MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak uzyskać taki bass? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jak uzyskać taki bass? (/temat-jak-uzyskac-taki-bass)

Strony: 1 2


Jak uzyskać taki bass? - tee. - 10.07.2012




Jak uzyskac efekt takiego bass'u jaki wchodzi od 2:10? Chodzi mi o ten głęboki deep'owy bass. To nie jest sam sub? Low'owe tomy wystarcza?


RE: Jak uzyskac taki bass? - SecretRank - 10.07.2012

To jest sub punch :).Jak chcesz to Ci podeśle bo mam taki na 3xosc :P


RE: Jak uzyskac taki bass? - 9lives - 10.07.2012

(10.07.2012, 19:11)tee. napisał(a): To nie jest sam sub? Low'owe tomy wystarcza?

Sam sub to to reaczej nie jest. Mocno wali na jak na zwykłego suba. Tomy dobre rozwiązanie. Możesz też spróbować zrobić to z kicka o mocnym "punchu", oczywiście przeoprwadzić equalizacje, obciać medium i high chociaż z tym medium to różnie moze być, zależy jaką stopę wybierzesz. Musisz kombinowac po prostu


RE: Jak uzyskac taki bass? - tee. - 11.07.2012

kombinuje kombinuje, sam sub to napewno nie jest :)


RE: Jak uzyskac taki bass? - artur.ch - 18.07.2012

to jest bass wygenerowany przy użyciu fali sine. Możliwe, że jest grany jednocześnie na więcej niż jednej nucie. Napewno jest modulowany obwiednią ADSR w zastosowaniu do filtra i ustawiony jest dosyć długi release na obwiedni wzmocnienia. Pamiętaj, że wszytskie tomy w twojej bibliotece też kiedyś zostały zsyntezowane :) Pozdro


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

Basu nie gra sie "jednoczesnie na wiecej niz jednej nucie"...harmonie basowa grasz?

Przyklad ktory podajesz to zwykly triangle/sine wave + zfiltrowany saw, grajacy w wyzszym regione. Wystarczy synth z dwoma oscylatorami.


RE: Jak uzyskac taki bass? - artur.ch - 7.10.2012

(7.10.2012, 1:21)Lash napisał(a): Basu nie gra sie "jednoczesnie na wiecej niz jednej nucie"...harmonie basowa grasz?

Przyklad ktory podajesz to zwykly triangle/sine wave + zfiltrowany saw, grajacy w wyzszym regione. Wystarczy synth z dwoma oscylatorami.

To jeszcze mi wytłumacz kolego dlaczego bassu nie gra się na więcej niż jednej nucie, a zostaniesz poprostu moim guru :) Bo ja z tego co wiem, to można i to jak najbardziej. Na przykład oscylator pierwszy ustawia się na oktawę -1, a oscylator drugi na oktawę -2. Daje to nam bass utworzony z połączenia dwóch nut, czy się mylę ?


RE: Jak uzyskac taki bass? - Herman - 7.10.2012

bas na dwudzwiękach jak najbardziej :) w oldschoolowym electro jest to fundament wręcz :)


RE: Jak uzyskac taki bass? - artur.ch - 7.10.2012

(7.10.2012, 14:34)Herman napisał(a): bas na dwudzwiękach jak najbardziej :) w oldschoolowym electro jest to fundament wręcz :)

Wytłumacz to koledze lush, bo on ma bardziej radykalne poglądy na ten temat. Zresztą nie tylko na ten. W innym wątku próbował wszystkich przekonac o wyższości wtyczek VST nad ACCESS VIRUS TI ,którego w dodatku rzekomo sam jest posiadaczem :D


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

Chyba nie zrozumiales, mozesz miec 3 lub 4 oscylatory kazdy z innym pitchem, chodzilo mi o sama technike grania basu a nie programowania syntha<sciana>

Nie napisalem o wyzszosci vst nad virusem tylko ze mozna takie barwy wykrecic bez potrzeby ladowania mnostwa pieniedzy.
Zreszta skoro dla Ciebie jest trudnoscia wykrecenie takiego basu to co dopiero porzadne leady na vst.
I jestem "rzekomym posiadaczem" wiec skoncz takie glupie komentarze.


RE: Jak uzyskac taki bass? - artur.ch - 7.10.2012

(7.10.2012, 15:53)Lash napisał(a): Chyba nie zrozumiales, mozesz miec 3 lub 4 oscylatory kazdy z innym pitchem, chodzilo mi o sama technike grania basu a nie programowania syntha<sciana>

Nie napisalem o wyzszosci vst nad virusem tylko ze mozna takie barwy wykrecic bez potrzeby ladowania mnostwa pieniedzy.
Zreszta skoro dla Ciebie jest trudnoscia wykrecenie takiego basu to co dopiero porzadne leady na vst.
I jestem "rzekomym posiadaczem" wiec skoncz takie glupie komentarze.

