MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Audio Interface - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Audio Interface (/temat-audio-interface)

Strony: 1 2


Audio Interface - dominik1946 - 20.07.2012

witam wszystkich wlasnie zakupilem sobie Monitorki KRK Rokit6 G2 lecz mam laptopa i nie mam jak ich podłączyc. Moje pytanie polega glownie na wyborze i jakosci karty dzwiekowej ponieważ chce sobie zlozyc jakis komputer i zastanawiam sie nad kupnem karty ktora bedzie w miare dobra co do kwoty jaka dysponuje. A wiec teraz napisze kilka punktow i mam nadzieje ze znajdzie sie osoba ktora bedzie w stanie odpowiedziec mi na kazdy z nich.
Chcialbym tez zeby sie nie zacinalo i nie bylo opoznienia latency podczas gry na kontrolerze i zeby juz nie zmieniac jej za kazdym razem tylko zeby byla i byla.

a wiec:

1. wybrac karte muzyczna czy audio interface?

2. Jaka jest pomiedzy nimi roznica?

3. Lepiej kupic karte usb czy taka montowaną do komputera? Mam teraz laptopa ale kupuje jak mowilem bede skladal komputer stacjonarny tak wiec moge poczekac i kupic karte mmontowana

4. Czym rozni sie karta montowana do komputera a karta połączona usb czy jest jakas roznica w jakosci predkosci przetwarznia czy tylko roznia sie laczeniem a wszystko inne jest takie samo?

5. Prosil bym o porade jaka karte lub interface kupic moj budzet to ok 150 funtow to na polskie bedzie ok. 795zł, Wejscia jakie mi beda potrzebne w karcie to jak juz mowilem 2xKRK Rokit 6 + Midi Keyboard i chce tez kupic mikrofon pojemny jakis.

6. I ostatnie pytanie to juz nie w sprawie karty tylko monitorow, jakim kabel kupic aby podłączyc je do tej karty lub interface i zeby jakosc byla jak najlepsza?

Bede wdzieczny za odpowiedzi.


RE: Audio Interface - Nu-Style - 20.07.2012

Do laptopów nadają się bardziej zewnętrzne karty (interface audio)

Ja używam Focusrite Saffire 6 usb i nie narzekam, wręcz przeciwnie jestem zadowolony. Jednak zew. a wew. niczym się nie różnią jakościowo, i mają czasem więcej funkcji np. zasilanie typu fantom czy monofonizowanie panoramy nie wspominając o wyjściach i wejściach na "czincze" czy midi. Ja mam stacjonarny komputer i wybrałem zew. ze względu na wygodę użytkowania, i w przyszłości na dokupienie czegoś więcej.

Najlepsze kable dostaje się razem ze sprzętem, chociaż gdybyś poszukał znalazł byś lepsze, ale już niestety na kablach się nie znam.

Prędkość przetwarzania czy latencji to jest zależne tylko i wyłączenie od sprzętu który na to pozwoli i jego ustawienia. Chociaż nie musisz kupić interface na USB możesz jeszcze poszukać interface z wejściem Firewire. Mówi się również że Firewire są szybsze od USB


RE: Audio Interface - Revnotes - 20.07.2012

1) Przyszłościowo ja zdecydowałem się na Interface Audio.
2) Kwestia wygody w użytkowaniu (potencjometry pod ręką) oraz możliwości podłączenia urządzeń.
3) Wyżej zaproponowany Focusrite Saffire 6 USB jest dobrą opcją, ja posiadam Focusrite Saffire PRO 14,
ponieważ wybrałem opcję FireWire. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru pod każdym względem.
Najlepiej weź pod uwagę znanych producentów specjalizujących się w segmencie interfaceów.
4) Porównując PCI, FireWire i USB nie usłyszysz żadnych różnic w tzw. jakości dźwięku.
Różnice pojawiają się w latencji, tu najlepiej spisuje się PCI i kolejno Firewire i USB.
Oczywiście mamy trzy typy USB i dwa typu Firewire:
USB 2.0 to teoretycznie 480 Mbit/s (realnie 240 do 320 Mb/s)
FireWire 400 to 400 Mbit/s
FireWire 800 to 800 Mbit/s
Ktoś, gdzieś napisał - "jakbys porównał oba interfejsy przy przesyłaniu plików to FW400 bedzie odrobine szybszy od USB2.0
(FW wyciaga 40MB/s a USB 35MB/s)".
5) "Wyżej zaproponowany Focusrite Saffire 6 USB jest dobrą opcją, ja posiadam Focusrite Saffire PRO 14,
ponieważ wybrałem opcję FireWire. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru pod każdym względem."
6) Proponuję XLR - Jack 6,3


