MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Hardstyle'owy kick - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Hardstyle'owy kick (/temat-fl-studio-fl-studio-hardstyle-owy-kick)



FL Studio: Hardstyle'owy kick - Schizmaker - 24.07.2012

wiem że juz jeden wątek był jak zrobic HS kicka ale probowalem wszystkimi metodami jakimi sie tylko da
może ktos z was zan lub robił tutorial o tym to bardzo bym prosił a nazwe takowego gdyz z kicka wychodzi mi kupa :( HELP!


RE: kick - F3edo - 24.07.2012

http://www.youtube.com/watch?v=pnbAxsN_lbE


RE: kick - Nu-Style - 24.07.2012

Szczerze mówiąc, nie ma metod czy jednego takiego samego schematu. Musisz znać bardzo dobrze wtyczkę jaką się posługujesz żeby uzyskać taki efekt jaki oczekujesz a nie inny.

Siedzę w HS od 5 lat i wiem co mówię. Najlepiej zrobić tak. Uruchomić wtyczkę od przesterowania, kręcić gałkami i obserwować co się dzieje z dźwiękiem, lub przeczytać choćby jakiegoś manuala do danej wtyczki, a to już otworzy Ci oczy, uwierz mi.

Przejdę teraz do wtyczek. Jak każdy wie wszystkie te tutoriale na YouTube które tutorialami nie są robią nam papkę z mózgu. Dlaczego?
Dlatego, że nie robią ich profesjonaliści, i nie wytłumaczą dlaczego zachodzi taki efekt a nie inny.

Camelphat Ohmicide....To również jest wpychanie nam wtyczek na siłę jakich musimy używać, co jest największym naszym błędem, to że ktoś używa powiedzmy wtyczki Destroyr czy Devastor, to nie oznacza, że i ty musisz jej użyć, bo jeżeli nie umiesz na nich wykręcić kicku, to oznacza, że niedostatecznie rozumiesz to czego używasz, więc po co przerabiać te wszystkie poradniki jak nie rozumiesz podstaw czyli samych wtyczek.

Moja prośba jest taka. Usiądź w spokoju, zaaplikuj kick 909 bo to jest najczystszy dźwięk, i wepnij na mixerze wtyczkę której nie rozumiesz, kręć gałkami i obserwuj jaki zachodzi efekt, a najlepiej zrobisz jeżeli zapiszesz na kartce to co zaobserwowałeś.

Pozdrawiam


RE: kick - dominik1946 - 28.07.2012

Ja ci powiem tak ze kick powinien składać się z trzech części Punch'a czy tam toku jak kto woli ktore jest tym pyknienciem na poczatku calego kicku co daje barwe naszego kiku nastepnie jest bass dzieki ktoremu nasz kick juz nabiera brzmienia i juz na sam koniec subbass czyli moc ktory nie jest tak bardzo slyszalny ale daje moc w kicku ja wszystkie te czesci robie osobno i na koniec łacze i daje to dobry efekt i jeszcze zanim zgram to do sampla bawie sie troche w eq zeby mix byl dobry w tym kicku zeby tail byl slyszalny i wtedy zgrywam do wav i mam piekny sampel kicku. Kick najczesciej robie w Sonic Charge - µTonic ale jest pelno wtyczek w ktorym da rade zrobic ladny kick i nie ma jakiejs tam reguly ja napisalem moj sposob.
Jeszcze radze ci mozesz sobie sciagnac jakis sampel kicku i probowac sie bawic w sofcie zeby uzyskac podobna barwe, najwazniejsza jest ciezka praca a pozniej zobaczysz efekty :)
Pozdrawiam


RE: kick - The Timbrer - 28.07.2012

1. Im więcej tutów tym mniej będziesz wiedział ;) Już było to z resztą mówione.
2. Pamiętaj, że nigdy nie wytsarcza samo EQ i distortion. Eksperymentuj z Phaser'em, z filtrami(chyba że używasz CamelPhata to już go masz w samej wtyczce). A jeśli chodzi o EQ to na dzień dobry podbij średnie częstotliwości to pomaga na końcu uzyskać efekt 'boing'.
3. Nie poddawaj się gdy za 3, 5, 10, 100 razem Ci nie wyjdzie bo kicki takie już są. Śmieją Ci się prosto w twarz.
4. Pamiętaj że aby uzyskać ten crunch na końcu kicka potrzeba dużo distortion, czasem nawet do 30 podłączeń. (btw. Kiedyś mi typ wmawiał że można zrobić dobrego, wykończonego kicka 5 distortionami. Uwierz mi nie da się tak. Byłoby to za proste)
5. Layering. Staraj się do kicka dorzucić drugiego i wyeksportować efekt.
6. Osobiście polecam Kick 909 (wtyczki: Drumazon, Tremor, Dune, EKS-9). Ale równie dobrze możesz sam wykreować sobie swój preset do kicka w np. Hydrze czy µTonic
7. Polecam Fruity Waveshaper ;) Odpowiednie ułożenie tego pluginu może zdziałać cuda ;)
8. Dodaj trochę Reverbu, ale nie za dużo bo kick będzie przymulony
9. Kontroluj suba, bo gdy będziesz miał go za mało, ciężko będzie Ci go podbić. Pluginy typu Waves Rbass nie pomagają a przymulają jedynie kicka. EQ w którym podijesz np 50 Hz też przymuli kicka akże musisz kontrolować go od samego początku.
10. Pamiętaj że dwie osoby mogą mieć te same ustawienia distortion a jednak jedna może mieć totalne gówno, a druga świetny kick. Dzieje się tak ponieważ będą miały różne ustawienia EQ, które są kluczowe w robieniu kicka ;)
11. Tego Ci w żadnym tucie nie powiedzą: kompresuj punch - doda to mu więcej mocy ponieważ zwiększy głośność cichych elementów a zredukuje szczyty, najlepiej z małym attackiem ;)

