MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB DeeJn - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB DeeJn - ID (/temat-drum-bass-deejn-id)



DeeJn - ID - DeeJn - 29.08.2012

chciałbym spróbować swoich sil w dnb wiec zrobiłem takie cuś :)
oceniajcie :) chciałbym usłyszeć ocenę specjalistów od dnb



ps. co byscie dodali jakies leady czy cus bo sie nie znam za bardzo na dnb ;)


RE: DeeJn - ID - DJMefteck - 29.08.2012

np z mojej oceny wynikając widze ze tworzysz drum and base powie mci tka z tepem i z tymi loopsem ładnio wyszło tyko uwarzam ze troche za monotonny jest twoj utwór tu tylko dominuje troche bassu a gdzie leady a gdzie przejscia typu np jakies krotkie reverb albo szumy a pozniej mzoe jakies ładnie piano cos z klimatem dark pod drum nad base sprpboj zaczas nasladowac koesia ktory sie nazywa dj fresh -louder albo dj fresh -gol dust sproboj zrobic cos pod ten styl w sumie zlaezy co ci sie podoba w tym wszystkim ale kawąłek nawet niezły a ten wokla przy koncu troche za krotko pozniej dodales po vocalu ta reszte mogles to jakos rozciagnac ale pracuj dalej ;;D rening czyni mistrza <v>


RE: DeeJn - ID - DeeJn - 29.08.2012

(29.08.2012, 21:31)DJMefteck napisał(a): np z mojej oceny wynikając widze ze tworzysz drum and base powie mci tka z tepem i z tymi loopsem ładnio wyszło tyko uwarzam ze troche za monotonny jest twoj utwór tu tylko dominuje troche bassu a gdzie leady a gdzie przejscia typu np jakies krotkie reverb albo szumy a pozniej mzoe jakies ładnie piano cos z klimatem dark pod drum nad base sprpboj zaczas nasladowac koesia ktory sie nazywa dj fresh -louder albo dj fresh -gol dust sproboj zrobic cos pod ten styl w sumie zlaezy co ci sie podoba w tym wszystkim ale kawąłek nawet niezły a ten wokla przy koncu troche za krotko pozniej dodales po vocalu ta reszte mogles to jakos rozciagnac ale pracuj dalej ;;D rening czyni mistrza <v>

chciałbym przypomnieć ze to demo ;) wiec na przejścia i te sprawy przyjdzie pora :) nie tworze dnb chciałbym dopiero ;) na co dzień FidGet Haułs tworze :D nie znam się bardzo dobrze na dnb ale z tego co tutaj kolego piszesz dj fresh to bardziej liquid ;) chciałbym w ta bardziej ciemniejszą stronę iść :D



RE: DeeJn - ID - Mixee - 29.08.2012

Fill fajny i potem hymmmmmmm
Czego oczekuję od dnb? Przede wszystkim tej przestrzeni i rozpływającego się suba.
Po pierwsze przydałoby się więcej brzmień. Po drugie subik fajnie gdyby był osobny, a nie leżał w leadzie.
Drumsy? Snarowi brakuje uderzenia na dolnym środku i najwyższych.
Najlepiej jakbyś jakichś sampli poszukał - albo do dnb albo do dubstepu (bo to drugie jest nieco sławniejsze ostatnio, a podobne sample są ;) ).
To Twoje brzmienie pasuje do dnb i ułożenie perki masz w porządku. Czyli schemat jest. Tera ino pobawić się w utworzenie całości :>.
Znajdź sobie jakieś brzmienia u profesjonalnych dnbowców i spróbuj coś takiego zrobić. W razie problemów uderzaj na forum ;)


RE: DeeJn - ID - Gabriel - 30.08.2012

Hmm jak na moje odczucia i niemałe osłuchanie w temacie to jak się słucha tego motywu to odczuwa się jakby był z deczka oklepany. Perka nawet daje radę. Powodzenia w dalszej produkcji. ;]
Jeśli chodzi o DJ Fresha, mój kolego to widzę, że słabą masz wiedzę o dyskografii tegoż producenta. ;) Polecam posłuchać pierwszy z brzegu jaki mi się nasuwa jego starszy kawałek pt. "Chainsaw".

Pozdrawiam.


RE: DeeJn - ID - xplasm - 30.08.2012

ta stopa dziwnie przerywa na niektórych momentach, po za tym brzmi całkiem całkiem, co dodać? ja nie wiem to twój wałek kombinuj w którą strone chcesz iść, przydałby sie prowadzący reece, bo sam bas to tak nie bardzo chyba że go bardziej jakos "podkolorujesz", wrzuć jakąś melodie, pad no i aranż


RE: DeeJn - ID - DeeJn - 30.08.2012

(30.08.2012, 6:36)Gabi napisał(a): Jeśli chodzi o DJ Fresha, mój kolego to widzę, że słabą masz wiedzę o dyskografii tegoż producenta. ;) Polecam posłuchać pierwszy z brzegu jaki mi się nasuwa jego starszy kawałek pt. "Chainsaw".

nie mowie o wszystkich utworach DJ Fresh'a tylko o tych co kolega wyżej wyżej napisał (gold dust i louder) ;)

(30.08.2012, 8:28)xplasm napisał(a): ta stopa dziwnie przerywa na niektórych momentach, po za tym brzmi całkiem całkiem, co dodać? ja nie wiem to twój wałek kombinuj w którą strone chcesz iść, przydałby sie prowadzący reece, bo sam bas to tak nie bardzo chyba że go bardziej jakos "podkolorujesz", wrzuć jakąś melodie, pad no i aranż

nie za bardzo rozumiem ze przerywa stopa ale trudno raczej dam sobie spokój z dnb :/
nie będzie ze mnie ludzi :D spróbuje za rok swoich sil.... wszystkim dziękuję za odpowiedzi