MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pomysł na działy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Pomysł na działy (/temat-pomysl-na-dzialy)

Strony: 1 2


Pomysł na działy - Xorbolanid - 29.09.2012

Pierwszy z nich, to własciwie pomysł na temat niż na dział. Bowiem wpadł mi do głowy pomysł dzielenia się projektami, albo przynajmniej nutami które były w starszych wersjach fruityloopsa (Głównie fruityloops3, ale też te nowsze) i które nie są już listowane w nowszych - a przecież nie rzadko się zdarzało ze były one świetne.

Drugi pomysł to dział na wykazanie się producentów - dział przypominający "Epic Recreation Forum" z Looptalka (forum użytkowników FL Studio na imageline.com). Tyle że tutaj by ogarniało każdy DAW i każdą wtyczkę. Czy użytkownik/producent by dzielił się presetem/projektem - to już jego wybór.
Co to wogóle jest te Epic Recreation Forum? Jest to dział poświęcony odtworzeniu dzwięków które występują w produkcjach znanych (i tych mniej) producentów.

Hm... :)


RE: Pomysł na działy - Herman - 29.09.2012

Cytat:Drugi pomysł to dział na wykazanie się producentów - dział przypominający "Epic Recreation Forum" z Looptalka (forum użytkowników FL Studio na imageline.com). Tyle że tutaj by ogarniało każdy DAW i każdą wtyczkę. Czy użytkownik/producent by dzielił się presetem/projektem - to już jego wybór.
Co to wogóle jest te Epic Recreation Forum? Jest to dział poświęcony odtworzeniu dzwięków które występują w produkcjach znanych (i tych mniej) producentów.

Hm...

to może być swietne !


RE: Pomysł na działy - Castiel - 29.09.2012

Pomysł z epic recreation forum mi sie podoba bo nawet początkujacy producenci na forum nauczyli by się wykręcać własne dźwięki arpy i tak dalej a i bardziej doświadczeni producenci forum dokrecali by swój styl :D


RE: Pomysł na działy - hipotensja - 29.09.2012

Vene napisał(a):Drugi pomysł to dział na wykazanie się producentów - dział przypominający "Epic Recreation Forum" z Looptalka (forum użytkowników FL Studio na imageline.com). Tyle że tutaj by ogarniało każdy DAW i każdą wtyczkę. Czy użytkownik/producent by dzielił się presetem/projektem - to już jego wybór.
Co to wogóle jest te Epic Recreation Forum? Jest to dział poświęcony odtworzeniu dzwięków które występują w produkcjach znanych (i tych mniej) producentów.

Chyba każdy tak się uczy, a przynajmniej powinien, bo łatwiej :P


RE: Pomysł na działy - Knifeman - 29.09.2012

pierwszy - róbmy od razu

drugi pomysł - ktoś musiałby nad tym wszystkim objąć patronat, proponuje tych co zawsze na sb o leadach gadają <><>


RE: Pomysł na działy - Herman - 29.09.2012

patronat musiałbyś Ty sprawować - moderator ;) przydałby się tam dział nowy, do tego wpis w regulaminie jak mają wyglądać tematy, zeby bałaganu nie było.


RE: Pomysł na działy - RaNi/Works - 29.09.2012

Wg mnie to zajebiaszczy pomysł! Ja bym chciał parę presetów znanych producentów. Zresztą jak na forum image line jest to może u nas niech będzie - w wersji polskiej


RE: Pomysł na działy - Knifeman - 29.09.2012

hermut - mi chodziło ze dobrze by było gdyby ktoś dobrze obeznany na kręceniu knobami się dość często tam wypowiadał :D


RE: Pomysł na działy - Shini - 29.09.2012

(29.09.2012, 13:10)Knifeman napisał(a): hermut - mi chodziło ze dobrze by było gdyby ktoś dobrze obeznany na kręceniu knobami się dość często tam wypowiadał :D

OK.

