MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) (/temat-electronica-whitney-houston-so-emotional-j8008-synthwave-remix)



Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) - jimclix - 8.06.2023

Mój pierwszy w całości ukończony remix. 
Chciałem nadać temu kawałkowi trochę świeżości w stylu synthwave. Z oryginału jest tylko wokal - cała reszta, łącznie z nową linią melodyczną została ułożona samodzielnie. Czy to wyszło i jak wyszło? Liczę skromnie na Wasze opinie.

Pozdrawiam
J.

https://soundcloud.com/j8008/whitney-houston-so-emotional-j8008-synthwave-remix


RE: Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) - FL FAN - 9.06.2023

Ja ogromnie cenie tę tak niezwykle utalentowaną kobietę. Straszna szkoda, że stało się z nią to, co się stało. Głos 5- oktawowy, niezwykły talent, a każda piosenka to był killer. "I Wanna Dance With Somebody", "I'm every woman", "Step by step" i "How Will I Know" - który zdaje się w 2004 wraz z samplem z U2 posłużył do całkiem udanego re-mixu (LMC-U2)  Piękne czasy.


Ładne instrumentarium, słychać, że czujesz ten Pop i R&B nawet konwertując go na cyfrowe, klasyczne brzmienie.  Całość może zahaczać o soul. Muzyka z duszą, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Interesująca i charyzmatyczna wersja z romantycznym tłem.



Szybkie spojrzenie na Waveform:

[Obrazek: wh.jpg]

Twój remix, no wszystko perfect, dynamika i te sprawy poza tym, że troszkę za głośno.

Kara za głośność - Twój wynik:

[Obrazek: xe.jpg]

Oczywiście Twój wynik to takie ostrzeżenie, bo nie jest to - 7dB czy -9dB ale na przyszłość uważaj na takie pułapki.  "Kara" naliczana jest dla całości w pomiarze Integrated LUFS - cichsze fragmenty zmniejszają wartość tłumienia, głośniejsze ją zwiększają, a na koniec wyciągana jest średnia.   Mając do dyspozycji 144 dB dynamiki (24-bit) większość producentów wykorzystuje nie więcej niż połowę tego obszaru !! Nie warto obijać się o sufit dBfs kiedy mamy do dyspozycji tak niewyobrażalny zakres. Jeśli będziemy pracować z poziomami nie przekraczającymi – 6 dBfs, to i tak mamy do dyspozycji jeszcze 138 dB dynamiki. 



Czasem używamy zbyt wielu filtrów górnoprzepustowych, a one powodują przesterowanie sygnału, bo taka jest charakterystyka ich pracy (przesterowanie wyłapują mierniki pracujące w trybie nadpróbkowania) a gdy dodamy do tego konwersję stratną i różnego typu manipulacje odbywające się podczas strumieniowania, to może się wydarzyć naprawdę wiele niepożądanych rzeczy z naszym nagraniem - dlatego lepiej byłoby, aby serwisy streamingowe, które dziś wiodą prym, i nie respektują tego typu wrzutek nie  przyciszały naszego nagrania.


Dałem 5 punktów, bo dobrze się spisałeś.
Pozdrawiam Serdecznie



RE: Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) - jimclix - 9.06.2023

Co do Whitney mam to samo. Dla mnie to taka wysokiej jakości klasyka pop - zarówno pod względem muzycznym (niektóre Jej kawałki są na prawdę wyzwaniem do zagrania na klawiszu) - jak i niesamowitych możliwości wokalnych. Do tego wszystko się zaczęło w latach '80 - w erze muzyki, którą uwielbiam.

I tak jak piszesz - szkoda. Z drugiej strony jest coś w tym, że osoby o wysokiej wrażliwości (która jest szczególnym źródłem muzycznej kreatywności) nie dają sobie rady, kiedy przychodzi sukces.


Dzięki wielkie za weryfikację jakości miksu. W tym nie jestem specem - zwykle działam bardziej "na ucho" - choć może to nie aż takie nieprofesjonalne :D

Ciekawe, że wyłapałeś to "ciut za głośno", bo nawet wiem co zrobiłem i kiedy - ręka mi drgnęła i stwierdziłem, że pobiję trochę głośność na limiterze.

Zawsze mam wrażenie, że moje miksy są cichsze w stosunku do tego, co słucham np. na YT. Z drugiej strony jak podgłaśniam, to dzieją się niedobre rzeczy. Tutaj pozwoliłem sobie zrobić to delikatnie, a i tak wyszło.

Pozdrowienia! :)


RE: Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) - aqmoolator - 23.06.2023

Łytni jakoś nigdy do mnie nie trafiała, choć kilka jej piosenek jest bardzo przyjemnych.
Dlatego skupiłem się na tym co dzieje się za wokalem. A raczej przed, bo wokal jest nieco "schowany" co, zaznaczę od razu, mi pasuje :) Fajne, klasyczne i klimatyczne brzmienie w stylu jaki lubię, więc obiektywizm poszedł do szafy.
Dobrze się słucha, delikatnie buja i nie wiedzieć kiedy się kończy. Porządna robota!


RE: Whitney Houston - So Emotional (J8008 Synthwave Remix) - jimclix - 26.06.2023

(23.06.2023, 12:13)aqmoolator napisał(a): Łytni jakoś nigdy do mnie nie trafiała, choć kilka jej piosenek jest bardzo przyjemnych.
Dlatego skupiłem się na tym co dzieje się za wokalem. A raczej przed, bo wokal jest nieco "schowany" co, zaznaczę od razu, mi pasuje :) Fajne, klasyczne i klimatyczne brzmienie w stylu jaki lubię, więc obiektywizm poszedł do szafy.
Dobrze się słucha, delikatnie buja i nie wiedzieć kiedy się kończy. Porządna robota!
Cieszę się i bardzo dziękuję za wpis :)