MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł (/temat-kupno-sluchawek-w-cenie-okolo-300-zl)



Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Piotrazz - 14.07.2012

Siemka, mam problem, gdyż nie mogę sie zdecydować. Chcę kupić sobie dobre słuchawki, zależy mi na czystym brzmieniu i wytrzymałości (poprzednie senheisery odpadły po 2 miesiącach). Myślałem o tych http://pvcvinyls.pl/?72,reloop-rhp-10, jednak wszyscy od kąd pamiętam odradzają mi zawsze sprzęt reloopa. Macie jakieś propozycje?


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Olgierd - 14.07.2012

Poszukaj sobie w necie na różnych stronkach ze sprzętem, tam masz dokładny opis każdego produktu...A tak od siebie to polecam AKG lub Behringery. 5!


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - sowa - 14.07.2012

akg 99 popularne i dobre... reloopy bardziej do djki


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Warburg Studio - 14.07.2012

Dostałem te reloopy i nie polecam. Strasznie niewygodne i mocno bas mają podkręcony.


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Revnotes - 16.07.2012

Korzystałem przez rok z tych reloopów, no może nie identycznych boja miałem Gold Rush.
Uszy uciskają tak mocno, że po 15 minutach zaczynasz myśleć o przerwie, a charakterystyka mają nierówną.
Słuchawki sprawdzą się do DJki, do produkcji nie polecam, ale znajomy z nich korzysta i dobrze mu się pracuje.


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Brest - 16.07.2012

Ja korzystnie zakupiłem AKG K77 (bodajże 140-150 zł). Solidne, dźwięk, jak na tą cenę bardzo ładny. Ja tam jestem zadowolony z nich, ale nie wiem, czy Ty byłbyś...:)


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - droom - 16.07.2012

Polecam te http://www.neo24.pl/?p=sennheiser_hd_215&gclid=CNiKicyKnrECFUFO3wodjlB1dQ , mam je juz grubo ponad 5 lat, wykonane z "miekkiego" plastiku, co daje im wieksza eleastycznasc i wytrzymalosc, swietnie brzmia, zero kolorowania, solidne przedewszystkim i wygodne, no i pelne. Masz tez "lamane ucho" jakbys za didzejka stawal ;)
Z czystym sumieniem moge je polecic!
Pozdrawiasm
DrooM


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Piotrazz - 18.07.2012

Dzieki wszystkim za pomoc. Mialem okazje przetestowac te reloopy i mieliscie racje. W zaleznosci od stanu portfela bede brał akg k99 lub sennki hd 215 :D


RE: Kupno słuchawek w cenie około 300 zł - Blasi - 19.07.2012

hmmm......akg......ja mam akg 99 i musisz się przygotować na jedno - lekki szok braku basu....
do tego czasu używałem wspaniałych słuchawek sennenheisera 212 pro - padł mi jednak kabel i coś tam spieprzyłem przy lutowaniu w membranie - ale to była POEZJA dla ucha - piękna selektywna stereofonia i cudowny bas nie tłumiący jednoczesnie średnich i wysokich - chcialo się słuchac muzyki.
Kupiłem potem te AKG 99 i przeżyłem szok - w pierwszej chwili miałem wrażenie, że zakładam słuchawki manty za 60 zł do mp3 playera.....brak basu.....( "co ja ku@#@ kupiłem....." ) po około już 3 latach uzytkowania AKG oczywiście ucho się przestawia i dostosowuje aleeeeee.....do tej pory uważam, że "to nie to". Jesli chcesz miec więc słuchawki uniwersalne - znaczy - innych obok miec nie bedziesz niz te AKG to poczujesz brak i zawód i tęsknote do basu...
Po tych wszystkich latach jakiejś manii i szału na "odsłuchy" stwierdzam obiektywnie, że to wszystko jest gówno warte.......KAŻDYCH ODSŁUCHÓW TRZEBA I MOŻNA SIĘ UCZYĆ - kawałki trzeba testować na głośnikach komputerowych, wieżach i słuchawkach - i tylko wtedy bedziesz "pewny" ze jest ok.
Same AKG ci tej pewności nie dadzą bo dobrych dołów basowych nie ocenisz.
Mało tego - jest mania kupowania Monitorów odsłuchowych, które potem po odpaleniu okazują się też bez basu....a przecież do każdych monitrów nalezy dokupywać dedykowany subwoofer- o czym już się zapomina ;) dotyczy to np. popularnych Alesis, Behringerów czy yamaha itp. itd.
BAS jest potrzebny do odsłuchu - i to właśnie ten bas jest najtrudniejszy w opanowaniu.
Rzucanie się na sprzety odsłuchowe, które tego basu są pozbawione jest moim zdaniem wyrzucaniem pieniędzy.
A te jakieś audofilskie opinie że - "świetna płaska charakterystyka, dobry środek i brak podkolorowania" to w ogołe śmieszne jest dla mnie troche bo ucho odbiera muze z różnych źródeł - zdejmiesz słuchawki żeby posłuchac na głośnikach i już ci się znowu ucho musi przestawić - potem zakładasz słuchawki i od nowa sie przyzwyczajasz....wiec za przeproszeniem - w dupie mam idealnie płaską charakterystykę słuchawek skoro całe moje otoczenie, w którym przebywam nie jest płaskie.
jeszcze raz wiec powtórze - wystarczy, że odsłuch to nie jakies barachło i już mozna sie go nauczyć i korygować pewne rzeczy z pamięci.
Drugi raz tych AKG bym nie kupił. Już wole mieć podkolorowane basy niż ich prawie w ogóle nie słyszeć.
Jak już wydawać na SPECJALISTYYCZNE dedykowane pod mastering i odsłuchy to tylko jesli mamy dużo kasy (AKG za 450 zł nie za 200) i pod stricte warunki studyjne, których w domu prawie nikt nie ma.
Ja bym polecał to co poleca droom - sennenheisery - choc akurat ich nie znam - za brzmienie moge reczyć tylko za te mmoje poprzednie hd 212 (lekki minus to to że trochę są duszne i po jakims czasie niewygodne dla uszu no bo w koncu są to słuchawki zamknięte czyli tłumiące mocno otoczenie zewnętrzne)...najlepiej pójść do miedia markt szajsu lub innego saturna i sprawdzić jak leżą i brzmią i wybrać te co ci się podobają bez zwracania uwagi na opinie :)
takie same mity krążą np. przy zakupie i wyboru gitary - brzmienie kurde - bierzesz gitare i jak ci sie podoba jak brzmi to bierzesz (byle firma uznana w sensie wykonania).
Wybór miedzy tymi AKG a Sennenheiserami jest nie tyle co kłopotliwy ale zwyczajnie GŁUPI - bo to zupełnie innego typu słuchawki - AKG są dedykowane w teorii pod cele studyjne - można je mieć jesli masz jeszcze inną parę.