MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO Syntezator Poly D Midi Fl studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO Syntezator Poly D Midi Fl studio (/temat-fl-studio-syntezator-poly-d-midi-fl-studio)



Syntezator Poly D Midi Fl studio - Tura02 - 25.02.2024

Witam wszystkich 
Ostatnio zakupiłem swój pierwszy syntezator analogowy marki Behringer Poly D.
Mam problem chcę odtwarzać dźwięki z syntezatora w Fl studio nakładać efekty itp itp ... . Podłączyłem syntezator do komputera na usb typu d wszystko jest ok fl studio wykrywa go w opcjach midi stworzyłem port numer 5 ale gdy otwieram wtyczkę midi out nie rejestruje dźwięku zmieniając kanały 1-16 nic nie wybrzmiewa.
Posiadam interfejs audio marki arturia minifuse2 do niego też próbowałem podłączyć syntezator przez dużego jacka. Co prawda wtedy wychodzi brzmienie w fl studio ale jest takie brzęczenie / szum w tle tego też nie wiem jak się pozbyć. 
Jeśli coś tu napisałem nie po kolei to sorry nie mam jeszcze takiej wiedzy o okablowaniu i podłączaniu tego wszystkiego. Ale z chęcią poczytam wasze rady możecie też podesłać jakieś przydatne artykuły info Pozdro [Obrazek: 14923795_800.jpg]


RE: Syntezator Poly D Midi Fl studio - Tura02 - 25.02.2024

Dobra mniej wiecej już wiem o co chodzi ale dalej mam nie chciany szum w tle ... gdy pogłaśniam


RE: Syntezator Poly D Midi Fl studio - Zirds - 25.02.2024

Midi nie jest do rejestrowania dźwięku, a do tego żeby zapisywać to co nacisnąłeś na klawiszu w programie DAW za pomocą nut.
MIDI nie daje dźwięku.

w ustawieniach FL studio ustaw AudioFuse jako Źródło audio.


RE: Syntezator Poly D Midi Fl studio - Tura02 - 26.02.2024

(25.02.2024, 15:33)Zirds napisał(a): Midi nie jest do rejestrowania dźwięku, a do tego żeby zapisywać to co nacisnąłeś na klawiszu w programie DAW za pomocą nut.
MIDI nie daje dźwięku.

w ustawieniach FL studio ustaw AudioFuse jako Źródło audio.
Okej zrobione wszystko ogarnąłem tylko gdy nagrywam audio w edison jest taki szum w tle można to jakoś zniwelować ? :D.


RE: Syntezator Poly D Midi Fl studio - Zirds - 26.02.2024

(26.02.2024, 15:50)Tura02 napisał(a):
(25.02.2024, 15:33)Zirds napisał(a): Midi nie jest do rejestrowania dźwięku, a do tego żeby zapisywać to co nacisnąłeś na klawiszu w programie DAW za pomocą nut.
MIDI nie daje dźwięku.

w ustawieniach FL studio ustaw AudioFuse jako Źródło audio.
Okej zrobione wszystko ogarnąłem tylko gdy nagrywam audio w edison jest taki szum w tle można to jakoś zniwelować ? :D.

To zależy jaki to szum, jeżeli masz za mocno odkręcony gain, to może być szum Interfejsu Audio;
jeżeli, to nie to, to możliwe, że nie masz filtrów w listwach prądu, lub masz ale do tego prądu jest podłączone wszystko inne (Interfejs, komputer, monitory, syntezator), to ma prawo szumieć, czasem i bzyczeć; a jeśli słyszysz ten dźwięk po podłączeniu słuchawek bezpośrednio do Behringera, to prawdopodobnie problem jest rozwiązany.

Mam też syntezator z Behringera - Deepmind 6 i on też szumi, więc to jest trudne do wyeliminowania bez późniejszego ingerowania w nagranie, które zniekształci to brzmienie nagrania na pewno w jakimś stopniu.
Trzeba z tym żyć ;)


RE: Syntezator Poly D Midi Fl studio - Tura02 - 26.02.2024

(26.02.2024, 18:20)Zirds napisał(a):
(26.02.2024, 15:50)Tura02 napisał(a):
(25.02.2024, 15:33)Zirds napisał(a): Midi nie jest do rejestrowania dźwięku, a do tego żeby zapisywać to co nacisnąłeś na klawiszu w programie DAW za pomocą nut.
MIDI nie daje dźwięku.

w ustawieniach FL studio ustaw AudioFuse jako Źródło audio.
Okej zrobione wszystko ogarnąłem tylko gdy nagrywam audio w edison jest taki szum w tle można to jakoś zniwelować ? :D.

To zależy jaki to szum, jeżeli masz za mocno odkręcony gain, to może być szum Interfejsu Audio;
jeżeli, to nie to, to możliwe, że nie masz filtrów w listwach prądu, lub masz ale do tego prądu jest podłączone wszystko inne (Interfejs, komputer, monitory, syntezator), to ma prawo szumieć, czasem i bzyczeć; a jeśli słyszysz ten dźwięk po podłączeniu słuchawek bezpośrednio do Behringera, to prawdopodobnie problem jest rozwiązany.

Mam też syntezator z Behringera - Deepmind 6 i on też szumi, więc to jest trudne do wyeliminowania bez późniejszego ingerowania w nagranie, które zniekształci to brzmienie nagrania na pewno w jakimś stopniu.
Trzeba z tym żyć ;)
Okej dobrze wiedzieć :) dzięki ;) .