MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Audio Interface - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Audio Interface (/temat-audio-interface)

Strony: 1 2


RE: Audio Interface - Nu-Style - 25.07.2012

Jeśli masz możliwość podepnij inny zasilacz najlepiej o podobnych parametrach, i tak na marginesie. Co to za laptop?
Jeżeli masz zasilacz impulsowy to prawdopodobnie on jest głównym problemem, bo one przy małej rezerwie mocy generują zakłócenia.
Możesz też podłączyć zasilacz do gniazda bez uziemienia. Czyli bez tego "bolca"


RE: Audio Interface - dominik1946 - 25.07.2012

niestety na chwile obecna nie mam jak podpiąć innego zasilacza, laptop to HP PAVILION dv7-3015ew i nie mam w gniazdkach tego bolca bo mieszkam w Anglii i wtyczki posiadają same w sobie bezpieczniki tak wiec niestety nie mam jak inaczej tego podpiąć. Tak wiec reasumując musze kupic inny zasilacz zeby wszystko gralo bez zaklocen? i jesli tak to jak bys mogl wyslac mi link z ebay.co.uk jaki to mialby byc zasilacz zebym znowu zle nie kupil.
Dzieki :)


RE: Audio Interface - Nu-Style - 25.07.2012

Jak na razie nie kupuj zasilacza, bo to może być zupełnie inny powód problemu, więc niepotrzebnie wydasz kasę na zasilacz. Sprawdźmy może jeszcze kable dla pewności. Podłącz "czincze" do głośników, jeżeli występuje cisza to dobrze, potem dotknij palcem końcówki, jeżeli podczas dotykania buczy to oznacza, że kable są jak najbardziej w porządku. Ja szczerze mówiąc nie znam się na elektronice, więc za dużo tu nie mogę podpowiedzieć. Szkoda, że nie masz możliwości sprawdzenia zasilacza i podłączenie go do kontaktu bez uziemienia. Moja rada jest taka, poczytaj troszkę o tym w internecie, albo załóż temat na jakimś forum związanym z elektroniką, bo po zmianie zasilacza problem może nie zniknąć, a pieniądze poszły się "jebotać".
Jak byś mógł to podaj mi jeszcze dane zasilacza i monitorków.


RE: Audio Interface - Derlee - 26.07.2012

problem zniknie jak kupisz kartę pod usb, wbudowana karta dźwiękowa sama w sobie będzie generować szumy i buczenie, bo w laptopach są karty niskich lotów bez filtrów, można nawet w głośnikach usłyszeć jak pracuje twardy dysk i jakie powoduje "przeciążenia". na zasilaniu zewnętrznym w laptopie zawsze z karty zintegrowanej będzie szło dużo niechcianych rzeczy, u mnie też tak jest (dell vostro), podczas pracy na baterii jest w miarę spoko, ale z kartą zewnętrzną nie ma żadnych szumów (poza szumami własnymi karty, ale takie ma każda, choć minimalne).


RE: Audio Interface - Nu-Style - 26.07.2012

(26.07.2012, 9:33)Derlee napisał(a): problem zniknie jak kupisz kartę pod usb, wbudowana karta dźwiękowa sama w sobie będzie generować szumy i buczenie, bo w laptopach są karty niskich lotów bez filtrów, można nawet w głośnikach usłyszeć jak pracuje twardy dysk i jakie powoduje "przeciążenia". na zasilaniu zewnętrznym w laptopie zawsze z karty zintegrowanej będzie szło dużo niechcianych rzeczy, u mnie też tak jest (dell vostro), podczas pracy na baterii jest w miarę spoko, ale z kartą zewnętrzną nie ma żadnych szumów (poza szumami własnymi karty, ale takie ma każda, choć minimalne).

Przeczytaj to jeszcze raz, ale ze zrozumieniem...
On pożyczył interface audio behringer U-Control UCA 200, i po podłączeniu problem nadal występowa,ł tylko już dźwięk pojawiał się w dwóch głośnikach.





RE: Audio Interface - Derlee - 26.07.2012

sorry, nie doczytałem o interfejsie.
trzeba więc sprawdzić monitorki na czymś innym, może telefon komórkowy czy telewizor. albo sprawdzić czy po zmianie sterowników z wdm na asio (pominięcie kernela) dzieje się to samo, albo zabrać monitorki do kumpla, od którego był pożyczony interfejs. chyba że jeszcze czegoś nie doczytałem :D


RE: Audio Interface - dominik1946 - 26.07.2012

znalazłem polski kabel do zasilacza i przełączyłem go i już nie szumią no może trochę jak przystawi się do nich ucho czyli problem jednak tkwił w uziemieniu


RE: Audio Interface - Nu-Style - 26.07.2012

Najważniejsze że problem znikł.

Pozdrawiam.


RE: Audio Interface - Derlee - 26.07.2012

no i ja się czegoś nauczyłem przy okazji :)


RE: Audio Interface - dominik1946 - 26.07.2012

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc temat można zamknąć :)


RE: Audio Interface - Warburg Studio - 26.07.2012

Buczenie przy lapku jest bardzo często gdy zasilacz jest podpięty ponieważ występuje tzw zjawisko pętli mas. Można się go pozbyć podłączając zasilacz do gniazdka bez uziemienia lub do gniazda innej sieci. Zwłaszcza jest z tym problem jak głośniki mamy pasywne i jest dodatkowy wzmacniacz. Ale wszystko da się obejść :)



RE: Audio Interface - dominik1946 - 26.07.2012

a przez takie zjawisko mogą się głośniki zepsuć?


RE: Audio Interface - Nu-Style - 27.07.2012

Nie sądzę, ale najlepiej unikać takich sytuacji. No ewentualnie szorstkie nieprzyjemne brzmienie no i trzeba się liczyć ze spadkiem dynamiki.


RE: Audio Interface - Warburg Studio - 27.07.2012

Głośniki się nie zepsują ale buczeć będzie a to przeszkadza. Ostatnio panowie inżynierowie nagłośnienia na jednym z koncertów Rock in Rio dali ciała bo wystarczy że muzycy przestali grać i od razu wkraczało na scenę wielkie buczenie. Można sobie wyobrazić jak musiało to denerwować. A wszystko przez jedną pętelkę mas :)

Zapomniałem wcześniej dodać, że często na monitorach jest taki przełącznik GND(..) który odłącza masę od głośnika. To też może pomóc.
Kolejny sposób to rozsymetryzowanie kabli. Czyli jak monitory mamy podłączone przez XLR lub TRS, który są symetryczne na wyjściu z miksera/interfaceu należy podłączyć przejściówkę typu XLR-RCA (bądź TRS-RCA ) i wtedy kablem RCA lecimy do monitora i taka sama sztuczka z przejściówką na końcu (RCA jest niesymetryczny).
Ostatni sposób to zastosowanie symetryzatora/desymetryzatora. Może to być np di-box, najprostszy nawet. Po przepuszczeniu przez to jest 95% szans że buczenie zniknie.


RE: Audio Interface - dominik1946 - 28.07.2012

Podziekowac za fachowe rady, widze ze sie duzo nauczę z tak obeznanymi kolegami z forum :D