[zs]http://www35.zippyshare.com/v/30212291/file.html[/zs]
mój kick

Bądź cierpliwy - to pomaga ;)


RE: kick - Schizmaker - 10.08.2012

Dzięki udało się wykręciłem kicka na EKS-ie i musze juz tylko dopracować tail EQ2 compressor 7band EQ fruity Blood overdrive i camelphat działają cuda kiedyś ten kick na pewno pojawi się na forum w jakimś odjechanym tracku jeszcze raz dzięki <olje>


RE: kick - The Quiet - 2.09.2012

Wiem że odświeżam temat ale nie chciałem spamić na SB, czy na sam początek można metodą prób i błędów jak to napisał Nu-Style (kręć pokrętłami i obserwuj co z tego wychodzi) tworzyć kick bez metody Layerowania? Samymi wtyczkami typu Devastor, Camelphat, EQ? Kick 909 na EKS-9. Mi wyszło coś takiego:


Wiem ze udostępnianie Dem to nie ten dział ale chciałbym już od samego początku iść w dobrym kierunku.


RE: kick - The Timbrer - 2.09.2012

Da się bez layerowania. Ja mam kick zrobiony z jednego layera.
A twój kick jest jak na razie słaby za mało distortion nie ma w gl crunchu i jest za słabo skontrolowany poćwicz eq ;)


RE: kick - Nu-Style - 2.09.2012

(2.09.2012, 13:45)The Timbrer napisał(a): Da się bez layerowania. Ja mam kick zrobiony z jednego layera.
A twój kick jest jak na razie słaby za mało distortion nie ma w gl crunchu i jest za słabo skontrolowany poćwicz eq ;)
Kick bez layerowania? to nie to samo pole do popisu i mniej możliwości. Ze względu, że nakładamy przesterowanie na cały dźwięk, jeżeli powiedzmy punch by nam brzmiał bardzo dobrze, a bass nie, to gdy będziemy chcieli poprawić bass, to spaprzemy punch. Nie chcę obrażać, i nie mam tego na celu, ale robienie kicka bez layerowania to głupstwo. Wiele producentów mówi, że robi kick Eq i Dist, i to prawda, jednak nikt nie powie tego co jest najważniejsze, czyli layerowania, które jest trudne do odkrycia, bo jest zbyt proste. Jak to się mówi, najtrudniej znaleźć to, co nie jest wcale ukryte.



RE: kick - The Quiet - 2.09.2012

Dobrze, dzięki za krytykę bo w sumie o to właśnie mi chodziło, lecz mój problem polega na tym że nikt dokładnie nie chce mi wytłumaczyć na czym polega dist, crunch i tak dalej... wiem że to są podstawy ale nigdzie się tego doszukać nie mogę. A tutki z Layerowaniem są na YT ale wszyscy na forum trąbią, że im więcej vid'ów na yt oglądam tym mniej wiem w takim razie gdzie szukać pomocy?


RE: kick - The Timbrer - 2.09.2012

Nu Sttle nie o takie layerowanie mi chodzi... Odciecie punchu od taila to podstawa. Chodzi mi o nalozenie dwoch kickow na siebie :/


RE: kick - Nu-Style - 2.09.2012

(2.09.2012, 14:37)The Quiet napisał(a): Dobrze, dzięki za krytykę bo w sumie o to właśnie mi chodziło, lecz mój problem polega na tym że nikt dokładnie nie chce mi wytłumaczyć na czym polega dist, crunch i tak dalej... wiem że to są podstawy ale nigdzie się tego doszukać nie mogę. A tutki z Layerowaniem są na YT ale wszyscy na forum trąbią, że im więcej vid'ów na yt oglądam tym mniej wiem w takim razie gdzie szukać pomocy?

Szukaj pomocy w samym sobie.
Dist- Distortion po polsku przesterowanie czyli podanie na wejście liniowego układu elektronicznego sygnału o większym napięciu niż może on przetworzyć bez zniekształceń. W dużych ilościach i nałożony specjalnie efekt ma dźwięk podobny do gitary elektrycznej no i we wszyskich hardstylowych kickach przesterowanie jest nakładane. A wtyczki do przesterowań to
-Ohmicide
-Devastor
-Camelphat3
-itd


(2.09.2012, 14:45)The Timbrer napisał(a): Nu Sttle nie o takie layerowanie mi chodzi... Odciecie punchu od taila to podstawa. Chodzi mi o nalozenie dwoch kickow na siebie :/

To daje takie same efekty, tylko na innych partiach kicka. Ja przeważnie dzielę kick na 4 części, ale już na jakie, to nie powiem, kombinować trzeba :D Dodam tylko, że kick jest prostszy niż wam się wydaje, to kwestia odnalezienia techniki dla siebie, ale to już jest bardzo indywidualne.



RE: kick - The Quiet - 2.09.2012

Nu-Style, czyli chodzi Ci po prostu o to abym sam doszedł do techniki tworzenia kick'a i nie wzorował, nie kopiował innych pomysłów tak?


RE: kick - The Timbrer - 2.09.2012

The Quiet kazdy ma swoj sposob. Kazdy ma swoje sekrety ktorech nie wyjawia bo one daja mu wlasnie pozadany efekt


RE: kick - Nu-Style - 3.09.2012

(2.09.2012, 16:58)The Timbrer napisał(a): The Quiet kazdy ma swoj sposob. Kazdy ma swoje sekrety ktorech nie wyjawia bo one daja mu wlasnie pozadany efekt

Otóż to Panie kolego :)