MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) (/temat-other-de-mono-x-phil-collins-znow-jestes-in-the-air-mocade-mashup)



De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - Mocade - 27.06.2023

https://www.youtube.com/watch?v=MIA-fAmcKbY


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - BeatsWithLove - 27.06.2023

Fajnie brzmi, mam pytanie ponieważ nie bardzo wiem jak wygląda sprawa pod względem praw autorskich do użycia takich hitów w celu re-mix, skad wiedzieć czy to jest "Royalty Free Music" lub skad uzyskać taka licencje i kiedy ona jest wymagana ?


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - Mocade - 27.06.2023

(27.06.2023, 8:41)BeatsWithLove napisał(a): Fajnie brzmi, mam pytanie ponieważ nie bardzo wiem jak wygląda sprawa pod względem praw autorskich do użycia takich hitów w celu re-mix, skad wiedzieć czy to jest "Royalty Free Music" lub skad uzyskać taka licencje i kiedy ona jest wymagana ?

Dzięki za koment. O licencjach wiem mało ale jeśli chcesz zrobić remix czegoś znanego i jednocześnie na tym zarobić to będziesz musiał już górką wiedzieć jak zakombinować żeby wyskubać z tego fundusz, w większości przypadków jednak przygotuj się na ograniczenia związane z prawami autorskimi i działanie non-profit. Autorzy oryginałów jeśli spędzają więcej czasu na wojowaniu z ludźmi niż tworzeniu muzyki mają prawo poprosić cię o usunięcie materiałów ale rzadko to robią, bo z jednej strony wyświadczasz im przysługę w promocji ichniejszej muzyki a z drugiej wiedzą że z internetem nie wygrasz, więc jako tako masz luźną rękę w tworzeniu tego co ci się żywnie podoba, o ile nie będziesz próbował sięgać za pieniądz.

Pozdrawiam.


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - BeatsWithLove - 27.06.2023

(27.06.2023, 9:11)Mocade napisał(a):
(27.06.2023, 8:41)BeatsWithLove napisał(a): Fajnie brzmi, mam pytanie ponieważ nie bardzo wiem jak wygląda sprawa pod względem praw autorskich do użycia takich hitów w celu re-mix, skad wiedzieć czy to jest "Royalty Free Music" lub skad uzyskać taka licencje i kiedy ona jest wymagana ?

Dzięki za koment. O licencjach wiem mało ale jeśli chcesz zrobić remix czegoś znanego i jednocześnie na tym zarobić to będziesz musiał już górką wiedzieć jak zakombinować żeby wyskubać z tego fundusz, w większości przypadków jednak przygotuj się na ograniczenia związane z prawami autorskimi i działanie non-profit. Autorzy oryginałów jeśli spędzają więcej czasu na wojowaniu z ludźmi niż tworzeniu muzyki mają prawo poprosić cię o usunięcie materiałów ale rzadko to robią, bo z jednej strony wyświadczasz im przysługę w promocji ichniejszej muzyki a z drugiej wiedzą że z internetem nie wygrasz, więc jako tako masz luźną rękę w tworzeniu tego co ci się żywnie podoba, o ile nie będziesz próbował sięgać za pieniądz.

Pozdrawiam.
Dziękuję za odpowiedz, czyli mam rozumieć ze  jeśli zrobię remix czegoś znanego np  

https://www.youtube.com/watch?v=9tjdswqGGVg

i w celach NON-PROFIT wstawiony na kanał lub np tu na forum nie będę musiał  się obawiać konsekwencji prawnych ?


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - Mocade - 27.06.2023

(27.06.2023, 9:20)BeatsWithLove napisał(a):
(27.06.2023, 9:11)Mocade napisał(a):
(27.06.2023, 8:41)BeatsWithLove napisał(a): Fajnie brzmi, mam pytanie ponieważ nie bardzo wiem jak wygląda sprawa pod względem praw autorskich do użycia takich hitów w celu re-mix, skad wiedzieć czy to jest "Royalty Free Music" lub skad uzyskać taka licencje i kiedy ona jest wymagana ?

Dzięki za koment. O licencjach wiem mało ale jeśli chcesz zrobić remix czegoś znanego i jednocześnie na tym zarobić to będziesz musiał już górką wiedzieć jak zakombinować żeby wyskubać z tego fundusz, w większości przypadków jednak przygotuj się na ograniczenia związane z prawami autorskimi i działanie non-profit. Autorzy oryginałów jeśli spędzają więcej czasu na wojowaniu z ludźmi niż tworzeniu muzyki mają prawo poprosić cię o usunięcie materiałów ale rzadko to robią, bo z jednej strony wyświadczasz im przysługę w promocji ichniejszej muzyki a z drugiej wiedzą że z internetem nie wygrasz, więc jako tako masz luźną rękę w tworzeniu tego co ci się żywnie podoba, o ile nie będziesz próbował sięgać za pieniądz.

Pozdrawiam.
Dziękuję za odpowiedz, czyli mam rozumieć ze  jeśli zrobię remix czegoś znanego np  

https://www.youtube.com/watch?v=9tjdswqGGVg

i w celach NON-PROFIT wstawiony na kanał lub np tu na forum nie będę musiał  się obawiać konsekwencji prawnych ?