:D


RE: Pomysł na działy - Yes I Am - 29.09.2012

Tylko weźcie poprawkę na to, że nikłe szanse są na odtworzenie np. w Sylenth1 (taki przykład bo to popularna wtyka) leada, który został użyty w filmie Project X - Yeah Yeah Yeahs - Heads will roll(A-trak rmix)...
Próbuję od dłuższego czasu :D..., ale tam coś jakieś mocniejsze filtry siedzą za tym chyba

Poza tym nie wiem, czy już jak ktoś by się napocił to by dał preseta innym od tak.

Ja od pewnego czasu ok.0.5 roku siedzę nad darmowym własnym, autorskim bankiem brzmień do sylentha i idzie mi ciężko bo mam tylko 18 dźwięków... także wiecie to nie jest takie hop siup, cztery baby, osiem dup.


RE: Pomysł na działy - Xorbolanid - 29.09.2012

Być może. Ale próbowac warto.


RE: Pomysł na działy - Michau1995 - 29.09.2012

dokladnie tak jak napisal yes i am jesli myslicie ze ktos odda fajny autorski pionierski dzwiek na jakims syntezatorze to chyba urwaliscie sie z choinki ja tez zaczynam troche sie bawic z synteza i nawet prosty supersaw jest ciezko mi uzyskac tak wiec.. zapomnijcie. jak uda sie wam zgromadzic chociaz jeden fajny projekt z autorskimi presetami a nie innymi odgrzewanymi kotletami to... nie napisze co bo w to nie wierze po prostu no ale pokazcie ze sie mysle zobaczymy czy wam cos wyjdzie. watpie


RE: Pomysł na działy - Xorbolanid - 29.09.2012

a chcesz parę moich presetów? Ja z chęcią mógłbym oddać, bo co to za problem zrobić preset JAK SIĘ UMIE?

Pozatym.. Kto?

Tutaj masz odpowiedź (nawet twórcy FL Studio i artyści dzielą się tymi swoimi presetami):
http://forum.image-line.com/viewforum.php?f=1949

I czytaj ze zrozumieniem: "Czy użytkownik/producent by dzielił się presetem/projektem - to już jego wybór."


RE: Pomysł na działy - Yes I Am - 29.09.2012

Nie oszukujmy się... Na forum Image Line jest cała masa zapaleńców. A u nas co? Polska mentalność... Czemu ja mam dać coś komuś, nad czym tyrałem godzinami?... I to za darmo...? Nie k*** nie dam, ale się pochwalę, że mam.

Poza tym zrobić preset nie jest sztuką... Zrobić fajny dźwięk jest sztuką...


RE: Pomysł na działy - Herman - 29.09.2012

nie musicie sie tam udzielać, ja sie bardzo chętnie podziele . To forum nazywa sie "musicproducers", a nie "staffselfhamsters"


RE: Pomysł na działy - Yes I Am - 29.09.2012

No tak Herman, my się podzielimy... Tylko wiesz szkoda dla moim zdaniem od razu tworzyć specjalny dział dla max 5 osób bo tyle obstawiam, że podzieliłoby się swoimi wypocinami.
Póki co mi wystarcza tak jak jest... Można dodać do odpowiedniego działu presety, czy też cale banki.
Ja jak skończę swój to dodam... BTW. Jeden już dodałem xd... genialny jest nie powiem xd

ooooo ale już tylko previu działa tylko... szkoda bo już tego chłamu nie mam.


RE: Pomysł na działy - Herman - 29.09.2012

forum ciągle rośnie.


RE: Pomysł na działy - piral - 2.10.2012

Jestem zdecydowanie za. Na forum Image Line świetnie się to sprawuje.


RE: Pomysł na działy - Afterthought - 2.10.2012

Sredni patent z tymi soundbankami bo watpie ze ktos kto sie napocil z oryginalnym brzmienien, oddal je za free zeby pozniej pierwszy lepszy amator uzywal tych presetow w swoich produkcjach, rozumiem kazdy by chcial pomoc ale nie w tym rzecz zeby dawac gotowce swiezakom, mozna im pokazac co i jak ale nie od razu odwalac za nich cala brudna robote, takie moje zdanie :)


RE: Pomysł na działy - Herman - 2.10.2012

nie traktuj tego w ten sposób, to raczej forma rywalizacji, gdzie liczy się prestiż?