MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
psx - ¿? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: psx - ¿? (/temat-psx-%C2%BF)



psx - ¿? - psx - 2.09.2012

witam
daję do oceny traczek z wokalem z paczki vengeance, nie mam zielonego pojęcia jaki to wyszedł z tego gatunek więc jeśli jest błędny to proszę o przeniesienie. na tytuł nie miałem lepszego pomysłu a nazywanie 'don't wanna be' jest too mainstream ;)



wszelkie komentarze / uwagi bardzo mile widziane ;)
pozdrawiam


RE: psx - ¿? - Stiopa - 2.09.2012

Stopa za mocno pogłosu daje. Wali jak w bęben taka głucha. Lead za głośno, wokal fajny, ale nałożył bym na niego jakieś efekty. Całość całkiem przyzwoita. Aranż wydaje się nie do końca przemyślany, ale to zawsze kwestia gustu.
Pozdrawiam.


RE: psx - ¿? - Mixee - 2.09.2012

Pre-lifted clap ma według mnie zbyt głośne to pre-liftnięcie i najzwyczajniej w świecie jest zbyt głośny, a kick zbyt cichy ;).
0:46 wchodzi sweep, któremu wypadałoby uciąć dołu, bo strasznie się wybija ponad resztę i pokazuje jak mało dołu mają kick z bassem.
Pianinko ma świetne ułożenie, polecam użyć delaya i wybić górę na EQ.
Gdy wchodzi vocal jest zdecydowanie zbyt sucho. Więcej nutek na chordzie pada proszę i coś jeszcze oprócz niego, ale nie za głośno, żeby nie zagłuszało pianinka.
Wyczuwam parę gotowych brzmień, które dobrze znam, za co minus.
3:06 break tu pasuje, spoko momencik, ale nadal sucho! PUSTYNIAAA

Niechże się tu więcej dzieje, spokojnie możesz użyć side chaina na kicku i wybić mu jakoś dół. Nie czuję tego wałka!
Niewiele czasu na niego poświęciłeś.


RE: psx - ¿? - psx - 2.09.2012

właśnie z tym dołem to miałem problem bo ciągle przy odtwarzaniu na czymś innym niż komputer i hd201 po prostu skutecznie tłumił cały kawałek, to znaczy słychać było taki bas a pod nim gdzieś tam w tle wszystko inne. inne urządzenia to wieża sony mhc-771 oraz ipod touch 2g + brainwavz m1, może niezbyt profesjonalne ale dają jakieśtam wyobrażenie jak kawałek brzmi w innych konfiguracjach sprzętowych.
pianinko ma spory reeverb, delaya troche też dałem ale chyba można było trochę więcej ;)
pad... no właśnie, na początku miałem tylko na oktawie szóstej, potem dodałem piątą i czwartą, ostatecznie jest aż do trzeciej a jakoś wielkiej poprawy nie słychać względem 6, 5 i 4
sidechain - na kick jest peak controler i bass ma delikatny sidechain
gotowe brzmienia to pewnie chodzi o fill in'sy :D wybacz proszę ;>
czemu pustyniaaaa, chciałem żeby jak wokal wchodzi właśnie była taka 'cisza' ale widzę że to nie był zbyt dobry pomysł (?)
taki był też zamysł ogólny i tak wyszło, taki spokojny kawałek bez większych wariacji

dzięki za opinie :)
apropos czasu poświęconego - po 30 godzin nad tym nie siedzę bo zwyczajnie jeszcze niemiałbym co tyle czasu robić :D wciąż jestem początkującym i jeszcze nawet rok nie minął od czasu instalacji FL, aleeee sie staram :D