MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Be me lover - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: HOUSE Be me lover (/temat-house-be-me-lover)



Be me lover - Brisk Bullet - 13.10.2023

Witam. Dawno mnie tu niebylo i chcialbym zaprezentowac wam utworw stylu  piano house. Mam zamiar na dobre wrocic na te forum i pomoc w miare swoich mozliwosci innym uzytkownikom. Wszystkie utwory, ktore bede tu wstawial sa do sciagniecia za free...

https://www.youtube.com/watch?v=4qfQv8jdS7k


RE: Be me lover - FL FAN - 13.10.2023

Rzut oka na Waveform


[Obrazek: bb.jpg]
dobra głośność odczuwalna, niezła dynamika i przyzwoita charakterystyka emocjonalna



Nagranie w stylu piano house, w którym ciekawie poprowadzona jest melodia z przyjemnie uzupełniającym jasnym wokalem, (który sprawia wrażenie znajomego). Miks sam w sobie jest całkiem dobry i w przejrzysty sposób  przedstawia kontekst aranżacyjny. Jak często powtarzam miks należy traktować jako wyobrażenie trzech wymiarów: szerokości (panorama stereo), głębokości (charakterystyka częstotliwościowa) i wysokości  (poziomy głośności, dynamika).  Do tego atrakcyjne zmiany w rytmice, w sekcji perkusyjnej i w samej linii wokalu prowadzącego.  Ciepły, lepki bas wszystko atrakcyjnie spaja. Czyli charakterystyka emocjonalna nagrania jest podkreślona, bo i takie było zapewne zamierzenie.  Atrakcyjna atmosfera, porywający rytm - przyjemne wakacyjne skojarzenia z latem i stanem błogości. 

Widzę, że chyba był limiter (jeśli to nieprawda to mnie popraw oczywiście) a nie jestem za sztucznym ograniczaniem dynamiki czy to całej piosenki czy choćby sekcji perkusyjnej. No może poza stopą perkusji, która powinna być w mono i  miarowo, niemal jednostajnie wyznaczać rytm i nadawać akcji jakiś rozmach. W takich gatunkach jak Trance czy House jestem w stanie uznać ustawianie jej "na sztywno" i nie ma w tym nic złego. Ale reszta instrumentów powinna mieć oddech. Tak jak bas powyżej 100 Hz też można już poszerzać bez obaw. Zapewne odczuwalna moc stopy będzie w kreatywny ale kontrolowany sposób wzmocniona. Dla mnie bardzo ważna jest dynamika w nagraniu, jej cały przekaz, zmiany w charakterystyce emocjonalnej i wszelkie wyobrażenia i odczucia jakie to wszystko razem może wywołać u odbiorcy, powodując jego jak najlepsze doświadczenia.



(mała uwaga:  w temacie należało umieścić swój nick, a później tytuł utworku, moderator pewnie poprawi)


RE: Be me lover - BeatsWithLove - 13.10.2023

Witam, mam pytanie w jaki sposób uzyskać licencje np do wokalu takich piosenek, chciałbym tez pobawić się w remixy znanych utworów ale nie mam pojęcia jak uzyskać na to zgodę.
Dziekuje.

Nutka fajna :)


RE: Be me lover - Daodi - 14.10.2023

(13.10.2023, 13:26)BeatsWithLove napisał(a): Witam, mam pytanie w jaki sposób uzyskać licencje np do wokalu takich piosenek, chciałbym tez pobawić się w remixy znanych utworów ale nie mam pojęcia  jak uzyskać na to zgodę.
Dziekuje.

Nutka fajna :)



RE: Be me lover - Brisk Bullet - 14.10.2023

(13.10.2023, 11:22)FL FAN napisał(a):
Rzut oka na Waveform


[Obrazek: bb.jpg]
dobra głośność odczuwalna, niezła dynamika i przyzwoita charakterystyka emocjonalna



Nagranie w stylu piano house, w którym ciekawie poprowadzona jest melodia z przyjemnie uzupełniającym jasnym wokalem, (który sprawia wrażenie znajomego). Miks sam w sobie jest całkiem dobry i w przejrzysty sposób  przedstawia kontekst aranżacyjny. Jak często powtarzam miks należy traktować jako wyobrażenie trzech wymiarów: szerokości (panorama stereo), głębokości (charakterystyka częstotliwościowa) i wysokości  (poziomy głośności, dynamika).  Do tego atrakcyjne zmiany w rytmice, w sekcji perkusyjnej i w samej linii wokalu prowadzącego.  Ciepły, lepki bas wszystko atrakcyjnie spaja. Czyli charakterystyka emocjonalna nagrania jest podkreślona, bo i takie było zapewne zamierzenie.  Atrakcyjna atmosfera, porywający rytm - przyjemne wakacyjne skojarzenia z latem i stanem błogości. 

