MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. The Odd Boy - Shades [FIXED & REMASTERED] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. The Odd Boy - Shades [FIXED & REMASTERED] (/temat-progressive-the-odd-boy-shades-fixed-remastered)



The Odd Boy - Shades [FIXED & REMASTERED] - Afterthought - 12.09.2012

Co powiecie o mojej najnowszej produkcji ?? :)



Sory ze tak dlugo trwalo zanim poprawilem ale mysle ze juz jest git :P Sprawdzcie :)

ENJOY :)



RE: The Odd Boy - Shades - Aitra - 12.09.2012

musisz popracowac nad glosnoscia z kazdej sciezek poniewaz jest nierowno , wiesz bass slabo slychac , plucki sa za glosno , fxy sa bardzo glosno ... ogolnie mam wrazenie ze wszystko gra w mono ... ale pomysl jest wiec warto posiedziec nad tym dluzej :)


RE: The Odd Boy - Shades - Afterthought - 12.09.2012

LOL jak wszystko moze ci grac w mono kiedy ja prawie na kazdym kanale mialem enhancer stereo i to z dosc mocno ingerujacymi ustawieniami ;|


RE: The Odd Boy - Shades - Intransitive - 12.09.2012

Mono tam nie ma z pewnością. U mnie bas gra nawet zbyt stereo;) Może to przez to, że reszta dźwięków ma zbyt dużo środkowych częstotliwości... Na pewno lead trzeba trochę przyciąć w tych częstotliwościach. Kawałek niczego sobie tak ogólnie.


RE: The Odd Boy - Shades - Mixee - 12.09.2012

Wejście w porządku, subik jest troszkę rozwalony na daleko (zdecydowanie nie mono xD), wydaje mi się, że niepotrzebnie aż tak. FXy mają swoje miejsce i to się chwali, ale kick ma jeszcze miejsce na wybicie i to jemu bym troszkę więcej uwagi poświęcił. Potrzeba mu mocy.
Suba warto umieścić nieco bliżej.
Ogółem melodia ciekawa bardzo, brzmienia w porządku dobrane.
W 2:13 nieco chaos się robi, zarówno pluck jak i FX są zbyt głośno ;)
3:13 nie mam pojęcia co to miało być xD nie pasuje mi to do nuty, jakby druga się zaczęła :P

Zwykły saw na mono mógłby załatwić sprawę z dołem, odseparowanie kicka w mixie poprawiłoby pier*olnięcie, a dopracowanie głośności pomogłoby w dynamice :>

troszka bym jeszcze nad tym posiedzioł


RE: The Odd Boy - Shades - Afterthought - 12.09.2012

Wiem ze to zadne wytlumaczenie ale siedze na zestawie 5.1 creativa i DJskich sluchawkach, obecnie nie mam pracy wiec nie stac mnie na monitorki wiec dlatego jakosc calosc brzmi jak brzmi. Moze po prostu jeszcze nie jestem na tyle wyczulony zeby wszystko dobrze zmajstrowac, u mnie wsio brzmi dobrze tak jak chce ale jak mowilem to nie jest profesjonalny odsluch do produkcji, nieco cierpliwosci a bedzie lepiej :)


RE: The Odd Boy - Shades - cinekkk1 - 12.09.2012

3:15 trochę za głośno jest jak wchodzi lead. W miksie na pewno można jeszcze dużo wyciągnąć, szczególnie głośności poszczególnych instrumentów, poingerowanie w eq czy kanały lewy-prawy, by dużo dało, bo np główny lead wydaje mi się za głośny. Ogólnie budowa kawałka i aranżacja na pewno na plus.


RE: The Odd Boy - Shades - Cammel - 13.09.2012

Wałek fajny , ale zajebiście daję po uszach ta antena czy pluck tam w main wchodzi ;/
Chu**** to brzmi :)



RE: The Odd Boy - Shades - Stiopa - 14.09.2012

A ja dodam od siebie, chociaz nikt tego nie zauwazyl, wiec znowu stwierdze, ze to moja przypadlosc, ale wysokie tony mnie kuly w uszy...;P Poza tym wpozio nuta, tylko male masteringowe niedopracowania.


