MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Q&A - Warsztaty - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Q&A - Warsztaty (/temat-q-a-warsztaty)

Strony: 1 2


Q&A - Warsztaty - pika - 15.07.2012

Pewnego wieczoru, na piwie z jednym z użytkowników tego forum wspominaliśmy czasy , jak byliśmy użytkownikami pewnego bardzo nie przyjemnego forum. Nie można tam było liczyć na konstruktywna krytykę lub na jakąkolwiek pomoc, lecz wspomniałem , że jedyne co dobrego wyniosłem z tamtego forum to był dział Q&A - questions and answers, czyli pytania i odpowiedzi. Organizowane tam były warsztaty z naprawdę ogarniętymi ludźmi jeśli chodzi o produkcje, można było ich pytać o różne sprawy dotyczące produkcji muzyki.
Dlatego wychodzę tutaj z propozycja otwarcia działu, Warsztaty w którym to wybrani producenci mogli by odpowiadać na pytania mniej doświadczonych producentów. Oczywiście dana osoba by musiała wyrazić chęci , że chce odpowiadać i poświęcać swój czas na tego typu działalność.
Można by stworzyć listę producentów i potem przeprowadzić sondaż na forum dzięki któremu dowiedzielibyśmy się od kogo ludzie chcą się uczyć techniki :)
Wyłonilibyśmy trzech różnych od siebie finalistów. Np mistrza kompozycji, mixu, syntezy, lub masteringu?albo ze względu na gatunek muzyczny np elektroniczna i klasyczna. To już zależy od ludzi co by wybrali.
Tematy by były oczywiście otwarte dlatego każdy by mógł się w nich udzielać. Powstawały by dyskusje, co można robić a czego nie. (Nie mówię tutaj o zdradzaniu tajnych technik wykręcania bassiwa xD )
Myślę , że było by to bardzo rozwojowe dla forum i użytkowników i odbiło by się bardzo pozytywnym feedbackiem.




RE: Q&A-warsztaty - Gabriel - 15.07.2012

Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy pomysł. Uważam, że dzięki niemu forum zyskałoby nieco na atrakcyjności. :)

Jestem za. :)


RE: Q&A-warsztaty - Divine Frequency - 15.07.2012

Dobre dobre. Podoba mi sie pomysl.


RE: Q&A-warsztaty - F3edo - 15.07.2012

Ja też jestem za. Zamiast oglądać suche tutoriale na youtube, można by poradzić się, przedstawić swój problem, skorygować błędy. Pomysł jest dobry


RE: Q&A-warsztaty - piral - 15.07.2012

skorzystaliby też ci doświadczeni. good!!!


RE: Q&A-warsztaty - TimiUtox - 15.07.2012

no ja sie ciesze że to pewne forum to nie moje byłe forum xd ale pomysł jest dobry. Pod warunkiem że rekrutaja byłaby dobra ludzie ogarnieci a pytania nie ograniczały sie do jak sie kreci pompe. No i pytania nie były by bez sensu. Plus czy osoby ogarniete by chetnie odpowiadały na pytania xd


RE: Q&A-warsztaty - Yes I Am - 16.07.2012

Też nie mam nic przeciwko, ale ten fragment o "mistrzach mixu" to bym wyciął.


RE: Q&A-warsztaty - Knifeman - 16.07.2012

Pomysł mi pasuje, tylko mam dwa zastrzeżenia:
- Tzw Mentorzy muszą wyjaśnić to w zrozumiały sposób, jeżeli będzie trzeba to łopatologicznie, nie każdy zna dokładnie muzyczny żargon i nie zrozumie "zmniejsz resq" albo "zwiększ release".
- Zakładając czarny scenariusz ten dział może spowodować podzielenie użytkowników na tych co "umią" i tych co "nie umią" a nie wiem czy to dobrze dla forum (Tak wiem mogę się zamknąć i te moje teorie spiskowe :D)

Btw: Juz widzę te pytania:
"Senseju, przekaż mi tajemną moc kręcenia pompki" :D


RE: Q&A-warsztaty - Revnotes - 16.07.2012

Ja uważam, że takim sensejem zostać mógłby ktoś, kto na prawdę coś osiągnął i utrzymuje się z muzyki, a tacy na forach się zazwyczaj nie rejestrują. Myślę, że ogólny dział do zadawania pytań wystarczy i niech każdy ma możliwość, żeby tam pytać i odpowiadać, tak jak jest teraz jest dobrze.


RE: Q&A-warsztaty - Yes I Am - 16.07.2012

Moim zdaniem wcale nie trzeba żyć z muzyki, żeby się na tym znać... To może być twoje hobby/pasja/dodatkowe zajęcie, całkowicie non-profit.
Wiesz może być znany producent a tak na prawdę może on lecieć na presetach czy tam nexusach i mieć okrojoną wiedzę do low pass i high pass, a gałek typu res/release/attack/thresh/etc. nawet nie widział na oczy.
Każdy zaczyna durnie myśleć... "O! On jest sławny, nagrał teledysk, wydał w Ultra Rec. to pewnie musi być zaj***** i wszystko wie".
Nie lubię czegoś takiego... takie niby lizostwo na zaś.


