MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Sixia - No title yet - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Sixia - No title yet (/temat-trance-sixia-no-title-yet)



Sixia - No title yet - artur.ch - 21.09.2012



Witam. To jest preview utworu, nad którym teraz pracuje. Brak w nim głównej melodii, na która jak na razie kompletnie nie mam pomysłu. Utwór ten jest mixowany na słuchawkach, ponieważ spalił mi się wzmacniacz od monitorów. Dlatego mam prośbę o ocenę tego utworu nie pod kątem technicznym ani estetycznym, tylko chodzi mi bardziej uwagi odnośnie poprawności samego mixu. O to czy jakieś instrumentu nie wybijają się za bardzo ponad inne i tego typu sprawy. Za wszelkie uwagi z góry bardzo dziękuję, czym więcej krytycznego spojrzenia, tym lepiej dla mnie. Pozdro ! :)


RE: Sixia - No title yet - RaNi/Works - 21.09.2012

Wg. mnie ładny wokal ale troszkę monotonne tzn. powinieneś więcej dodać do sekcji od 0:27 - 1:40 trochę za mało tego tam.

ale pomysł jest nader interesujący więc zalecam pokminić.


RE: Sixia - No title yet - Mixee - 21.09.2012

W intro kiczek wybity fajnie, wydaje mi się, że powinieneś nieco zadbać o tło jeszcze trochę, bo suchutko na początku (FXy jakieś?).

Motywik wchodzi, wszystko ma swoje miejsce, brzmi bardzo fajnie jak na razie.

Czekałem i mam! :D tzn nie żebym się cieszył, ale już myślałem, że zastrzeżeń nie będzie xD 1:45 kiczek robi przester z bassem leciutki na przejściu, może po prostu zrezygnuj z bassu albo zrób side chain to kombinować nie będziesz musiał tylko sam się automatycznie bass wyciszy w razie potrzeby ;)

Naprawdę więcej zastrzeżeń nie mam, brzmienia fajnie dobrane, dół bardzo dobrze pracuje, kick wybity tam gdzie trzeba. Good work! ;)


RE: Sixia - No title yet - trance - 21.09.2012

No vocal mi się podoba fajnie to brzmi pasuje do siebie wszystko od 4:53 mogłeś dac jakieś miękkie plucki bo trochę jest monotonne


RE: Sixia - No title yet - T-Sted - 22.09.2012

Co do miksu zastrzeżeń nie mam, wszystko czysto sobie gra, brzmienia dobrane dobrze. Jedynym do czego mam zastrzeżenie to przestrzeń której nie wypełniłeś. Nie chodzi o to że jest pusto, ale jednak mógłbyś dorzucić jakąś melodię, szczególnie po breaku. Bo jednak sam pad, bas, kick i perkusja to jednak trochę za mało. Ale jeśli chodzi o sam miks to jak najbardziej odwaliłeś dobrą robotę. Pozdrawiam.


RE: Sixia - No title yet - artur.ch - 22.09.2012

No na melodie przyjdzie czas. W zasadzie już mam wstępny pomysł na nią. DO tego dojdzie masa różnych Fx'ow itp. Chodziło mi głównie o informacje jak ten utwór brzmi na waszych głośnikach, bo jestem zmuszony miksować go na słuchawkach. Co prawda dosyć dobrych słuchawkach, ale jednak nie ma to jak monitorki :/


RE: Sixia - No title yet - cinekkk1 - 22.09.2012

Kickowi dałbym więcej suba no i mam wrażenie, że ma trochę za mało dolnego środka. Ogólnie technicznie przyzwoicie, dobrze wyszły Ci te voice na gate. Wykonanie staranne, no ale właśnie jak wspomniałeś brak tej głównej melodii, tego rozwinięcia :)