MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE J8008 - Boulevard Walk [deep house] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: HOUSE J8008 - Boulevard Walk [deep house] (/temat-house-j8008-boulevard-walk-deep-house)



J8008 - Boulevard Walk [deep house] - jimclix - 14.02.2024

Kawałek w stylu dość klasycznego deep house. Do jazdy samochodem, na spacer albo wylegiwanie XD 

Z góry dziękuję za Wasze opinie.

https://soundcloud.com/j8008/boulevard-walk


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - agro - 15.02.2024

Hej, coś niedobrego dzieje się w niskich tonach, zdaje się że bass chowa się za Kickiem, interferują? W każdym bądź razie nie jest tam ładne :). Co do instrumentarium i klimatu to super wyszło. Przyjemny chillowy klimat, szkoda właśnie że bas wyszedł taki bezduszny, na wyrost automatyczny a mógł ładnie podsycać ohy i ahy :)


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - jimclix - 15.02.2024

(15.02.2024, 0:45)agro napisał(a): Hej, coś niedobrego dzieje się w niskich tonach, zdaje się że bass chowa się za Kickiem, interferują? W każdym bądź razie nie jest tam ładne :). Co do instrumentarium i klimatu to super wyszło. Przyjemny chillowy klimat, szkoda właśnie że bas wyszedł taki bezduszny, na wyrost automatyczny a mógł ładnie podsycać ohy i ahy :)
Hej,
Hmm. Bas zawsze można poprawić. :-D Trochę dziwne, że tego nie wyłapałem - to znaczy chciałem, aby bas był "rozlany", a nie krótki i szorstki - więc może stąd to odczucie. Starałem się jednak, żeby było selektywnie, bez interferencji. Masz na myśli konkretny moment, w którym jest to szczególnie "dokuczliwe"? Zależy mi, żeby to brzmiało perfekt, ale muszę mieć punkt odniesienia, bo juz sie osłuchałem mocno :-D


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - marcinxx1982 - 16.02.2024

Bas żre się z kickiem jak cholera,mnóstwo rezonansów w dole które trzeba było wyciąć.Ile ty basów zleyerowałeś ?


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - jimclix - 16.02.2024

Dzięki za opinie. Kolejna osoba pisze, że jest źle - więc to nie żarty :D

Musialem zmienić całkowicie ten bas - ja nic nie layerowałem. Kwestia presetu i syntha. Zmieniłem bas, oczyściłem doły. Podmieniłem wersję już (pod tym samym linkiem co wyżej). Czy teraz jest lepiej Waszym zdaniem?


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - marcinxx1982 - 16.02.2024

No jest o wiele lepiej.


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - Zirds - 19.02.2024

Nie słuchałem pierwszej wersji, ale ta jest znakomita. Fajnie płynie ten kawałek, jest delikatnie i ciepło.


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - jimclix - 19.02.2024

(19.02.2024, 11:17)Zirds napisał(a): Nie słuchałem pierwszej wersji, ale ta jest znakomita. Fajnie płynie ten kawałek, jest delikatnie i ciepło.
Bardzo mi miło :-)


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - agro - 21.02.2024

Jakie są najniższe pasma kicka? I w jakim przedziale śmiga bas?


RE: J8008 - Boulevard Walk [deep house] - jimclix - 22.02.2024

(21.02.2024, 23:05)agro napisał(a): Jakie są najniższe pasma kicka? I w jakim przedziale śmiga bas?

A to dalej Tobie coś uwiera? 
Ale mnie challengujesz :D Ale to dobrze ;) Ja stety niestety bardziej bazuję na swoim uchu, które mnie czasami oszuka zwłaszcza jak się osłucham. Ale po zwróceniu uwagi przez Was (za co dziękuję!), zmieniłem całkowicie bas na bardziej krótki, bez dziwnego pogłosu, który miał w presecie oraz podobnie z kickiem - dałem "krotszy".

Teraz wydaje mi się brzmieć do lepiej i bardziej selektywnie. A jeśli chodzi o pasma, to widać to poniżej. Chodzą w podobnych pasmach, ale bas nie chodzi równo z kickiem, jest bardziej synkopowany - więc wybrzmiewa tam gdzie powinien imho. Nie chciałbym robić side-chaina albo wycinać bas w dołach, bo chciałem mieć efekt, żeby to wszystko na dole było lekko "lejące się".

Chciałem tu wkleić zrzuty ze SPANa ze spectrum dla kicka i basu osobno, ale nie mogę, bo pisze, że wiadomość za długa. Nie kumam tego....