RE: Audio Interface - dominik1946 - 20.07.2012

Dzieki wielkie za odpowiedzi.
a jeżeli miał bym wybierać pomiędzy
E-MU 0404 USB - M-Audio Fast Track Pro - Focusrite Saffire 6 USB to ktora opcja wg was by byla najlepsza? chociaż ostatnio szukalem emu 0404 i nie moglem jej znalezc w sklepach internetowych.



RE: Audio Interface - Nu-Style - 20.07.2012

Na początek napisz co oczekujesz od interface'u jakie masz wymagania które musi spełnić i co chcesz robić z tym interface'm czy nagrywać wokal czy gitare czy tylko sama praca w DAW czy jeszcze coś innego to jest najważniejsze. A my postaramy wybrać dla Ciebie najlepsze. Bo należy pamiętać że nie należy kupować tego co fajnie wygląda bo można się zawieść. :)


RE: Audio Interface - dominik1946 - 20.07.2012

Zajmuje się produkcja Hardstyle'u czyli praktycznie wszystko bedzie robione w DAW dodatkowo do interface'u chcialbym podlaczyc pojemny mikrofon typu rood zeby nagrywac wokale, monitory studyjne i kontroler MID. Oczekuje od interface'u zeby latencja byla jak najmniejsza i plynnosci podczas pracy.


RE: Audio Interface - sowa - 20.07.2012

ponoć emu to kiepski wybór do produkcji... zdecydowanie lepsza saffirka, którą sam mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić... M audio pewnie też daje radę w końcu M-Audio to marka która sie zajmuje sprzętem do produkcji... pewnie gratis dostałbyś pro toolsa co tez jest fajną rzeczą :)


RE: Audio Interface - dominik1946 - 20.07.2012

pierwszy raz slysze o Focusrite Saffire 6 usb interfejsie ale przeczytalem recenzje i brzmi to bardzo fajnie ale zobaczylem specyfikacje i tam pisze ze to jest pod usb 1.1 tak wiec cos pod 2.0 bylo by raczej lepszym rozwiązaniem.
A co myslicie o tym Focusrite Scarlett 8i6 albo 18i6?


RE: Audio Interface - Nu-Style - 20.07.2012

Firma Focusrite jest bardzo dobra do domowych studii, a nawet do profesjonalnych, ba dostali nawet nagrodę za najlepsze przedwzmacniacze mikrofonowe, więc tu jest plus. Bodajże Scarlett 8i6 charakteryzuje się bardzo, ale to bardzo niską latencą i dobrą jakością dźwięku. Więc Focusrite Scarlett 8i6 to bardzo dobre rozwiązanie, tak jeszcze na marginesie wspomnę, że do interface dołączają dobre wtyczki w postaci kompresora, equalizatora, pogłosu, i bodajże bramki.

Ps. Warto jeszcze przejrzeć świat interface, bo on nie jest mały.

Pozdrawiam.



RE: Audio Interface - Divine Frequency - 20.07.2012

Looknij Focusrite Scarlett 2i2, czyli wszystko dobre co od tej firmy ale w malej puszecce :) Do laptopow swietnie sie nadaje ze wzgledu na rozmiar. Tak posiadam ja :)


RE: Audio Interface - dominik1946 - 20.07.2012

fajny interface ale rezygnuje ze względu na brak wejścia MIDI do kontrolera bo mam teraz podpiety kontroller przez usb ale latencia daje sie we znaki, rozważam 3 opcje Focusrite Scarlett 8i6, Native Instruments Komplete Audio 6 i M audio fast track pro i no moze ktos mi doradzi ktory z tej trojki bedzie najlepszym rozwiązaniem :)


RE: Audio Interface - Nu-Style - 20.07.2012

Ja troszeczkę poznałem firmę Focusrite i z czystym sumieniem mogę Ci polecić Focusrite Scarlett 8i6 jest to solida firma która na 100% nie sprzeda Ci puszeczki z ledwo przystosowanymi plastikowymi potencjometrami które wydają się, że za chwilę odpadną. Z tych wymienionych przez ciebie według mnie najlepiej swoją rolę odegra Scarlett 8i6, chociaż możesz jeszcze porównać Lexicon'a Omega.