Technike grania bassu ? Możesz mi wyjaśnic co przez to rozumiesz ? Bo wypowiadasz się jakimś niezrozumiałym językiem. A z ACESS VIRUS to nawet nie będę się do twoich słów odnosił, bo nie wymagają one komentarza. Kreujesz się na profesjonalnego sound designera, a nie masz zielonego pojęcia o syntezie muzycznej. Próbujesz na siłę zaistniec z temacie, o którym nie masz nawet podstawowej wiedzy, a przy okazji wprowadzasz innych użytkowników forum w błąd. Nie piszę tego, by ci dogryźc, tylko po to, żeby inni użytkownicy tego forum nie brali Cię na poważnie, bo tylko mogą sobie mętliku w głowie narobic.


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

Tak jak napisales nie mam pojecia o syntezie, nigdy nie siedzialem obok Virusa. Nie rozumiesz techniki zagrania basu? Czy bas zagrasz jak pad, lead? Powiedzmy masz jeden osc sine i bedzie gral jednoczesnie nuty na C#1 i C#2?

Nigdy nie bylem i nie bede profesjonalnym "sound designerem". Nawet gdy ktos nim jest to ciagle sie uczy :D


RE: Jak uzyskac taki bass? - artur.ch - 7.10.2012

(7.10.2012, 16:50)Lash napisał(a): Czy bas zagrasz jak pad, lead? Powiedzmy masz jeden osc sine i bedzie gral jednoczesnie nuty na C#1 i C#2?

A dlaczego nie ? To tak samo jakbbyś ustawił dwa oscylatory na sine, tylko jeden na oktawę 0, a drugi na -1. Rezultat jest dokładnie ten sam. Jak nie wierzysz to sprawdź sobie sam. Tutaj właśnie wychodzi twoja wiedza o syntezie :)


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

Yyy no to zwracam honor, ja nigdy nie widzialem zeby ktos gral basowa harmonie z jednego oscylatora sine :D
Myslalem ze lepiej jest miec dwa oscylatory, co ulatwia mixowanie :D


RE: Jak uzyskac taki bass? - artur.ch - 7.10.2012

Ale do partii bassowych nie zawsze używa się syntezatora. Ja do robienia sub bassu często używam nexusa. Dokładnie tego startowego ustawienia saw init + LP Filter. Jest to pojedyncza fala saw. Bardzo fajnie brzmi grana na dwóch oktawach na raz, a jak wiadomo nexus to rom-player i nie ma w nim żadnych oscylatorów.


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

Ale pisalismy o syntezatorze nie roomie, i jednym oscylatorze sine :D

SAW I SINE sa drametralnie innymi falami :D Wiec co z tego ze grasz Sawy na dwoch oktawach na raz?

Sine - sine waves are representations of a single frequency with no harmonics

Saw - contains both even and odd harmonics of the fundamental frequency. Because it contains all the integer harmonics, it is one of the best waveforms to use for subtractive synthesis of musical sounds.

Widzisz roznice?


RE: Jak uzyskac taki bass? - Michau1995 - 7.10.2012

lash ty nic nie kumasz nie ma roznicy w przebiegu jesli jest to sinus trojkat prostokat piła z oscylatora jak i z roomplera. no bo przeciez roompler odtwarza nagrana fale ktora zostala nagrana z czego? a no wlasnie. z oscylatora...


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

Ty chyba nie kumasz o czym tu piszemy.
Z pojedynczego oscylatora sine nie gra sie harmoni, tyle w temacie.

Prosze nie tlumacz mi czym jest nexus bo tutaj nie chodzi o zadne room playery tylko podstawy fal :D


RE: Jak uzyskac taki bass? - Michau1995 - 7.10.2012

nie gra sie harmonii? jak to nie. zagraj sobie trojdzwiek na jednym oscylatorze o przebiegu sinusoidalnym. faluszje? nie falszuje!

a druga sprawa czy uzywa sie tego do basu czy nie. zreszta sinus to glownie do podkreslenia niskich czestotliwosci bo konkretnego dzwieku z sinusa nie ukrecisz bo nie ma harmonicznych.

motasz sie kolego motasz.

bez odbioru pozdrawiam


RE: Jak uzyskac taki bass? - Lash - 7.10.2012

przeciez to napisalem - Sine - sine waves are representations of a single frequency with no harmonics

Ja sie miotam? Przeciez caly czas piszemy o basie sine a ty teraz piszesz to samo :O

Graj sobie dalej trojdzwieki z jednego sine:)

I teraz sam sobie odpowiedz, skoro sine nie ma harmonicznych to czemu chcesz grac nim harmonie?