RE: The Odd Boy - Shades - Afterthought - 14.09.2012

Widze wlasnie ze tym razem rzuca sie w uszy to co nowego zastosowalem na ukonczeniu nuty, wlasnie za mocno skompresowalem gorne pasmo na kompresorze wielopasmowym, tez nieco zbyt wyraznie slyszalem gorne pasmo ale myslalem ze to przez to ze jestem chory. Moglem jednak poczekac az wyzdrowieje i na swiezo zrobic master po staremu no ale juz nie bede kombinowal :) Jednak te zmiany nie byly potrzebne tak wiec nastepnym razem bardziej przyloze sie do finalizacji :)


RE: The Odd Boy - Shades - Alex fat - 15.09.2012

Witam . :) Melodycznie fajna nuta , mix faktycznie do porawy brakuje jakosci. Jesli chodzi o odsluchy to uwiez mi ja terz robie na creatiwach 2+1 i uwierz mi ze natych pierdziawkach mozna uzyskac ladne czysciutkie brzmienie . Wszystko przychodzi z czasem , i faktycznie troche zadozo wysokich , ale potencjal masz. :) Pozdrawiam


RE: The Odd Boy - Shades - Peter O'ski - 15.09.2012

(14.09.2012, 16:11)Stiopa napisał(a): A ja dodam od siebie, chociaz nikt tego nie zauwazyl, wiec znowu stwierdze, ze to moja przypadlosc, ale wysokie tony mnie kuly w uszy...;P Poza tym wpozio nuta, tylko male masteringowe niedopracowania.

Również czuję za dużo góry :)

Początek intra bardzo mi się spodobał, takie mroczny, deepowy. Niestety następne, wchodzące po sobie dźwięki wydają się być trochę puste.
Niektórym elementom przydałoby się trochę lepsze eq i jak już wcześniej wspomniane wyregulowanie głośności.
Tak czy siak, melodycznie track na prawdę fajny. Perkusja od samego początku przypadła mi do gustu. Aranżacja również na plus.

Czekam na kolejne produkcje :)
Pozdrawiam.


RE: The Odd Boy - Shades - SecretRank - 17.09.2012

Głośności + wysokie tony bardzo kłują, ogólnie troche przydałoby sie wlozyc w technike :P


RE: The Odd Boy - Shades - Chrislaso - 18.09.2012

czym wykreciles ten synth co wchodzi w 2:05? A co do kawałka to wpada w ucho, :)


RE: The Odd Boy - Shades - Afterthought - 18.09.2012

Uzywam praktycznie tylko Sylentha, wiekszosc dzwiekow, niemal wszystkie wykrecam sam od podstaw lecz z niewielka pomoca tutoriali i innych tego typu pomocy jesli czegos nie potrafie ogarnac sam. Rzadko zdarza sie ze ingeruje w gotowe presety, staram sie zeby moje produkcje mialy oryginalne brzmienie:)


RE: The Odd Boy - Shades - RaNi/Works - 18.09.2012

dla mnie to jakiś nijaki utwór oczywiście chodzi mi o miks
niektóre instrumenty są naprawde za głośne pomysł jest w porządku jak najbardziej.
Ale popracuj nad głośnością instrumentów.


RE: The Odd Boy - Shades - Squarz Kamel - 19.09.2012

30 sek. ten bass zagłusza kick. haty bym bardziej rozmył, 1 min nie ma kopa popracuj nad miksem. Przejścia słabe snar pierwszy lepszy i jego ustawienie też. Cały track do poprawy jeżeli chodzi o miks. Pozdro


RE: The Odd Boy - Shades - vino - 30.09.2012

Aranzacja zajebista, technika do dupy. Mam nadzieje ze sie poprawisz nastepnym razem.


RE: The Odd Boy - Shades - Carlos Farhad - 2.10.2012

Hoover Bass jak najbardziej Spoko!.. tylko,ze za Cicho... ogolnie Poziomy chlopie popraw ,bo glowny Riff za glusza reszte.. wiecej nic juz nie trzeba dodawac,bo Duzo juz zostalo napisane,pozdr.