Jeśli poprawnie nie zakredytujesz materiału źródłowego a wręcz przypiszesz go w pełni sobie to ryzykujesz posądzeniem o plagiat, musisz zawsze uwzględnić że jest to Cover/Remix/Mashup, w przypadku tych trzecich możesz pozwolić sobie na odrobinę kreatywności z tytułem utworu.


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - Recoil83 - 27.06.2023

@Mocade ciekawy remiks, tylko głos Andrzeja Krzywego jest jakby w niższej tonacji, ale tak fajny pomysł.

@BeatsWithLove Soundcloud może ci permanentnie zablokować taki materiał, za to You Tube poinformuje cię tylko że użyłeś czyichś sampli i wyłączy ci zarabianie na takim materiale, to wszystko, dlatego nie robię żadnych remiksów, bo nie mam do nich praw.


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - Mocade - 27.06.2023

(27.06.2023, 9:30)Recoil83 napisał(a): Soundcloud może ci permanentnie zablokować taki materiał, za to You Tube poinformuje cię tylko że użyłeś czyichś sampli i wyłączy ci zarabianie na takim materiale, to wszystko, dlatego nie robię żadnych remiksów, bo nie mam do nich praw.

No właśnie SoundCloud mi pognał ścieżkę, YouTube z kolei narzucił ograniczenie regionalne, przy czym regiony blokowane to tylko Rosja i Białoruś. xD


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - FL FAN - 27.06.2023

Świetnie  to zrobiłeś! Cóż za kreatywne wykorzystanie obydwu utworów.
DailyMotion przyjmie z otwartymi rękami, tam wrzucałem filmik a w tle była Lady Gaga i nic się nie wydarzyło. (nie skasowali)


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - In-Tegral - 27.06.2023

Ten pomysł jest na prawdę dobry, jakbyś miał dostęp do dobrej jakości wokali to wyszłoby super.


RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - BeatsWithLove - 29.06.2023

(27.06.2023, 9:30)Mocade napisał(a):
(27.06.2023, 9:20)BeatsWithLove napisał(a):
(27.06.2023, 9:11)Mocade napisał(a):
(27.06.2023, 8:41)BeatsWithLove napisał(a): Fajnie brzmi, mam pytanie ponieważ nie bardzo wiem jak wygląda sprawa pod względem praw autorskich do użycia takich hitów w celu re-mix, skad wiedzieć czy to jest "Royalty Free Music" lub skad uzyskać taka licencje i kiedy ona jest wymagana ?

Dzięki za koment. O licencjach wiem mało ale jeśli chcesz zrobić remix czegoś znanego i jednocześnie na tym zarobić to będziesz musiał już górką wiedzieć jak zakombinować żeby wyskubać z tego fundusz, w większości przypadków jednak przygotuj się na ograniczenia związane z prawami autorskimi i działanie non-profit. Autorzy oryginałów jeśli spędzają więcej czasu na wojowaniu z ludźmi niż tworzeniu muzyki mają prawo poprosić cię o usunięcie materiałów ale rzadko to robią, bo z jednej strony wyświadczasz im przysługę w promocji ichniejszej muzyki a z drugiej wiedzą że z internetem nie wygrasz, więc jako tako masz luźną rękę w tworzeniu tego co ci się żywnie podoba, o ile nie będziesz próbował sięgać za pieniądz.

Pozdrawiam.
Dziękuję za odpowiedz, czyli mam rozumieć ze  jeśli zrobię remix czegoś znanego np  

https://www.youtube.com/watch?v=9tjdswqGGVg

i w celach NON-PROFIT wstawiony na kanał lub np tu na forum nie będę musiał  się obawiać konsekwencji prawnych ?

Jeśli poprawnie nie zakredytujesz materiału źródłowego a wręcz przypiszesz go w pełni sobie to ryzykujesz posądzeniem o plagiat, musisz zawsze uwzględnić że jest to Cover/Remix/Mashup, w przypadku tych trzecich możesz pozwolić sobie na odrobinę kreatywności z tytułem utworu.

Nie nie mam takich jazd ze przypisuje sobie cos bo to mija się z celem i dla mnie to oszukiwanie samego siebie :d
dziękuje za porady 



RE: De Mono x Phil Collins - Znów jesteś in the air (Mocade Mashup) - BeatsWithLove - 29.06.2023

(27.06.2023, 9:30)Recoil83 napisał(a): @Mocade ciekawy remiks, tylko głos Andrzeja Krzywego jest jakby w niższej tonacji, ale tak fajny pomysł.

@BeatsWithLove Soundcloud może ci permanentnie zablokować taki materiał, za to You Tube poinformuje cię tylko że użyłeś czyichś sampli i wyłączy ci zarabianie na takim materiale, to wszystko, dlatego nie robię żadnych remiksów, bo nie mam do nich praw.
w takim razie spoko, mnie bardziej interesuje to ze jeśli po wrzuceniu remix moze okazać się tak ze będę musiał  zapalnic  tysiące np do ZAISK czy cos podobengo