogólnie miło spędzony czas na wysłuchaniu do końca. Pozdrawiam


RE: Zirds - Chill On - FL FAN - 6.03.2023

Widzę, że Ciebie też wzięło na House. Ja też od dłuższego czasu interesuje się  Tech House, Deep House, Trop House. Jednak nie chciałbym  rezygnować z Trance na rzecz House całkowicie. Ambient również jest niezwykle ważny dla mnie.


Pięknie to zrobiłeś, od początku do końca jest ten flow - od razu to czujesz.  I nie pisze tego ze względu na naszą wspólną historię muzyczną, a głównie dlatego, że jest to naprawdę wciągające i z czystym sercem można wskazać same zalety tego nagrania. Począwszy od sugestywnej atmosfery nasyconej emocjami, poprzez klimatyczne wokalizacje, na doskonałych brzmieniach instrumentalnych kończąc. Super sekcja perkusyjna i dopracowany ciepły bas. Widzę po wykresie, że zadałeś sobie dużo trudu, aby utrzymać dynamikę w nagraniu. Słychać kunszt jaki przez lata wypracowałeś.  Udany projekt, który trafia w mój gust. Moje Gratulacje !

Pozdrawiam Serdecznie



RE: Zirds - Chill On - Wasp - 6.03.2023

rzeczywiście zarąbiste :)
teraz rzadko robi się taki house.. bo po 2000 zmieszał się z electro .. i teraz ludzie robią electro-house... i mówią że to jest house
a ja wole ten starszy house jak ten kawałek


RE: Zirds - Chill On - Mocade - 6.03.2023

Kwintesencja staroszkolnego House'a. Jesteś z tamtych czasów więc czujesz ten klimat jak nikt inny, czeka cię dużo pozytywnego odbioru jeśli podążysz dalej tą drogą. Dobra robota.

Pozdrawiam.


RE: Zirds - Chill On - Burning Car - 7.03.2023

Kawałek super- basik ekstra. A podpowiedz mi Zirds jak Ty taki gwałtowny postęp w kwestii odsłuchów na YT poczyniłeś ? Ja mam też swój kanał i jakoś nie do końca wiem jak z nim dalej działać - ale może to dlatego, że sam mało muzy przez YT słucham (jakoś wolę "kontemplować" muzykę bez obrazu).


RE: Zirds - Chill On - agro - 7.03.2023

Jak dla mnie z powodzeniem możesz robić cały czas taką extra muzę, klimaty które bardzo często słucham, nice joob! Super kawałek.
Naprawdę staram się w owych klimatach szukać i wynajdywać dobre kawałki a Twoja muzyka odrazu wpadła mi w ucho :)


RE: Zirds - Chill On - Zirds - 7.03.2023

(7.03.2023, 12:59)Burning Car napisał(a): Kawałek super- basik ekstra. A podpowiedz mi Zirds jak Ty taki gwałtowny postęp w kwestii odsłuchów na YT poczyniłeś ?  Ja mam też swój kanał i jakoś nie do końca wiem jak z nim dalej działać - ale może to dlatego, że sam mało muzy przez YT słucham (jakoś wolę "kontemplować" muzykę bez obrazu).

Wrzuciłem utwór przez TuneCore do sieci i samo popłynęło, dodatkowo wrzuciłem go na kilkanaście grup house na FB i się nazbierało


RE: Zirds - Chill On - hudson462 - 9.03.2023

Wkońcu się Zirds wziął za normalny gatunek, a nie jakieś IDM'owe cimci rimci :D Bardzo przyjemnie się tego słucha. Aranż genialny w swojej prostocie (czy może raczej kunsztownie zbudowanej, nienachalnej złożoności) - pod tym względem nie ma się do czego przyczepić. No może jedynie do tego, że nie ma jakiegoś down-risera przy powrocie z tego momentu ciszy gdzie słychać jedynie wybrzmiewajacy pogłos (generalnie powstawiałbym jakieś sweep'y przy przejściach). Z kolei jeśli chodzi o mix to:
1. Brakuje mi saturacji, a czasem delikatnie wmixowanego, mocnego dista (takiego dista słyszałbym zwłaszcza na tym synth'u co sobie cicho gra gdzieś z tyłu).
2. Nie można też powiedzieć, że słabo zagospodarowałeś obraz stereo, ale brakuje mi elementów na których słychać by było, że powoli poruszają się od lewej do prawej i z powrotem (na delay'u voxów mogłoby to fajnie wyjść).
3. Pokusiłbym się też o podbicie okolic 40 Hz na basie, a być może dodatkowo nawet wytransponowanie całego utworu o 2 lub 3 półtony w dół żeby bass zabrzmiał tłuściej.

Kompozycję oceniłbym na 10/10, a mix/master na 9/10.

PS. A, no i gratulacje takiej ilości wyświetleń :P


RE: Zirds - Chill On - marcinxx1982 - 12.03.2023

Naprawdę ciekawy utwór,bardzo miło się go słucha.Akurat do chilowania.Dzwięki są stonowane i ciepłe jak pieżynka u babci haha.Skąd bierzesz wokalizy?Pozdrawiam.


RE: Zirds - Chill On - Audionectic - 24.03.2023

Pierwsze wrazenie idealne.Ladnie idzie ten utworek.Minimalnie jak dla mnie clap cicho w stosunku do reszty i vokal blyszczy ciut za mocno ale to juz chyba moje sluchawki.Po 5tej minucie juz mogloby wchodzic jakies pianko dla urozmaicenia delikatnie miejscami czy cos w tym rodzaju.Ogolnie trzyma poziom i brzmienie nienachalne,idealne do tej stylistyki.Bardzo udana produkcja

Moglbys cos powiedzxiec o lancuchu efektow na masterze?O jakichs cyferkach?
Czy korzystasz z jakichs klockow zewnetrznych czy osiagasz takie efekty w srodowisku wewnetrznym ze sie tak wyraze.Mysle ze duzo osob chetnie by to przeczytalo lacznie ze mna.
Z gory dzieki