MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
JP6K - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Download (https://musicproducers.pl/forum-download)
+----- Dział: VST/VSTi (https://musicproducers.pl/forum-vst-vsti)
+----- Wątek: JP6K (/temat-jp6k)



JP6K - Michau1995 - 13.09.2012

JP6k :

[Obrazek: jp6k.jpg]


VIRUS TI:
[Obrazek: vc-osc.png]
[Obrazek: virustisnow.jpg]
ostatnio wpadlem na ta wtyczke producenta adama szabo jest naprawde super fajnie ze polacy robia takie super pluginy podobnie jak PSP tez polska firma duma rozpiera hehe
a co do jp6k to fajny opis napisal Tomek ktory tutaj kiedys byl... skopiuje bo sam sie nei znam na tyle a warto przeczytac

"Natknąłem się już jakiś czas temu na ten syntezator ale dopiero wczoraj pobrałem demo i się nim trochę pobawiłem. Naprawdę dobry synth. Kosztuje tylko 25€ a oferuje naprawdę wiele. Dwa oscylatory Supersaw (na początku dziwiło mnie to, że w specyfikacji jest napisane że są dwa podczas gdy na pierwszy rzut oka widać jeden.. Po chwili znalazłem jednak przycisk przełączający widok z jednego Oscylatora - Upper, na drugi oscylator - Lower). Sekcja oscylatorów do złudzenia przypomina tę z Virusa TI (Hypersaw) i do złudzenia podobnie brzmi ;) Detune nie działa w sumie w taki sam sposób.. ale po chwili kręcenia uzyskałem praktycznie ten sam dźwięk co w Virusie. Jadąc dalej JP6K posiada bardzo dobry filtr oraz rezonans, dwie obwiednie, LFO za pomocą którego możemy modulować wysokość tonu, filtr oraz amplitudę dźwięku (Do wyboru trzy tryby: Trójkątny, piłokształtny, prostokątny oraz losowy). Mamy także taki mini-equzlizer w postaci dwóch kontrolerów: Bass oraz Treble no i na zakończenie wygodna przeglądarka presetów.

Ogólne odczucia... Syntezator jak najbardziej wart swojej ceny (gdyby tylko oferował także podstawowe przebiegi w oscylatorach to spokojnie mógłby kosztować dużo więcej). Brzmienia wykręca się szybko i miło, prosty, przejrzysty interfejs.. Co tu więcej mówić.. Syntezator jak najbardziej na plus.
"

i tu macie chlopaki link z jutuba ktory pokazuje co potrafi JP6K


super syntezator do muzyki trance i chyba nie tylko bo basy dubstepowe tez mozna w nim zrobic

piona


RE: JP6K - Peter O'ski - 13.09.2012

Mimo swojego imienia, Adam Szabo to nie Polak, a Węgier :)

Syntezator warty uwagi, ale z początku mi osobiście ciężko było się przyzwyczaić do niego. Tak czy siak; dźwięki kręcić można na prawdę fajne, już same gotowce (podstawowy i dwa soundbanki) zachęcają do dalszej roboty. Interfejs, jak wyżej wspomniane - prosty i o to chodzi.

Pozdrawiam.

PS. Polecam również bardzo prostą, ale jakże użytkową wtyczkę - Phazor, także od Adama.


RE: JP6K - Brest - 13.09.2012

To jest jedna z najprostszych wtyczek w obsłudze z jakimi miałem do czynienia. Brzmi bardzo ładnie i dźwięki wychodzą niczym z Sylenth1 biorąc pod uwagę tylko falę piłokształtną. Do Virusa również śmiało można dźwięki porównywać. Odnosząc się do ceny, to wypada bardzo korzystnie. Dla przykładu w trance'ie głównie używa się sawa, a rzadziej inne fale, dlatego już za pomocą samej tej jednej wtyczki można wiele zdziałać w tym gatunku. Nie mam jej jeszcze, ale może niedługo sobie sprawię mały prezencik. Na razie muszę zadowolić się wersją demo, która jedynie posiada mniej presetów i co jakiś czas wycisza dźwięk.


RE: JP6K - sowa - 13.09.2012

102,87 PLN :D myślę, że to będzie mój pierwszy kupiony synth... tani a fantastyczny... idealny do trance... tego mi trzeba :D


RE: JP6K - Brest - 13.09.2012

No, nareszcie ktoś się przekonał!:D:D
Jestem pewien, że nie pożałujesz.:)


RE: JP6K - Michau1995 - 13.09.2012

oooo a ja myslalem ze adam szabo to polak.. ale wtopa ;P

i tak tak czytalem tez o phazorze na innym forum i to jest wtyczka ktora byla robiona na wzor phasera z virusa ti wiec jakby tak usiasc i popatrzec to jp6k ze swoimi oscylatorami virusowopodobnymi + phazor da nam takiego mini virusa :Djak nie znajde ful wersji na internecie to chyba kupie tez bo mi zostalo kasy po zakupie klawiatury sterujacej maudio keyrig49


RE: JP6K - Brest - 14.09.2012

Lepiej kupić legalnie, zamiast doszukiwać się piratów w internecie.


RE: JP6K - The Timbrer - 14.09.2012

Jeśli chodzi o polskie pluginy to zajrzyjcie do D16 (Devastator, Drumazon, Torareverb) klasa swiatowa


RE: JP6K - Peter O'ski - 14.09.2012

(14.09.2012, 15:23)Brest napisał(a): Lepiej kupić legalnie, zamiast doszukiwać się piratów w internecie.

Doszukiwać się nie trzeba - wszystkie torrenty podane jak na tacy.

Tak czy siak, mimo iż posiadam pirackiego JP6K to rozważam zakup legalnej wersji, gdyż na prawdę mi się spodobał. Także nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, panie Brest. A w przypadku syntezatora nie kupiłbym kota w worku.


RE: JP6K - Brest - 15.09.2012

Dlatego istnieje typ licencji shareware, czy trial, żeby nie kupować jak to ująłeś "kota w worku".
Poza tym domyślam się, że to nie jest jedyna twoja piracka wtyczka. A wszystkich nie kupisz, prawda?


RE: JP6K - Peter O'ski - 15.09.2012

(15.09.2012, 14:53)Brest napisał(a): Dlatego istnieje typ licencji shareware, czy trial, żeby nie kupować jak to ująłeś "kota w worku".
Poza tym domyślam się, że to nie jest jedyna twoja piracka wtyczka. A wszystkich nie kupisz, prawda?
Shareware niestety jest dosyć okrojony.

Nie rozumiem, masz zamiar rozliczać mnie z mojego oprogramowania? Posiadam kilka nielegalnych wtyczek, co tutaj ukrywać? Ceny większości są po prostu wybujane i nie mam na razie zamiaru ich kupować, bo budżet mi na to nie pozwala. A te które są tańsze staram się z czasem wymieniać na legalne.

Jako obrońca fair-trade'u (to nie jest ironia, bo sam to popieram częściowo) powinieneś się raczej cieszyć, że ludzie wychodzą z taką inicjatywą.

P.S. Przepraszam za offtop.


RE: JP6K - sowa - 15.09.2012

zapraszam do dyskusji tutaj Piractwo... każdy kolejny zbędny post dotyczący piractwa będzie karany... nawet banem... koniec z offtopem...