MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Bluszcz - Four seasons of love - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Bluszcz - Four seasons of love (/temat-drum-bass-bluszcz-four-seasons-of-love)



Bluszcz - Four seasons of love - bluszcz - 21.09.2012

Hej, tym razem some 'drum and bass' z dwoma przejsciami na 4/4 ;)

Milego sluchania!



Inspiracje - jak w tytule piosenki ;)


RE: Bluszcz - Four seasons of love - RaNi/Works - 21.09.2012

Intresting... tylko ten przeciągający się sweep w 2:11 jest trochę za głośno a reszta jest już wpożądku :)


RE: Bluszcz - Four seasons of love - Mixee - 21.09.2012

Intro wprowadza w elektroniczny klimat, bardzo fajne, dobrze dobrane FXy.

Łojjj coś mi tu kiczek uderza po środku. Nieco bym mu go uciął, bo szkoda klimatu.

Ósemkowy bass czyni beat bardzo kwadratowym, osobiście inaczej bym to rozwiązał, ale to nawet pasuje do tej elektroniki z tła. Dobry most, choć chyba ten pad nieco zbyt głośny jest. Synth na przejściu nieco wali po uszach i rozwinięcie.

Niepotrzebnie pokazujesz od razu wszystkie karty, dynamika na tym traci. Jedyną róznicę czuć pomiędzy intro/outro a środkiem. Brzmienia, FXy dobrane super, tylko głębi nieco zabrakło. Po cóż aż tyle środka :)? Pomysł fajny, coś nowego ^^


RE: Bluszcz - Four seasons of love - bluszcz - 21.09.2012

Dzieki za komentarz ;)

Co to kiczek? Kick / stopa / bass drum?

:)

(21.09.2012, 16:54)Mixee napisał(a): Intro wprowadza w elektroniczny klimat, bardzo fajne, dobrze dobrane FXy.

Łojjj coś mi tu kiczek uderza po środku. Nieco bym mu go uciął, bo szkoda klimatu.

Ósemkowy bass czyni beat bardzo kwadratowym, osobiście inaczej bym to rozwiązał, ale to nawet pasuje do tej elektroniki z tła. Dobry most, choć chyba ten pad nieco zbyt głośny jest. Synth na przejściu nieco wali po uszach i rozwinięcie.

Niepotrzebnie pokazujesz od razu wszystkie karty, dynamika na tym traci. Jedyną róznicę czuć pomiędzy intro/outro a środkiem. Brzmienia, FXy dobrane super, tylko głębi nieco zabrakło. Po cóż aż tyle środka :)? Pomysł fajny, coś nowego ^^



RE: Bluszcz - Four seasons of love - Mixee - 21.09.2012

Dokładnie tak, sorki, od zawsze tak piszę :D chodziło o kick xD


RE: Bluszcz - Four seasons of love - bluszcz - 21.09.2012

(21.09.2012, 17:09)Mixee napisał(a): Dokładnie tak, sorki, od zawsze tak piszę :D chodziło o kick xD

Hej, jedno pytanie - na jakim sound systemie/monitorach sluchales? Odnosnie za wysokiej stopy etc - chce miec jakis punkt referencji...

Dzięki i pozdro :)


RE: Bluszcz - Four seasons of love - xplasm - 21.09.2012

technika ok oprócz stopy nie wiem czy to taki sampel kick-a czy coś przekombinowałeś bo z "harkiem" leci
prosta melodia akurat podoba mi się i pasuje do takiego kawałka
w momencie rozwinięcia trochę ubogo, może nie ubogo a czegoś mi brakuje.... no to tyle


RE: Bluszcz - Four seasons of love - darXide - 22.09.2012

Po tym reezie w 1:30 spodziewałem się jakiejś "Noisii", rozpierduchy i ostrego łamania perek, ale też wyszło ciekawie.


RE: Bluszcz - Four seasons of love - Monita★ - 23.09.2012

technicznie bardzo ładnie, osobiście jak dla mnie monotonnie


RE: Bluszcz - Four seasons of love - artefakt - 27.09.2012

(23.09.2012, 21:30)Monita★ napisał(a): technicznie bardzo ładnie, osobiście jak dla mnie monotonnie

Jak dla mnie nie jest monotonne : D chociaż może troche , ale podoba mi sie .


RE: Bluszcz - Four seasons of love - Simonus - 3.10.2012

Fajny technoidalny wstęp i ogólnie brzmienie, czysto :)


RE: Bluszcz - Four seasons of love - hipotensja - 4.10.2012

No panie kick do wymiany zdecydowanie, bo jest za miękki 'z natury', nie dodałeś mu dołu, wali w środkowym zakresie. Snare gdyby był dłuższy, to zrobiłoby się bardziej technoidowo. Te haty trzeba rozbudować, dodać jakichś syntetycznych open hatów, tam w okolicach 2:10 ten krasz jest za często i trąci brzydkim, płaskim brzmieniem.

Ogólnie podoba mi się pomysł w starych klimatach, słucha się dobrze, pomimo tego co tam nawytykałem jest strawne, acz mogłoby być bardziej :P
Podsumowując pomysł super, ale gdybyś przyłożył więcej wagi do wykonania i drobnostek, mogłoby być o wiele ciekawiej.


RE: Bluszcz - Four seasons of love - djhaxim - 6.10.2012

Jaka jazda xD , jeden dźwięk przypomina mi Noisie , ale tylko jeden ^^ 8/10


RE: Bluszcz - Four seasons of love - digital-es - 11.10.2012

Dobry numer, technicznie 10/10. fajne sample, jeden chyba z "Poison", albo mi się wydaje. Chwilami trochę jak dla mnie za chaotycznie, ale to moje odczucie. Słychać że znasz się i kochasz dramiki. Lubie takie enejdżajzerki ;) Tak trzymaj. Powodzenia w dalszych produkcjach.