MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sennheiser HD 205 II West - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Sennheiser HD 205 II West (/temat-sennheiser-hd-205-ii-west)



Sennheiser HD 205 II West - djhaxim - 20.07.2012

Co myślicie o moim zakupie? http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd-205-ii-west-i2434811803.html kupiłem głównie do pracy z FL Studio i słuchania muzyki :)

Mam nadzieje że dobrze się będzie na nich tworzyć , kolega polecił ^^


RE: Sennheiser hd 205 II west - Nu-Style - 20.07.2012

Według mnie one są tylko do słuchania. Mimo że polecił Ci kolega nie powiedział na jakie problemy możesz napotkać podczas produkcji na słuchawkach. Niektórym nam wydaje się, że produkcja na słuchawkach to cud, bo jesteśmy w pełni odizolowani od pomieszczenia i innych zakłóceń, czyli akustyka pomieszczenia nas nie obchodzi. Tak to prawda jednak rozwiązanie jednego problemu zrodzi nam kilka innych które przedstawię.

Po pierwsze chodzi o balans częstotliwości. Słuchawki jak na swoje niewielkie rozmiary nie są wstanie przekazywać realistycznie niskich tonów, więc są sztucznie podbijane, żeby uzyskać mocniejszy dół. Dla zwykłego słuchacza muzyki może to wydać się fajne, że dudni mu w słuchawkach, jednak nam to strasznie przeszkadza, bo w rzeczywistości nie wiemy w jakim stopniu ucięliśmy czy podbiliśmy pasmo niskich częstotliwości. Po tym gdy odsłuchamy nasz utwór na głośnikach basu nie będzie w ogóle, albo będzie go za dużo.

Po drugie panoramowanie chodzi tu o rozkład instrumentów w panoramie, jeżeli damy powiedzmy werbel maksymalnie w prawym kanale nie usłyszymy go w ogóle w lewym kanale, tak jest na słuchawkach jednak na głośnikach jest zupełnie inaczej, gdy damy nasz werbel maksymalnie na prawy kanał on będzie słyszalny w lewym, ale bardzo cicho. Więc zupełnie inaczej postrzegamy panoramę na głośnikach i na słuchawkach

I ostatnie po trzecie to poziomy zrobiłem małe doświadczenie i porównałem uderzenie werbla na tle innych instrumentów w słuchawkach i na głośnikach. W słuchawkach było mało werbla, więc dodałem troszkę powera na szynie z werblem, no i odsłuchałem potem to na głośnikach, i werbel wybijał się ponad wszystkie instrumenty aż za bardzo, ale gdy zrobiłem na odwrót, że ustawiłem głośność werbla na głośnikach i odsłuchałem na słuchawkach zabrzmiało to dobrze.

Więc słuchawki traktujmy jako zmianę sprzętu odsłuchowego po zrobieniu utworu, żeby zorientować się jak nasz utwór brzmi w innych środowiskach.

Ale jeżeli uparłeś się na słuchawki, to polecał bym firmę AKG a dokładnie model AKG K 271 Studio MK II.

Pozdrawiam.


RE: Sennheiser hd 205 II west - djhaxim - 21.07.2012

Powiem ci tak xD , do tąd tworzyłem na Philipsach z biedroki za 30 zł i nie miałem problemu z brzmieniem utworów w innych środowiskach , u mnie na wieży , u kolegi na wieży jak i u wujka w aucie utwór grał tak jak chciałem :)


Myśle że weżniejszy jest jednak wytrenowany słuch :)
Pozdrawiam xD


RE: Sennheiser hd 205 II west - Derlee - 24.07.2012

miałem hd207 i nie narzekałem :P
zanim nie kupiłem ultrasone. seria hd jest specyficzna, jeśli dawałeś radę na biedrach za 30 zł to zakup dobry, szczególnie w tej cenie (do 200 zł ciężko cokolwiek znaleźć). ja na hd207 miałem przesiadkę z philipsów za 19,90 zł z tesco, różnica kolosalna, potem tak samo kolosalna z kolejnym przejściem. pytanie tylko czy szybko uszy Ci się przestawią :) ale generalnie na plus :)


RE: Sennheiser hd 205 II west - dominik1946 - 29.07.2012

do sluchania muzyki sa dobre i do pracy w dawie tez sie nadadzą tylko trudniej bedzie jak przyjdzie czas na mix bo nie oddadza tak dobrze wysokich jak monitory ale jako referencyjne sluchawki dadza rade


RE: Sennheiser hd 205 II west - 303 - 31.08.2012

@djhaxim - niektorzy robią nawet na dokanałówkach, co nie oznacza że one się do tego nadają.

te sennheisery do produkcji są raczej słabiutkie niestety.


RE: Sennheiser hd 205 II west - artur.ch - 31.08.2012

Same słuchawki do produkcji to kiepski pomysł. Para dobrych monitorów to podstawa. Słuchawki mogą być pomocne jedynie czasem kiedy chcemy dobrze ustawić pogłos albo sprawdzić rozmieszczenie instrumentów w panoramie. A jak czytam posty przykładowo kolegi djhaxim, który to twierdzi, że robi świetne mixy na philipsach za 30 zł i brzmią one dobrze na każdym zestawie audio, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Profesjonalni inżynierowie dźwięku wydają dziesiątki tysięcy złotych na odsłuch, po to żeby wykonać poprawny mix i mastering, a tutaj jakiś amator kozaczy, że robi to samo na badziewiu z biedronki. Powiem jedno. Duuuuuużo jeszcze nauki przed tobą przyjacielu. A te Sennheiserki polecam, ale bardziej na spacer
z MP3 niż do studia, grają bardzo przyjemnie i dobrze się na nich słucha, jednak do mixowania się nie nadają.


RE: Sennheiser hd 205 II west - Afterthought - 4.09.2012

Mam HD 205 (niewiem czym rozni sie twoja wersja II west) i powiem ze nadaja sie w produkcji do mixu jak najbardziej, ale mastering i equalizacja juz odpada bo to nie sa sluchawki typowo dla producentow lecz dla DJ'ow. Sa bardzo mocne i przy dobrym odtwarzaczu jakosc dzwieku jest wysmienita. Jesli ktos chce zmienic sobie swoje stare sluchawki i przy tym nie chce obciazac budzetu to HD 205 sa dobrym rozwiazaniem, polecam :)