MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mroczne wokale - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Mroczne wokale (/temat-mroczne-wokale)



Mroczne wokale - Jack Orlando - 12.08.2012

Poszukuję jakiś mrocznych, tajemniczych horrorowych wokali, pojedynczych słów, zdań itp. Gdzie takie coś mogę znaleźć ? może jakieś konkretnie paczki ?


RE: Mroczne wokale - Nu-Style - 12.08.2012

Może PLPHalloween? Paczka nie waży zbyt dużo około 107mb. A co do jakości, to sam musisz ocenić czy Ci się przydadzą czy też nie. Jakbyś miał mikro to dopiero byś zaszalał.


RE: Mroczne wokale - belothar - 12.08.2012

Można też samplować dialogii z filmów czy seriali, dobry i konkretny sposób na dobór kwestii.


RE: Mroczne wokale - sowa - 12.08.2012

dokładnie najlepiej weź jakieś dialogi z filmów... mogą dać świetny efekt :)


RE: Mroczne wokale - Jack Orlando - 12.08.2012

Zrobiłbym to, ale moja kartą dźwiękową nie mogę nagrywać dźwięków z kompa (stereo mix) ://


RE: Mroczne wokale - Knifeman - 12.08.2012

ja tez się do prośby dołączam jak coś

sam sampluję filmy i to co znajdę na yt - wolałbym polskie wokale.

a spróbuj cool record edit pro do nagrywania


RE: Mroczne wokale - Jack Orlando - 12.08.2012

To kwestia karty dzwiękowej, dedykowanej :/ Tam w opcjach nagrywania jest tylko wave :/


RE: Mroczne wokale - TimiUtox - 12.08.2012

przerąbane migu... widziałem paczkę na torrencie do hardstylu z ciekawości pobrałem i było tam sporo fajnych fx i vokali. na wave tez mozesz nagrac swój głos. potem obróbka phatami spacami izotopem czy czymś innym modulującym fale:D


RE: Mroczne wokale - Herman - 12.08.2012

tak, znalesć dialogi pez muzyki w tle i efektów ;)



RE: Mroczne wokale - Knifeman - 12.08.2012

jak nałożysz na wszystko od groma distu to efekty nie przeszkadzają. a poza tym w horrorach nawet fajne fx'y są


RE: Mroczne wokale - Jack Orlando - 12.08.2012

Mi nie koniecznie chodzi żeby na tym voxie byl dist itd, nie musi to byc koniecznie taki glos jak Nemesis z Residenta, może być normalny, byleby pasowało klimatycznie ;) Nagrać może bym i nagrał jakbym miał mikrofon :/


RE: Mroczne wokale - Knifeman - 12.08.2012

ja tylko mówiłem za siebie - swoją drogą proponuje Sucker Punch - w filmie są naprawdę w dechę damskie wokale, dość "czyste", a poza tym fajne krzyki i fxy


RE: Mroczne wokale - belothar - 12.08.2012

(12.08.2012, 13:17)M.I.G napisał(a): Zrobiłbym to, ale moja kartą dźwiękową nie mogę nagrywać dźwięków z kompa (stereo mix) ://

Nie musisz mieć odpowiedniej karty, ściągasz GOM Playera, odpalasz film, włączasz audio capture, wskazujesz folder i zgrywa Ci do *.wav.


RE: Mroczne wokale - Jack Orlando - 12.08.2012

(12.08.2012, 18:48)belothar napisał(a):
(12.08.2012, 13:17)M.I.G napisał(a): Zrobiłbym to, ale moja kartą dźwiękową nie mogę nagrywać dźwięków z kompa (stereo mix) ://

Nie musisz mieć odpowiedniej karty, ściągasz GOM Playera, odpalasz film, włączasz audio capture, wskazujesz folder i zgrywa Ci do *.wav.

A znasz jeszcze może radę na rozmawianie przez skype z taką o to kartą ?


RE: Mroczne wokale - belothar - 12.08.2012

Są programy do screencastu, ktore radzą sobie z problemem karty nieobsługującej takie nagrywanie, ale niestety nazw nie podam. Szukałem kiedyś w necie i udało mi się coś takiego znaleźć.