MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Fl studio VTS - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Fl studio VTS (/temat-fl-studio-vts)



Fl studio VTS - BeatsWithLove - 10.07.2023

Witam serdecznie czy ktoś spotkał się z takim uciążliwym problemem ze wtyczkami poza FL studio, problem polega na tym ze gdy  bawię się dana wtyczka za każdym razem musze kliknąć w "ramke" wtyczki aby  po wciśnięciu klawisza zagrała, gdy  kliknę np suwak czy skręcę gałkę musze ponownie klikać w ramkę jest to dość upierdliwe miał ktoś taki problem ?


RE: Fl studio VTS - OProject - 10.07.2023

Tak chyba jest od zawsze, natomiast mozesz sobie dac wtyczke na wierzch tak zeby sie nie zamykala uzywając opcji "detached" (kliknij odwrocona piramidke na pasku okna) ale chyba ciagle trzeba kliknac na okno, moze "@FL FAN" zna rozwiązanie xd


RE: Fl studio VTS - BeatsWithLove - 10.07.2023

(10.07.2023, 16:44)OProject napisał(a): Tak chyba jest od zawsze, natomiast mozesz sobie dac wtyczke na wierzch tak zeby sie nie zamykala uzywając opcji "detached" (kliknij odwrocona piramidke na pasku okna) ale chyba ciagle trzeba kliknac na okno, moze "@FL FAN" zna rozwiązanie xd
Moze warto to zglosic jako bug na oficjalnej stronie image-line


RE: Fl studio VTS - FL FAN - 31.08.2023

Nie, moi Drodzy, niczego nie trzeba zgłaszać. To jest znany sposób zachowywania się wtyczek i był niejednokrotnie omawiany na łamach forum Image Line.

Oczywiście, że znam rozwiązanie, które funkcjonuje u mnie i powinno też u innych @OProject ;)   

@BeatsWithLove  - Za przykład posłuży wtyczka Pigments od Arturia...

W każdej wtyczce vst, na ich ramce - jak to nazwałeś - widzisz po lewej stronie takie kółeczko zębate czyli wejście do dalszych opcji. Gdy na nie klikniesz, wówczas poniżej pojawią się trzy ikonki.

1. ikonka wtyczki (takiej jak do gniazdka elektrycznego),
2. mała wtyczka i małe koło zębate (podświetlona poniżej na grafice))
3. klucz francuski, pod którym są mieszane ustawienia (arpeggiatory, delaye, echa i inne modulacje)

2  >>>>  Tam właśnie musisz szukać źródła swojego problemu - pojawią się trzy zakładki, a mianowicie rozwiązania należy szukać w trzeciej zakładce "Troubleshooting" (również podświetlona na grafice poniżej)


[Obrazek: focus1.jpg]


Zaznaczasz tam sobie ostatnią opcję "Allow FL Studio to process keyboard presses when the keyboard focus option is on" i już nie powinny występować tego typu niedogodności.


Jeśli jednak to nie zadziała, to w takim razie w tym samym okienku przechodzisz do zakładki pierwszej "Settings" i klikasz opcję

- "Keep focus"


[Obrazek: focus2.jpg]


Zanim to zacznie funkcjonować, pojawi się komunikat:

"Please don't activate this setting unless you are troubleshooting a plugin behaving badly. Prevent keyboard focus
to a plugin may cause it to stop working properly." ( i prośba o potwierdzenie)

Czyli mniej więcej mówi nam to, aby tego używać w ostateczności i tylko wówczas, gdy nie zadziała sposób pierwszy, ponieważ to ustawienie może spowodować kolejne nieoczekiwane problemy.


RE: Fl studio VTS - BeatsWithLove - 2.09.2023

Dziękuję FL FAN opisany przez Ciebie sposób jak najbardziej się sprawdził, masz spora wiedzę odnośnie samego daw mógłbyś robić stronkę z wyjaśnieniem każdego ustawienia , opcji itp hehe


RE: Fl studio VTS - FL FAN - 19.09.2023

Cieszę się. Dziękuję za dobre słowo. Miałem kiedyś blog, który  z czasem troszkę zardzewiał, bo chyba z 10 lat tam nic nie wstawiam. Wrzuciłem natomiast na sam koniec post z aktualizowanym co jakiś czas podręcznikiem użytkownika ale ostatnio mój serwer przejęła inna firma i moje pliki po prostu znikły więc dziś wpadłem zaktualizować sygnaturkę w profilu na Forum, bo link przestał działać do tego przewodnika dla użytkowników.

Nie chcę, aby przepadł całkowicie ten zbiór instrukcji, porad, ciekawostek, objaśnień i innych zaawansowanych zagadnień, a że czuje się związany z tym miejscem to pragnę, aby nadal mógł służyć przechodnim wędrowcom, którzy być może szukają jakiejś jednej choćby odpowiedzi i zawitają na Forum...