MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP RCK1 - West Coast Eagles - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: HIP HOP RCK1 - West Coast Eagles (/temat-hip-hop-rck1-west-coast-eagles)



RCK1 - West Coast Eagles - Audionectic - 27.03.2023

Track o ktorym wspominalem.Miks Master na sluchawkach
Klimat taki...sam nie wiem
Zapraszam do krytyki
https://soundcloud.com/audionectic/west-coast-eagles?si=573a3b56b0e8452eb5104638980b1343&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing


RE: RCK1 - West Coast Eagles - FL FAN - 27.03.2023

Wysłuchałem Twoje utwory, no jest taka sprawa, że się poczułem jak na koncercie takie jakby live evening podoba mi się co grasz ale odczuwam jakiś dyskomfort techniczny niestety. Nie wiem czy ich nie przeładowałeś jeśli chodzi o całość miksu ale aby wskazać winnego to może być kłopot. Bardziej mam na myśli nagranie "West Coast Eagles" . Mam wrażenie przeładowania i dotyku przesteru choć nie wskazują go mierniki. Prawdopodobnie albo niskie walą za mocno bo nie słyszałeś na słuchawkach, że już za dużo za dużo albo saturacja gdzieś Ci się wymknęła spod kontroli (albo kompresja ale to mniej prawdopodobne i tego bym się nie czepiał raczej)


Fajny klimacik, wokalizacje mi się cholernie podobają. Miks zawsze powinien być uwypukleniem kontekstu aranżacyjnego, a wydaje mi się, że wolałbyś, aby nagranie zabrzmiało w sposób zrównoważony nie tylko na miernikach ale i na ucho i to trzeba naprawić. 

Serdeczne Pozdrowienia



RE: RCK1 - West Coast Eagles - FL FAN - 28.03.2023

Ponieważ niskie tony piano pomalowane pogłosem i przeciągniętym release niosą w sobie naprawdę dużo energii, warto coś pokombinować, aby nie dochodziło do przeładowania.  Jak jest taki konflikt to zasada dwa kroki w tył. 
W tym wypadku kick drum i piano musza się wycofać i znaleźć wspólne dobro.

Jeszcze jedna rzecz. Za często nie baw się efektem "slow down", muzyka nie wybacza przeefektowania i tak jak raz użyte podniesienie tonacji metodą "spin-up" czy przetrzymanie akcji  na "slow down" jest super, tak dwa czy więcej razy niszczy cały dobry skutek tego efektu.  Myślę, że spokojnie znajdziesz niejeden sposób, aby popchnąć akcję inną metodą.

Odsłuchaj wszystko ze zresetowanym słuchem, bo wystarczy już 15 sekund aby człowiek zżył się z jakimiś dźwiękami , a więc tym bardziej z miksem w takiej postaci w jakiej jest.



RE: RCK1 - West Coast Eagles - Audionectic - 28.03.2023

Tak myslalem.Akordy piana ni w zab nie chca ustapic a bas jeszcze doladowuje palera a jest dluuugi.Niby na miernikach ok ale masz racje co zmeczenia.Niema to jak rano bach bach zdecydowanie i po zawodach.Sluchawki zamkniete daja popalic.Na szybko sprawdzic niskie i przesiadka na glosniki ale teraz niestety.Do lata sluchawki
Dzieki za rady i komentarz.
Pzdr


RE: RCK1 - West Coast Eagles - FL FAN - 28.03.2023

(28.03.2023, 13:27)Audionectic napisał(a): Tak myslalem.Akordy piana ni w zab nie chca ustapic a bas jeszcze doladowuje palera a jest dluuugi.Niby na miernikach ok ale masz racje co zmeczenia.Niema to jak rano bach bach zdecydowanie i po zawodach.Sluchawki zamkniete daja popalic.Na szybko sprawdzic niskie i przesiadka na glosniki ale teraz niestety.Do lata sluchawki
Dzieki za rady i komentarz.
Pzdr

Tutaj też drobne modyfikacje "sustaine" (jeśli jest użyte)  bardziej nawet niż "release"  na pianinie może mieć znaczenie dla finalnego miksu.  Korekcja bardziej w sensie ujmowania niż dodawania też jest dobrą techniką. Łatwiej uniknąć przeładowań. 


RE: RCK1 - West Coast Eagles - Audionectic - 31.03.2023

Racja!Za duzo sie skupilem na szynie efektowej zamiast zmodulowac brzmienie bo to preset.


RE: RCK1 - West Coast Eagles - n0dy beatz - 3.04.2023

Jak dla mnie przesyt formy nad treścią. Do mnie pisałeś że fortepian pudełkowy a twój również brzmi mocno presetem a na dodatek zdominował w paśmie całkowicie cały bit. Bass ledwo ledwo się przebija. Ten bit nie ma w ogóle dynamiki przez takowy fortepian. Słychać że pracujesz na słuchawkach i nie masz kompletnie obrazu stereo. Perka mi się akurat podoba aczkolwiek można to było lepiej skleić i zequalizować by brzmiało bardziej przejrzyście. Kolejną kwestią jest algorytm eq dla LUFS Soundclouda który ewidentnie cię zweryfikował w mixie/masterze.

PEAVCE~


RE: RCK1 - West Coast Eagles - Audionectic - 6.04.2023

Slychac slychac.Chcialem sprawdzic
Mam juz nowa wersje.Mussze zmasterowac przy okazji.
Moglbys sprawdzic ten drugi walek jak brzmi wedlug Ciebie?
Soundcloud nie stosuje normalizacji.Utwor mial byc spokojniejszy a w masterze cos mnie podkusilo by wywalic do -9,-9,5dB a jeszcze nie potrafie opanowac pewnych kwestii.Jesli chodzi o SC to raczej nie glosniej niz -7dB oraz -1dB TP