RE: Q&A-warsztaty - Revnotes - 16.07.2012

Nie wiążę przyszłości z muzyką, więc to "lizostwo na zaś" odpada.
Bez urazy, ale wolę uczyć się od ATB niż z Twoich produkcji, to oczywiście tylko przykład.
Taki ktoś ma obycie, zna lepiej realia muzycznego światka, sporo widział, sporo słyszał, ma ogromne doświadczenie.
Jeżeli mamy iść poziomy niżej, to jak napisałem możemy pomagać sobie wzajemnie, po co kogoś faworyzować.


RE: Q&A-warsztaty - Yes I Am - 16.07.2012

Spoko... Tylko właśnie wracamy do punktu wyjściowego... Jeżeli ktoś zarabia muzyką to nie powiem ale na pewno musi mieć doświadczenie, albo po prostu szczęście...
Nie mniej jednak znów "sława"... Ja np. śpiewu od Mandaryny nie chciałbym się uczyć(a przecież swojego czasu robiła furorę, więc ma maaaasę doświadczenia i jest obyta na maxa...)
Moim zdaniem lepiej kogoś słuchać, kto wie o co chodzi, a nie dlatego, że coś w życiu osiągnął.
Bo wiesz, jakbym wygrał w totka, to zapewne miałbym już własny klub, grałbym w nim, kto wie może nawet założyłbym wytwórnię... Stałbym się sławny... "Taki ktoś ma obycie, zna lepiej realia muzycznego światka, sporo widział, sporo słyszał, ma ogromne doświadczenie."

Także wiesz...


RE: Q&A-warsztaty - Revnotes - 16.07.2012

Sam sobie odpowiedziałeś, piszesz Mandaryna zrobiła furorę, no wybacz ja jej na scenie nie widzę, mam na myśli producentów z prawdziwego zdarzenia.


RE: Q&A-warsztaty - sowa - 16.07.2012

jest dział "Pomoc"... to jest to samo co wyżej przedstawione tylko inna nazwa... można tam pytać o wszystko co związane z muzyka i nie wiem dlaczego mieliby udzielać odpowiedzi tylko emm Ci najlepsi skoro ktoś z mniejszym bagażem doświadczeń i bez takiego dajmy na to sukcesu na scenie muzycznej może znać na dane pytanie odpowiedź... z resztą nie ma człowieka, który wiedziałby wszystko... więc ograniczać się tylko do paru wybranych producentów aby zostali... nauczycielami... nie widzi mi się to... z resztą niestety ciężko byłoby wytypować takich producentów z forum... na dodatek musiałby być przedstawiciel z każdego gatunku bo co jeżeli ktoś zada pytanie iście hardstylowe a odpowiedzi będzie musiał udzielić np. producent house... dużo z tym zabawy a efekt może być niezadowalający... a jeżeli ktoś ma jakieś pytanie do konkretnego producenta z forum to po prostu wystarczy napisać PW.


RE: Q&A-warsztaty - Yes I Am - 16.07.2012

No i sowa pięknie udupił idee :D...
Ja już nie mam pytań. Konkretnie wyjaśnione.


RE: Q&A-warsztaty - Revnotes - 17.07.2012

@ sowa, dokładnie o to mi chodziło ("Myślę, że ogólny dział do zadawania pytań wystarczy"), więc nie sposób się nie zgodzić.


RE: Q&A-warsztaty - piral - 17.07.2012

Pomysł byłby faktycznie dobry gdyby na forum pojawiły się osoby, które na prawdę dużo wiedzą i chcieliby się tym podzielić. Ale tak to na razie mamy sam underground praktycznie.


RE: Q&A-warsztaty - Yes I Am - 17.07.2012

A tak btw... Co roku DjShop w kwietniu albo maju przeprowadza właśnie takie warsztaty... Są różne sprzęty od dj'ki do studia...
Zajęcia są z gry na playerach(DJ), teorie komponowania, itp. Także jak ktoś ma możliwość to odbywa się to we Wrocławiu, w tym roku już było :D...
Udział jest chyba bezpłatny i każdy może przyjść. Nie wiem czy aby nie trzeba się jedynie zapisać wcześniej.


RE: Q&A-warsztaty - piral - 17.07.2012

Warto byłoby pojechać :)


RE: Q&A-warsztaty - Yes I Am - 17.07.2012

Oj warto, zwłaszcza, że możesz namacalnie odczuć najnowszy sprzęt od najlepszych producentów... A nawet i kupić... A po warsztatach cały sprzęt, który był używany zostaje wyprzedawany po okazjonalnych cenach...
Ogólnie chciałem w tym roku jechać, ale za daleko, żeby samemu ruszyć... Ponoć wygląda to tak, jakbyśmy weszli do jednego wielkiego centrum handlowego zajmującego się jednym - muzyką.