Widzę, że chyba był limiter (jeśli to nieprawda to mnie popraw oczywiście) a nie jestem za sztucznym ograniczaniem dynamiki czy to całej piosenki czy choćby sekcji perkusyjnej. No może poza stopą perkusji, która powinna być w mono i  miarowo, niemal jednostajnie wyznaczać rytm i nadawać akcji jakiś rozmach. W takich gatunkach jak Trance czy House jestem w stanie uznać ustawianie jej "na sztywno" i nie ma w tym nic złego. Ale reszta instrumentów powinna mieć oddech. Tak jak bas powyżej 100 Hz też można już poszerzać bez obaw. Zapewne odczuwalna moc stopy będzie w kreatywny ale kontrolowany sposób wzmocniona. Dla mnie bardzo ważna jest dynamika w nagraniu, jej cały przekaz, zmiany w charakterystyce emocjonalnej i wszelkie wyobrażenia i odczucia jakie to wszystko razem może wywołać u odbiorcy, powodując jego jak najlepsze doświadczenia.



(mała uwaga:  w temacie należało umieścić swój nick, a później tytuł utworku, moderator pewnie poprawi)
Dziekuje za twoj pozytywny komentarz. Sam nie potrafilbym tak szczegolowo ocenic utwor. Milo widziec ze sa tutaj osoby z taka wszechstronna wiedza na temat produkcji muzyki.
Co do limitera to ja w miksie go nieuzywam w ogole. Bardziej kompresja. W kazdym razie musial to zrobic inzynier masteringu. Ten utwor to nie jest jakas nowosc, a ja od tego czasu zmienilem goscia od masteru.


RE: Be me lover - Brisk Bullet - 14.10.2023

(13.10.2023, 13:26)BeatsWithLove napisał(a): Witam, mam pytanie w jaki sposób uzyskać licencje np do wokalu takich piosenek, chciałbym tez pobawić się w remixy znanych utworów ale nie mam pojęcia  jak uzyskać na to zgodę.
Dziekuje.

Nutka fajna :)
Licencje do remixow ciezko jest dostac, no chyba ze masz kontakty jak David Guetta. Natomiast covery piosenek sa legalne, tylko trzeba podzielic sie tantiemami z wlascicielem oryginalu.
Moj utwor to cover piosenki o tym samym tytule eurodance z lat 90tych zespolu La Bouche. Wokal znalazlem na tej stronie:
https://www.vokaal.com/collections/royaltyfreevocals?_fsF=eyI2NGM1NGE5MDQ5YzA3NTJiZTFkOGQ4NDB%2BX350YWdzfl9%2BQkl%2BX34iOnsicGYiOiIiLCJ1YWMiOmZhbHNlLCJmbCI6IlZvY2FsIFR5cGUiLCJ2YWxzIjpbIkNvdmVyIl19fQ==&_fsPage=2

Wiadomo ze nie tylko ja uzylem tego samego wokalu, ale kupujac je z tej stronki masz pewnosc ze jest jego ograniczona ilosc, a nie miliony jak z sample packow.
Co jeszcze moge polecic to dwie inne strony z wokalami:
https://vocalfy.com/
https://www.voclio.com/


RE: Be me lover - BeatsWithLove - 14.10.2023

Czyli rozumiem ze jak wykupie jakiś wokal z tej stronki to mogę go używać i nie będzie z tego konsekwencji, rozczen itp?
Dziękuję za odpowiedz


RE: Be me lover - Brisk Bullet - 15.10.2023

(14.10.2023, 16:50)BeatsWithLove napisał(a): Czyli rozumiem ze jak wykupie jakiś wokal z tej stronki to mogę go używać i nie będzie z tego konsekwencji, rozczen itp?
Dziękuję za odpowiedz
Zadnych roszczen. Royalty free.