MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Problem z Minijack 3.5 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Problem z Minijack 3.5 (/temat-problem-z-minijack-3-5)

Strony: 1 2


Problem z Minijack 3.5 - RaNi/Works - 1.09.2012

Otóż chodzi o to że że jak podłączę w całości do portu to nic niesłyszę tzn
słyszę szmery jakby połowa częstotliwości dźwięku została usunięta + bardzo ściszone.

a jak podepnę tak do połowy to mam normalny dźwięk + te z utraconymi częstotliwościami + CHOLERNIE mocniejszym bassem znacznie mocniejszym niż normalnie.

uważam że mi wtyczka się uszkodziła bo na wszystkich portach tak jest.


POMOOOOCYYYY!

wynagrodzę......


RE: Problem z Minijack 3,5 - RDZK - 1.09.2012

(1.09.2012, 15:57)djgspee napisał(a): uważam że mi wtyczka się uszkodziła bo na wszystkich portach tak jest.

Sam sobie odpowiedziales ;P




RE: Problem z Minijack 3,5 - Warburg Studio - 1.09.2012

Podepnij inne słuchawki i problem sam się rozwiąże


RE: Problem z Minijack 3,5 - Squirrel wax - 1.09.2012

Sam tez sie z tym spotkalem juz kilka razy :P I tez myslalem, ze to wina wtyczki ale nie bylem pewien :P
Nawet ostatnio kupilem sluchawki (za cale 7 zł! ^^) i byl ten sam problem ale nie wymienilem bo nie mialem kiedy :D


RE: Problem z Minijack 3,5 - RaNi/Works - 1.09.2012

Warburg Studio nie pomogło :(:(


RE: Problem z Minijack 3,5 - Warburg Studio - 1.09.2012

Jeżeli na innych słuchawkach masz ten sam problem to znaczy że nie wtyczka jest skopana a gniazdo więc problem rozwiązany. Wymień gniazdo lub je przelutuj na nowo.


RE: Problem z Minijack 3,5 - RaNi/Works - 2.09.2012

niee w innych słuchawkach słychać normalnie tylko te są za duże więc wolałbym swoje słuchawki.

Mam dobry wtyk sąsiedni od mikrofonu (nie używam bo słabo odbiera). I mógłbym jakoś zamienić te wtyczki... Tylko nie wiem jak.


RE: Problem z Minijack 3,5 - Warburg Studio - 2.09.2012

A mowa o laptopie czy PCcie ? Bo jak PCcie to zapewne podłączasz się od przodu. Jeżeli tak to wystarczy z tyłu zamienić wtyczki z mikrofonu na głośnik i na odwrót.


RE: Problem z Minijack 3,5 - RaNi/Works - 2.09.2012

tak o pc mowa i podłączałem się od przodu
mi chodziło że od słuchawek mam jeden od headphonzów a drugi od microphonu od tylca peceta mam tylko głośniczki podłączone

ale nie tylko w pc mam tak np od gniazdka przejściówy do k800 też mi nie działa jak podłączę w całości

www.zapodaj.net/a9f69d4e22eba.jpg.html


RE: Problem z Minijack 3,5 - Yes I Am - 2.09.2012

To nie jest wina gniazd.
Wina leży po stronie słuchawek, a dokładniej w kablach.
Zapewne twoje słuchawki są już wysłużone i kable miejscami mogą mieć lekkie "wyrwy". Nic z tym nie da się zrobić.
Mogę oczywiście się mylić, jedyną opcją na sprawdzenie mojej tezy to podłączenie słuchawek np. u kolegi.

Kiedyś robiłem taki manewr właśnie przy takim problemie oraz całkiem innym :). W obu przypadkach pomagało lekkie przekręcanie jacka w gnieździe aż znajdzie optymalną pozycję.
Ten drugi problem polegał na tym, że grały z lewej strony tylko.
W obu przypadkach słuchawki nie pociągnęły dłużej jak miesiąc.




