MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: PROG. Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) (/temat-progressive-biggy-see-now-or-never-feat-rayne)



Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) - BiggySee - 23.10.2023

Cześć wszystkim! Dawno nie puszczałem, żadnego singla. Postanowiłem coś zmienić w tym kierunku i w ten oto sposób powstał singiel "Now Or Never". Zapraszam i zachęcam do komentowania produkcji! 



RE: Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) - defol - 6.11.2023

Mix bardzo miły. Melodia i wokal brzmią pro. Myślę że w radyjku mógłby polecieć. Wracając do domu po długim w dniu w pracy wziąłbym głośniej. Mimo że na co dzień siedzę w innych klimatach. Jesteś autorem melodii czy to jakaś paczka? Jakbym miał szukać rzeczy do ulepszenia. To zacząłbym chwytliwie od razu od tej 30 sekundy (poprzedzając jakimś króciutkim motywem - czy melodyczno czy perkusyjno.. nieważne). Ta perkusja 1:22 to tak średnio tutaj... wystarczyłby clap na przełamanie nudy :)
Zdecydowanie to czego brakuje to wszelkiej maści ozdobników, efektów, które ciągle gdzieś tam w tle... co jakiś czas wybrzmią. Jest czysto ale aż za czysto :)


RE: Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) - BiggySee - 7.11.2023

Wokal został zakupiony na Vocalfy i z nim niewiele robiłem poza dodaniem lekkiego pogłosu i kilku zmian na EQ, jeśli chodzi o melodię ułożyłem ją pod wokal żeby grało to w miarę jak wymaga tego ten gatunek. Zgodzę się w 100%, że brakuje "przeszkadzajek", u mnie ogólnie w produkcjach FXy to coś czego niestety bardzo mało używam bo nigdy nie mam na to odpowiedniej wizji. Dzięki za ocenkę, gdyby ktoś chciał jeszcze wrócić do kawałka to dodałem go na YouTube wraz z video i tekstem aby podkreślić klimat utworu.

https://youtu.be/-cK5-fejgKQ
(6.11.2023, 20:05)defol napisał(a): Mix bardzo miły. Melodia i wokal brzmią pro. Myślę że w radyjku mógłby polecieć. Wracając do domu po długim w dniu w pracy wziąłbym głośniej. Mimo że na co dzień siedzę w innych klimatach. Jesteś autorem melodii czy to jakaś paczka? Jakbym miał szukać rzeczy do ulepszenia. To zacząłbym chwytliwie od razu od tej 30 sekundy (poprzedzając jakimś króciutkim motywem - czy melodyczno czy perkusyjno.. nieważne). Ta perkusja 1:22 to tak średnio tutaj... wystarczyłby clap na przełamanie nudy :)
Zdecydowanie to czego brakuje to wszelkiej maści ozdobników, efektów, które ciągle gdzieś tam w tle... co jakiś czas wybrzmią. Jest czysto ale aż za czysto :)



RE: Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) - Daodi - 25.11.2023

Witam Ciebie Serdecznie 
Napisze bo zaciekawiła mnie twoja nutka pomimo że rynek muzyczny jest przepełniony w tym klimacie to jednak jest coś co lekko mnie do niej przyciągnęło na dodatek ten styl muzyczny to mój konik i bardzo długo w nim siedzę i tworze :)
Ze spraw technicznych ogólnie poprawnie zrobiona nuta pewnie aranżacyjnie lekko bym tu zmienił parę kwestii i brakuje pewnych smaczków przeszkadzajek tak zwanych to i tak ogólnie wszystko jest na plus 
Pokusił bym się o atmo lub zaaranżowanie instrumentów symfonicznych na 3 planie 
Perkusja minimalnie mi zawadza w odsłuchu ale nie mówię że jest zła 

To Tyle z moich uwag Jednak nadmienię Co do całokształtu Przyjemna i nie raz przesłuchana

Pytanko na jakim DAW tworzysz i czy master robisz sam czy wysyłasz do osób trzecich ??
Pozdrawiam Bardzo Serdecznie  :):)


RE: Biggy See - Now Or Never (feat. Rayne) - BiggySee - 28.11.2023

Cześć!

Dzięki za konstruktywną opinię i szczerą odpowiedź.
DAW FL, Mix - Master robię całkowicie sam bez żadnej pomocy osób trzecich. Kuleje u mnie poprawny master kick-bass reszta ciężko mi ocenić ponieważ nie umiem robić dobrze przestrzeni w ogólnym mixie. Z każdym projektem się uczę.
Jeśli chodzi o hardware to odsłuch KRK Rokit 7, Focusrite Solo Gen 4 i komp to tam chyba już nie jest ważny :D

Zauważyłem, że większość moich produkcji ma mało fxów, nie wiem czemu ale używam ich bardzo mało, czasem prawie wcale. Nie wiem czym jest to spowodowane, tłumaczę to sobie zawsze tym, że nie mam czasem pojęcia w którym miejscu są dane sample i nie potrafię wizji przenieść na projekt. Często bym użył jakiś cowbell czy inne clocki żeby coś robiły w tle albo jakieś ambientne głosy.. ale jak wychodzi każdy słyszy :D