Ps Już chyba nie będę się wypowiadał w tym temacie, bo co to za opinia jednej osoby :)


RE: Audio Interface - dominik1946 - 20.07.2012

dzieki za odpowiedz rozjasniles mi troche oczy + dla ciebie opinia jednej osoby ale za to bardzo przydatna :)


RE: Audio Interface - dominik1946 - 21.07.2012

Dobra ostatnie pytanie i już nie zawracam dupy :) zrezygnowalem z Focusrite Scarlett 2i2 ponieważ nie ma wejsc midi i rozważam droższe interfejsy tylko dlatego ze maja te porty. I moje pytanie to czy jest jakas roznica czy moj keyboard bedzie podpiety bezposrednio pod interface czy moze byc podpiety osobno przez usb i nie bedzie zadnej roznicy w latencji itp bo jesli nie bedzie zadnej roznicy to wtedy kupie Focusrite Scarlett 2i2 i nie bede przeplacal kupujac inne ktore maja wejscia MIDI


RE: Audio Interface - Revnotes - 21.07.2012

USB czy MIDI nie będzie wpływało na latencje.
Latencja, to kwestia Twojego przyszłego interfaceu audio.
Będziesz mógł nią zarządzać za pomocą bufora chociażby wykorzystując sterownik ASIO.


RE: Audio Interface - Derlee - 24.07.2012

http://audiogear.pl/?jaki-interfejs-audio-wybrac-,12

a jeżeli chcesz szczegóły, to w menu po lewej stronie poczytaj.

optymalny jest focustrite np scarlet 2i2 lub saffire pod usb, chyba ze nic nie nagrywasz tylko chcesz podłaczyć swoje monitorki, to alesis io2 express. kopsnij się w link, który Ci podałem, może Ci pomoże. pozdro


RE: Audio Interface - dominik1946 - 24.07.2012

dobra juz wszystko jasne dzieki wielkie za pomoc
I jeszcze jedno pytanie, czekam na wyplate zeby kupic audio interface ale juz chcialem sprawdzic jak graja Monitorki i podlaczylem je do laptopa takim kablem http://www.pcadvance.es/images/manufacturers/others/cable%20mini%20jack%20rca.jpg i odrazu po podlaczeniu jeszcze nic nie wlaczylem zadnej muzyki ani zadnego Daw'u monitory zaczely szumiec i takie dziwne dzwieki wydawac nie wiem jak to wytlumaczyc i to nawet glosno gdy wlaczylem jakas muzyke bylo ja slychac wyraznie tylko na jednym bo drugi wcale nie wydawal dzwiekow ale w tym jednym co gral te szumy dalej nie przechodzily dopiero jak odlaczylem je od komputera to przestaly szumiec, pozniej pozyczylem od kolegi interfejs behringer U-Control UCA 200 i podlaczylem do niego monitory takim kablem http://www.youritronics.com/shop/images/RCA_to_RCA_cable.JPG i dalej to samo tylko ze tym razem oba glosniki graly i z obu wychodzily te "szumy"
czym to moze byc spowodowane i jak temu zaradzic, czy to wina kabli a moze wadliwe monitory?
Czekam na odpowiedzi
pozdrawiam.


RE: Audio Interface - Derlee - 25.07.2012

wina kabli, RCA to badziewie, monitory łącz zawsze jeśli to możliwe XLR'ami, jeśli karta ma na wyjściu TRS a monitor ma XLR, to kup kabelek z TRS na XLR.

http://audiogear.pl/?jakie-kable-do-studia-,15


RE: Audio Interface - Nu-Style - 25.07.2012

A problem znika jak laptop działa na zasilaniu bateryjnym?


RE: Audio Interface - dominik1946 - 25.07.2012

Wlasnie sprawdzilem i problem znika po odlaczeniu zasilacza tylko moj laptop nie moze chodzic na samej baterii ponieważ po ok. 5 min sie wyłącza, co zrobic?