RE: Problem z Minijack 3,5 - RaNi/Works - 2.09.2012

<no.> IS NOT POSYBUL! Bo Ja te słuchawki mam ledwo 5 miesięcy. Myślałem że zużycie kabli liczy się w latach nie miesiącach
A propos to ja wtykiem ruszałem na boki i w pc i w przejściówce. Bylo lepiej tzn. Przedtem były szmery a po poruszaniu słychać było normalnie jednak bez połowy częstotliwości.
Ja myślę że powinienen zamienić wtyczki tylko nie wiem jak. <startreckfacepalm>
To nie możliwe żeby nie było opcji tego naprawić musi być jakiś sposób.
A może ktoś wie jak pndłączyć te druciki w jacku.
No weźcie pomóżcie znacie się na tym to część waszego codziennegn życia! LOL
Ps: jestem w budzie


RE: Problem z Minijack 3,5 - Stiopa - 3.09.2012

Zalezy jaki to jack. Masz jedno, dwu trzy ,,drozny,, to znaczy ilosc tych czarnych paskow na kincowce wtyku. Tyle tez bedzie drucikow. Jeslu chcesz sam naprawic musisz nalesc taki sam wtyk najlepiej z kablem, potem niestety pociac kabelki i poparowac kolorami, oczywiscie lutowanie jak chcesz uniknac zaklucen w sygnale. Potem trzeba z osobna wszystko poizolowac tasma, zeby nie bylo zwarc i gotowe.


RE: Problem z Minijack 3,5 - Yes I Am - 3.09.2012

Stiopa łatwo napisać trudniej zrobić xd... Z doświadczenia wiem, że zmienianie jacka od słuchawek nie przynosi nic dobrego.
Popsujesz doszczętnie 2 pary słuchawek i tyle.
Takie ''przepięcie'' jest niepraktyczne. Bardzo łatwo popełnić błąd a wystarczy delikatnie spieprzyć i do widzenia.
Do tego dochodzi fakt, że kabelki są baaaardzo cieniutkie i baaaaardzo ciężko jest je "obrać" z izolacji. Ja się męczyłem dobre 10 min. Nóż poleci za daleko i uciąłeś druta. Od razu powiem, że opalanie to idiotyczny pomysł :)

Jeżeli uważasz, że z kablami masz wszystko ok, to możesz jeszcze spróbować wsadzić jacka do spirytusu na noc.
Jeszcze powiedz tylko czym masz pokryty jack?


RE: Problem z Minijack 3,5 - Stiopa - 3.09.2012

Widsz Yes I Am ja duzo kabli w domu robie sam przejsciowki koncowki przedluzki, dla mnie to latwizna.... Zawsze moze poprobowac.


RE: Problem z Minijack 3,5 - Yes I Am - 3.09.2012

No jak już to kiedyś robiłeś to wiesz na co trzeba uważać, ale jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z okablowaniem, lutowaniem, ewentualnie podstawowymi pracami związanymi z elektryką, może to okazać się wyzwaniem.

Po prostu ja wiem jaki miałem problem, żeby to zrobić przy pierwszym razie. Mimo, że ojciec elektryk i co nieco skubnąłem od niego to i tak łatwo nie było. Potrzeba cierpliwości.


RE: Problem z Minijack 3,5 - Warburg Studio - 3.09.2012

E tam, jak nie miał to musi się nauczyć. Co to za producent który lutownicy nie miał w ręku hehe
Rozkład pospolitego jacka można znaleźć w googlu. Jak masz stereo to lutujesz 3 kabelki z czego jeden to masz a jak mono to dwa kabelki z czego jeden to masa. Na wcześniej wspomnianym googlu są piękne ilustracje więc bez problemu każdy może to zrobić. A jak nie umie to tym bardziej musi to zrobić aby się nauczyć.


RE: Problem z Minijack 3,5 - Yes I Am - 4.09.2012

No chyba, że szkoda mu jeszcze w miarę działających słuchawek xd


RE: Problem z Minijack 3,5 - RaNi/Works - 4.09.2012

(4.09.2012, 9:37)Yes I Am napisał(a): No chyba, że szkoda mu jeszcze w miarę działających słuchawek xd

WŁASNIE TAK!
Chcę oszczędzić jeszcze dobrze działających słuchawek. :] <happyface>


RE: Problem z Minijack 3,5 - Warburg Studio - 4.09.2012

koszt nowego jacka to 5 zł więc chyba to nie problem zakupić :)


RE: Problem z Minijack 3,5 - Stiopa - 4.09.2012

Czyli oddaj do naprawy zabulisz 25 zł i po kłopocie. :)